Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Warning18+.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Przybyli tu aby ujrzeć Początek. Odrodzenie Raju, nieskażone przez człowieczeństwo.

— Claudia Wolf do Heather Mason odnosząc się w stosunku do potworów w Silent Hill 3.


Claudia Wolf to główna antagonistka występująca w grze wideo Silent Hill 3 oraz w filmie Silent Hill Apokalipsa. Jest to mieszkanka miasteczka Silent Hill gdzie pełni funkcję kapłanki kultu The Order, której głównym celem jest sprowadzenie Goda aby ta sprowadziła Raj na Ziemię dla całej ludzkości. Claudia posiadała moce psychiczne takie jak retrokognicja oraz telekineza. Głosu użyczyła jej Donna Burke w Silent Hill 3 oraz Laura Bailey w kolekcji HD.

Historia[]

Siostra Claudia[]

Claudia była wychowywana na kapłankę zakonu The Order Części Świętej Kobiety. Jej ojciec Leonard Wolff był fanatycznym członkiem kultu oraz strażnikiem Pięczęci Metatrona. Leonard bardzo często bił i kopał małą Claudię kiedy myślał, że zbluźniła, jej wiara została zachwiana lub złapał ją na robieniu czegoś nie-religijnego. Jej jedyną przyjaciółką była Alessa Gllespie z którą szybko złapała kontakt ponieważ obie pochodziły z podobnych rodzin. Bardzo często bawiły się ze sobą i grały w gry, jednak przegrana sprawiała, że Claudia płakała. Na kartce urodzinowej, którą Alessa dała Claudii z okazji szóstych urodzin, Alessa napisała na niej, że kocha ją tak jakby była jej młodszą siostrą. Doświadczenia jakich Claudia doznała w dzieciństwie sprawiły, że wyrosła na bezwzględną jeśli chodzi o sprawienie narodzin Goda po to aby świat został zbawiony i pozbawiony bólu by nikt nie musiał cierpieć tak jak ona cierpiała przez swoje dzieciństwo. Kiedy zakon The Order został ponownie zebrany po długim okresie niefunkcjonowania po wydarzeniach z pierwszej części gry, głównie dzięki pomocy finansowej Ojca Vincenta, Claudia uzyskała bardzo wysoką rangę w zakonie, że była w stanie wyświęcić Alessę jako jedną ze świętych dla zakonu The Order.

Silent Hill 3[]

Claudia wiedziała o narodzinach Heather Mason pod koniec pierwszej gry dzięki mocom retrokognicji oraz wiedziała, że wychowywał ją Harry Mason, któremu udało się zabić jedną z manifestacji Goda. 17 lat po tych wydarzeniach, Claudia zatrudniła prywatnego detektywa Douglasa Cartlanda aby ten znalazł Heather. Detektyw znalazł nastolatkę w Centrum Handlowym Central Square. Claudia pojawiła się w centrum niedługo potem gdzie za pomocą swoich mocy sprowadziła Otherworld ale postrzegała go jako dzieło nienarodzonego Goda zmieniającego świat. Zostawiając Heather w alternatywnym centrum handlowym, Claudia poszła do Apartamentów Daisy Villa gdzie Heather mieszkała wraz ze swoim ojcem Harrym. Claudia nakazała potworowi o nazwie Misjonarz aby ten zamordował Harry'ego częściowo jako zemstę za pokrzyżowanie planów zakonu 17 lat temu ale również po to aby wypełnić serce Heather nienawiścią, która była pożywką dla Goda rozwijającego się w jej macicy. Kiedy Heather wróciła do domu i zobaczyła zwłoki Harry'ego, Claudia pokazała jej kto zabił jej ojca po czym powiedziała, że "będzie czekać tam gdzie wszystko się zaczęło, w miasteczku Silent Hill", gdyż wiedziała, że żądza zemsty Heather sprawi, że pojedzie za nią. W miasteczku, Claudia dowiedziała się, że Ojciec Vincent sprzeciwił się jej planom i wysłał Heather do Szpitala Brookhaven aby ta spotkała Leonarda Wolfa i odzyskać Pieczęć Metatrona. Claudia poczuła kiedy Heather zabiła jej ojca przez co postanowiła rozprawić się z Vincentem w Motelu Jack's Inn, który znał historię dzieciństwa Claudii oraz kwestionował jej motywy. Zdenerwowana Claudia postanowiła wrócić do Kaplicy Zakonu, ale tuż przed tym, spotkała się z Douglasem w alternatywnej wersji Wesołego Miasteczka Lakeside. Detektyw powiedział jej, że nie spodobało mu się to, że Claudia go okłamała i wykorzystała (Claudia powiedziała mu, że Heather została uprowadzona) oraz zaczął kpić z jej wizji raju nazywając go rajem dla "wykastrowanego barana". Claudia w akcie złości użyła swoich mocy aby złamać mu nogę. Ostateczna konfrontacja Heather i Claudii miała miejsce w alternatywnej wersji Kaplicy Zakonu do której Heather została poprowadzona przez Vincenta. Heather próbowała przemówić Claudii do rozsądku udając swoją poprzednią postać, Alessę, ale dziewczyna nagle dostała bólów brzucha na co Claudia odpowiedziała jej, że god rozwija się w niej.

