FANDOM


Do szablonu +18
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Niech to szlag! A ostrzegałem cię! W takiej sytuacji jak ta, nie mogę ufać nikomu!

—Cletus do Franka po zastrzeleniu Jamesa


Cletus Samson to jeden z bossów lub psychopatów występujących w grze wideo Dead Rising z 2006 roku. Jest to też opcjonalny boss występujący w głównym modzie 72 Godziny, którego można spotkać 1 dnia o godzinie 15:00 w North Plaza w sklepie z bronią Huntin’ Shack w niezapowiedzianym zadaniu pobocznym Sklep z Bronią. Jest to właściciel sklepu z bronią z ogromną podejrzliwością i paranoją, który z powodu apokalipsy zombie zamknął się w swoim sklepie odmawiając innym pomocy oraz grożąc, że ich zastrzeli, gdy podejdą zbyt blisko, wierząc, że inni chcą go zabić i ukraść mu broń. Głosu użyczył mu Bill Farmer.

BiografiaEdytuj

19 września o godzinie 15:00, Frank West chodząc po North Plazie, trafia do sklepu z bronią, w którym widzi dość niebezpieczną sytuację.

Wewnątrz sklepu, Frank jest świadkiem jak ocalały imieniem James Ramsey, próbuje przemówić do rozsądku właścicielowi sklepu z bronią, że inni ocalali potrzebują broni by walczyć z zombie. Rozwścieczony Cletus strzela w sufit ostrzegawczo, mówiąc mu by ten nie zbliżał się do niego, gdyż nie ufa ani zombie ani ludziom. Cletus mówi też, że jeśli podejdzie zbyt blisko to zastrzeli go. James ignoruje groźby Cletusa wierząc, że właściciel nic mu nie zrobi – nic bardziej mylnego. Cletus strzela mu prosto w brzuch a siła uderzenia wyrzuca Jamesa ze sklepu. Cletus nie chciał tego zrobić, mówiąc mu, że ostrzegał go przed tym po czym wymierza bronią we Franka, mówiąc mu, że w takiej sytuacji nie może ufać nikomu.

Po walce, pokonany Cletus upada na podłogę i poddaje się. Jest wręcz przerażony bo myśli, że Frank chce pomścić zabitego Jamesa oraz zagarnąć wszystkie jego bronie dla siebie. Cletus błaga go by pozwolił mu odejść po czym ucieka ze sklepu w popłochu, ignorując wołanie Franka by nie uciekał. Niestety Cletus wpada prosto na uzombifikowanego Jamesa, który powala go na ziemię po czym zombie wgryza mu się prosto w szyję zabijając Cletusa na miejscu na co Frank opuszcza głowę wiedząc, że Cletus nie chciał zrobić nic złego i mógł go uratować.

W kanonicznej wersji, Cletus umiera i nie można go uratować, ale w wersji na Wii Dead Rising: Chop Til You Drop, Cletusa można uratować. Jeśli Frank go uratuje, Cletus staje się ocalałym, który przebywa w swoim sklepie sprzedając broń i naprawiając zepsutą.

GaleriaEdytuj

CiekawostkiEdytuj

NawigacjaEdytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.