Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Uwaga!
Ten złoczyńca jest Prawie Czystym Złem. Oznacza to, że ten złoczyńca jest wyjątkowo nikczemną postacią, aczkolwiek z różnych powodów nie jest wystarczająco nikczemny, aby kwalifikować się jako pełnoprawne Czyste Zło. Może się on nie kwalifikować dlatego, że, pomimo popełnionych okrucieństw i złego charakteru, ma pojedynczą, minimalnie pozytywną cechę lub dokonał co najmniej jednego dobrego czynu, ewentualnie, nie spełnia on wystarczających warunków jako Czyste Zło w porównaniu z innymi całkowicie nikczemnymi złoczyńcami w tym samym dziele. Zawsze się to jednak może zmienić, jeśli np. na skutek nowych wydarzeń lub popełnionych nowych czynów w fabule, złoczyńca może zostać uznany za pełnoprawne Czyste Zło.
Circle spoiler alert.png
Uwaga!
Ta strona zawiera główne spoilery. Jeśli nie chcesz znać ważnych informacji na temat fabuły/elementów związanych z postacią, nie powinieneś czytać tego artykułu poza tym ostrzeżeniem: Nie ponosimy odpowiedzialności za jakiekolwiek negatywne skutki, jakie te fakty mogą mieć na użytkownika chcącego jednak przeczytać ten artykuł.
Disambig.svg Nazwa tego hasła odnosi się do więcej niż jednego pojęcia.

Zobacz inne pojęcia – Carnage


Kiedy wyjdę, a wyjdę...Zacznie się rzeż.

—Cletus Kasady do Eddiego Brocka.

Jesteś rakiem dla wszystkich, którzy cię kochali, Eddie. Oszukałeś swoją narzeczoną. I nic dziwnego, że tatuś nigdy więcej na ciebie nie spojrzał po tym, jak zabiłeś jego żonę, swoją matkę, po prostu się rodząc!

—Kasady prowokuje Eddiego szczegółami o nim, nieumyślnie prowokując Venoma.

Wkrótce nadejdzie chaos. Chaos wkrótce nadejdzie.

—Znany cytat Cletusa.


Cletus Kasady - większy antagonista Sony's Marvel Universe, służąc jako pomniejszy antagonista w filmie Venom z 2018 roku i tytułowy główny antagonista kontynuacji (wraz z Carnagem) Venom 2: Carnage.

Jest znanym i obłąkanym seryjnym mordercą, który został zamknięty w więzieniu San Quentin, gdzie reporter Eddie Brock przeprowadził z nim wywiad. Jednak Kasady w końcu zdołał wydostać się z więzienia, aby rozpętać rzeź w Nowym Jorku.

W jego rolę wcielił się Woody Harrelson, znany z roli Charlesa Costello, Mickey'a Knoxa, Pułkownika McCullougha, Tobiasa Becketta i Harlana Degroata.

Biografia[]

Wczesne życie[]

Cletus Kasady to głęboko zaniepokojona osoba z mroczną, pokręconą i traumatyczną przeszłością. Urodził się na Brooklynie w Nowym Jorku, gdzie jego serce zatrzymało się w dniu jego narodzin, ale został uratowany. Cletus był często maltretowany przez rodziców i babcię. Chociaż zabił swoją agresywną babcię i matkę za złe traktowanie go, później zabił także psa swojej matki bez żadnego powodu, prawdopodobnie sugerując tendencje socjopatyczne od samego początku.

Miał też agresywnego ojca, który go pobił, co prawdopodobnie jest kolejnym powodem, dla którego Cletus wyrósł na socjopatę. Cletus próbował zabić ojca, ale zawiódł i został wysłany do domu dziecka o nazwie St. Estes, z powodu swoich socjopatycznych skłonności. Tam inne dzieciaki bezlitośnie go pobiły. Jedyną osobą, która się nad nim zlitowała, była dziewczyna o imieniu Francis Barrison, która odstraszyła dzieci swoją mocą dźwiękowego krzyku. Potem oboje związali się, gdy dorastali w domu dziecka i stworzyli romantyczną chemię. Cletus następnie spalił sierociniec, zabijając dyrektorkę i wszystkich w środku. Eddie Brock spekuluje w swoich notatkach, że Cletus zrobił to z zemsty.

Cletus następnie zaczął mordować, zjadać i torturować niezliczonych ludzi, zanim on i Francis zostali złapani. W młodości, Francis została przeniesiona do Instytutu Ravencroft ze względu na swoje moce, ku wściekłemu przerażeniu Cletusa. Przypuszczano, że została zastrzelona po próbie ucieczki, powodując wypadek samochodowy, chociaż Cletus bardzo dobrze wiedział, że żyje.

