FANDOMClaire Wyden – główna antagonistka w filmie Rampage: Dzika furia z 2018 roku.

W jej rolę wcieliła się Malin Akerman.

Biografia Edytuj

Doktor Wyden była szefem Energyne, korporacji specjalizującej się w edycji genetycznej. W pewnym momencie Claire zaproponowała pracę doktor Kate Caldwell nad projektem Rampage, który zaakceptowała, gdyż chciała ratować swojego brata, który był śmiertelnie chory. Jednakże, Kate po pewnym czasie zaczęła niszczyć dokumentację badań. Claire doprowadziła do jej aresztowania, co doprowadziło do śmierci jej brata.

Na początku filmu kobieta próbuje uniknąć szczura, który został zmutowany przez patogen, staje się agresywny i krwiożerczy. Jednak tylko trzy pojemniki zawierające patogen dostają się na Ziemię po eksplozji kapsuły ratunkowej kobiety. Jeden z pojemników ląduje w siedlisku goryli, gdzie zostaje odnaleziony rzadkiego goryla albinosa, George'a, który przypadkowo zaraża się patogenem, który powoduje, że szybko rośnie, a także staje się wyjątkowo okrutny i niebezpieczny. Pozostałe dwa pojemniki infekują dwa inne zwierzęta - krokodyla i wilka - powodując, że stają się one gigantycznymi hybrydami.

Davis, prymatolog, przywódca jednostki przeciw kłusownictwu, kontaktuje się z Kate, która mówi mu, że może znaleźć sposób na wyleczenie George'a. Jednak oboje zostali schwytani przez rządowy zespół kierowany przez agenta Russella. Kiedy Claire zostaje poinformowana o Kate, obawiając się, że jej plany zostaną zrujnowane, przygotowuje plan, w którym gigantyczne zwierzęta zostaną zwabione do miasta przez potężny nadajnik, który generuje pewne częstotliwości dźwięku. W ten sposób chce doprowadzić do tego, aby George zniszczył samolot w którym leci Kate i doprowadził do jej śmierci.

Może to jednak doprowadzić do zniszczenia miasta, zabijając przy tym dziesiątki obywateli, ale Claire nie wyraża w związku z tym żadnej troski. George budzi się ze snu wywołanego przez środek uspokajający i powoduje katastrofę samolotu. Jednak ze względu na jego szybkie myślenie, Davis ratuje siebie, Kate i Russella przed śmiercią, a sam George również przeżył, po kilku drobnych ranach.

Kate informuje Davisa o antidotum na patogen, który, choć nie przywróci zwierząt do ich domyślnych rozmiarów, zneutralizuje ich agresję. Gdy próbowali znaleźć antidotum w Energyne, stanęli przed Claire i jej bratem, Brettem. Claire zmusza ich do oddania im antidotum, strzelając do Davisa próbując wymusić na nim uległość. Następnie razem z bratem udaje się na dach wieżowca, by uciec samolotem. Tam spotykają zmutowane zwierzęta, które niszczą helikopter. Claire razem z bratem uciekają, po czym napotyka ona na Kate i Davisa. Próbuje ich zmusić do odwrócenia uwagi potworów, aby w tym czasie mogła uciec. Jednak Kate udaje się wsunąć lekarstwo do torebki Claire i popycha ją w kierunku George'a. Ku jej przerażeniu George podnosi ją i wpycha do ust, połykając całą, po czym niszczy przekaźnik. Claire w końcu umiera w żołądku George'a albo z powodu utonięcia w kwasie żołądkowym, albo z braku tlenu. Brat Claire próbuje uciec, jednak zostaje zabity przez spadające szczątki. Przed śmiercią jednak, Brett spotkał się z Agentem Russelem, który namówił go, by oddał mu laptop zawierający dowody obciążające Claire.

Ciekawostki Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.