Ostateczna Konfrontacja[]

Claudia przeniosła się do głównej części kaplicy zakonu gdzie przeprowadzano obrzędy gdzie stanęła twarzą w twarz z Vincentem. Vincent zaczął kpić z Claudii i jej chęci sprowadzenia goda do realnego świata na co ta wyraźnie zdenerwowana odpowiedziała, że za swoje bluźnierstwo pójdzie do piekła. Kiedy Heather weszła do tego pomieszczenia, Vincent odwrócił się i powiedział nastolatce by zabiła Claudię. Kobieta nie myśląc długo wzięła sztylet i ugodziła Vincenta i dodała Heather, która była w szoku, że zrobiła coś "mało istotnego." Ledwo żyjący Vincent powiedział Heather by ta użyła Pieczęci Metatrona ale Claudia zaśmiała się, że w rękach Heather jest kompletnie bezużyteczny, a on sam jest żałosny po czym wbiła mu sztylet prosto w serce zabijając go na miejscu oraz dodając, że pomimo jego bluźnierstwa, god wciąż go kocha. Po tym Heather dostała bólów na co ucieszona Claudia powiedziała, żeby dziewczyna zaakceptowała swój los. Jednak Heather połknęła tabletkę Aglaophotis ukrytej w naszyjniku który dostała od Harry'ego na urodziny, czyli substancji pozwalającej wypędzać demony. To spowodowało, że Heather zwymiotowała zarodek goda ze swojego organizmu. Heather miała zamiar rozdeptać goda ale Claudia odepchnęła ją i w akcie desperacji podniosła a następnie połknęła zarodek przez co sama urodziła goda. To wydarzenie sprowadziło na nią koniec a sam god narodził się nieprawidłowo i został zabity przez Heather.

Osobowość[]

Tak jak Dahlia Gillespie z Silent Hill 1, Claudia mówi w tajemniczym tonie pełnym religijnych zagadek oraz posiada ogromną wiedzę na temat kultu i goda. Jednak w przeciwieństwie do Dahlii której zamiary były czysto diaboliczne, Claudia szczerze wierzy w to co robi i mimo iż jej wiara jest niewzruszona to zdaje sobie sprawę, że jej metody budzą wiele zastrzeżeń a nawet mówi, że nie sądzi, że sama znajdzie się w Raju z powodu roli jaką odegrała w śmierci Harry'ego Masona oraz przez cały ból jaki sprawiła Heather. Jedyne co chce zrobić Claudia to sprowadzić goda na świat oraz sprawić by z jej pomocą świat odtworzył się na nowo w postaci Raju. Z powodu jej traumatycznych przeżyć jako dziecko, Claudia widzi świat jako pełen bólu i cierpienia a jedyną drogą by "wszystkich ocalić", jest właśnie stworzenie tego raju. Claudia wierzy, że aby wszyscy mogli zostać zbawieni, niektóre poświęcenia na ludziach jak Harry lub Vincent są nieuniknione.

Z powodu jej mocnej potrzeby wiary, Claudia jest też dość wybuchowa zwłaszcza wobec tych którzy są skeptyczni lub przeciwni jej misji. Claudia ma kilka momentów kiedy traci nad sobą kontrolę przede wszystkim na Vincenta który otwarcie śmieje się z jej fanatyzmu. Koniec końców to słowa Vincenta sprawiają, że Claudia zabija go za pomocą sztyletu w kaplicy Zakonu.

Według Heather, która może zbadać karty do gry w starym pokoju Alessy, Claudia często płakała kiedy przegrywała z Alessą w różne gry karciane.

Moce i Zdolności[]

W bibliotece, Ojciec Vincent wspomina, że Claudia i Heather mają "specjalne moce". "Księga Zaginionych Wspomnień" twierdzi, że powodem dla którego Heather spotyka potwory w centrum handlowym jest to, że Claudia jest w pobliżu co oznacza, że ma ona jakąś kontrolę nad Innym Światem i Mglistym Światem. Dodatkowo potrafi kierować potworami tak jak wtedy gdy kazała Misjonarzowi zabić Harry'ego Masona.

Scena w której Douglas mierzy bronią w kierunku Claudii kończy się cliffhangerem. A kiedy Heather dociera do miejsca w którym jest Douglas, jego noga jest złamana, ale nie mówi co jest tego powodem. Ponieważ Douglas cały czas jest w tym samym miejscu oraz żaden potwór nie pojawia się w cutscence, można twierdzić, że to Claudia użyła swoich mocy aby złamać nogę Douglasa.

Vincent stwierdził również, że Claudia ma dar "Widzenia". Zważywszy na to, żę Alessa miałą moc prekognicji, prawdopodobne jest, że Claudia miała moc retrokognicja, możliwość widzenia przeszłości. To wyjaśniałoby dlaczego miała potężną widzę na temat wydarzeń z Silent Hill 1.

Nie wiadomo skąd Claudia uzyskała specjalne moce. Możliwe jest, że tak jak Alessa, Claudia urodziła się z niewyjaśnionymi specjalnymi mocami. Inną możliwością jest to, że poprzez częste zabawy z Alessą w dzieciństwie, moce Claudi samoistnie pojawiły w jej ciele. Jeszcze inną możliwością jest to, że te moce mogły być spowodowane jej mocną wiarą w kulcie Zakonu oraz nadane poprzez moce ziemi Silent Hill. Wiadome jest, że inni członkowie Zakonu czczą jak i boją się jej z powodu jej mocy.

Advertisement