Venom[]

Po śmierci Riota i Carltona Drake'a, Eddie Brock odbył wycieczkę motocyklową do więzienia San Quentin, aby przeprowadzić wywiad z tajemniczym skazańcem i sprawdzić, czy pomoże FBI zidentyfikować więcej potencjalnych ciał. Po otrzymaniu złowieszczego ostrzeżenia od jednego ze strażników więzienia, tajemniczym skazańcem okazuje się Cletus Kasady. Kiedy Eddie wchodzi do jego celi, Cletus pisze własną krwią „Witaj Eddie”. Podczas wywiadu Cletus mówi Eddiemu, aby „zrezygnował z całej tej przerażającej sprawy z seryjnym mordercą”, twierdząc, że może włączać i wyłączać akt seryjnego mordercy, kiedy tylko zechce. Cletus wspomina również o zjadaniu gałek ocznych z głów ofiar. Następnie Cletus mówi Eddiemu, aby zbliżył się do niego, mimo że strażnicy ostrzegają Eddiego, aby tego nie robił. Eddie pozostał ostrożny, ale Cletus powiedział mu, że nie powie Eddiemu lokalizacji swoich innych ofiar. W końcu Cletus oświadczył Eddiemu, że planuje wydostać się z więzienia i siać na społeczeństwo „rzeź”.

Venom 2: Carnage[]

Dwie dekady po rozstaniu ze swoją dziewczyną Cletus polecił Eddiemu Brockowi opublikowanie zakodowanej wiadomości w gazecie w zamian za historię jego życia; aby Shriek wiedziała, że ten zamierza dotrzymać obietnicy poślubienia jej. Jednak Venom szybko odkrył lokalizację ofiar Cletusa na podstawie rysunków jego celi, a policja dokonała ich ekshumacji. Nie mając powodu, by utrzymać się przy życiu, przygnębiony Cletus zaprosił Eddiego, by spotkał się z nim po raz ostatni, aby poruszyć go poczuciem winy. Jednak to rozzłościło Venoma, który go zaatakował. Cletus skorzystał z okazji, aby ugryźć Eddiego, ale zdziwił się, gdy przypadkowo zjadł kawałek symbionta.

Podczas egzekucji poprzez śmiertelny zastrzyk, próbka Cletusa obudziła się jako czujący nowy symbiont, którego nazwał Carnage. Obaj uciekli i zabili oraz zjedli wielu ludzi w drodze do wyjścia. Carnage zgodził się pomóc Cletusowi uwolnić Shriek, w zamian za zabicie jego rodzica, Venoma. Po zabiciu wielu ludzi, w tym dr Pezzo, oboje uwolnili Shriek z jej więzienia i zabili władze, które próbowały powstrzymać ich ucieczkę. Shriek użyła swojej mocy podczas ucieczki, Carnage zagroził jej, by nie robiła tego ponownie, ponieważ symbionty są podatne na wysokie dźwięki, przed którymi ostrzegał ją Cletus, aby zapewnić jej bezpieczeństwo. Cała trójka postanawia zrobić „czerwony ślub” dla Cletusa i Shriek. Po porwaniu „świadków” na ślub planowali zabić Venoma, Eddiego i Patricka Mulligan, gliniarza, który aresztował Shriek.

Venom zaatakował, w wyniku czego walczyli z nimi Carnage i Cletus. Podczas walki Carnage znokautował Shriek pomimo protestu Cletusa i zabił kapłana, aby uzyskać więcej mocy. W końcu Carnage zmęczył się obecnością Shriek i próbował udusić ją na śmierć, co spowodowało panikę Cletusa i próbę powstrzymania Carnage'a przed zrobieniem tego. Carnage próbował zmusić Venoma i Eddiego do oglądania śmierci Anne, ale bohaterowie uratowali ją. Gdy walka z Venomem dotarła do dzwonnicy, wciąż żywa Shriek spadła poniżej, a jej krzyk zerwał dzwon i symbionty, powodując upadek Eddiego i Cletusa. Podczas gdy Venom ratuje Eddiego, Cletus pada na ziemię i zostaje poważnie ranny. Zanim Carnage mógł ponownie połączyć się z Cletusem, Venom zjadł swoje potomstwo. Umierający Cletus powiedział Eddiemu, że tak naprawdę pragnął jego przyjaźni; Eddie przeprasza Cletusa, ale zirytowany Venom wychodzi i deklaruje „Walić typa!” i odgryza mu głowę, kończąc panowanie Cletusa.

Ciekawostki[]

  • W rozszerzonej scenie sceny po napisach w Venomie, Kasady mówił o zjadaniu gałek ocznych swoich ofiar, mówiąc, że jest „chrupiące na zewnątrz, lepkie w środku”, co sugeruje, że może być kanibalem. Potwierdza to drugi film, w którym po ugryzieniu Eddiego wykrzykuje: „Posmakowałem już krwi i tym to nie jest”.
  • Jest jednym z niewielu wcieleń Cletusa, które mają odkupieńcze cechy i jest bardziej sympatyczny niż większość wersji.
  • Prawdopodobnie wynikając z jego samotności w więzieniu, Cletus pragnął przyjaźni Eddiego, aby jego rozstanie z Shriek (jego ukochanej) było znośne.
  • Cletus lubi robić rymowanki z przypadkowych słów.
Advertisement