Do szablonu +18.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Nie możesz mi powiedzieć, prawda koleżko? O tak... i wiem dlaczego. Bo jesteś jednym z Viet Congu! Mam rację, prawda? Jesteś nikim jak śmierdzącym komunistą!

—Cliff oskarża Franka o bycie członkiem Viet Congu


Cliff Hudson to jeden z bossów lub psychopatów występujących w grze wideo Dead Rising z 2006 roku. Jest to też opcjonalny boss występujący w głównym modzie 72 Godziny, którego można spotkać 2 dnia o godzinie 08:00 w North Plaza w sklepie budowlanym Crislip’s Home Saloon w zadaniu pobocznym Mężczyzna z Maczetą. Jest to były weteran wojenny z wojny z Viet Congiem, którego wnuczka została pożarta przez zombie co wywołało u niego wspomnienia z wojny, a dodatkowo widok innych ludzi zjadanych przez zombie tylko to pogłębiło przez co zwariował i porwał trzech ocalałych: Richa Atkinsa, Barbarę Patterson i Josha Manninga i uwięził ich w pustym sklepie wierząc, że jest na wojnie a ocalali ludzie to członkowie Viet Congu, który używał jako więźniów wojennych. Głosu użyczył mu Steven Blum.

Biografia

20 września o godzinie 08:00, Otis informuje Franka, że zauważył Cliffa chodzącego po sklepie budowlanym Crislip’s Home Saloon niosąc ze sobą zakrwawioną maczetę. Otis zaznaczył, że Cliff wie gdzie znajdują się kamery monitoringu i potrafi przemykać obok nich niepostrzeżenie.

Frank West udaje się do sklepu, który został wskazany, jako miejsce pobytu byłego weterana, aby zbadać całą sprawę. Wewnątrz sklepu, Frank w całym sklepie widzi mnóstwo rozlanej krwi i wiele zwłok zombie bez głów, które przywiązane są za nogi do sufitu. Frank jest przerażony, gdy widzi taką masakrę, że nie zauważa jak Cliff staje tuż za nim. Cliff krzyczy na niego, jaka jest jego ranga, co straszy Franka, że nie może mu odpowiedzieć. Cliff wierzy, że Frank jest członkiem Viet Congu, gdyż nie odpowiedział mu na jego pytanie. Rozłoszczony Cliff nazwał go komunistą i machnął w jego stronę maczetą. Frank unika ataku a Cliff wbiega w alejki sklepowe zaczynając kpić z Franka, mówiąc mu, że prędzej czy później wyjawi mu potrzebne informacje zanim go zabije.

Po walce, pokonana Cliff upada na podłogę. Frank myśląc, że nie żyje powoli odchodzi jednak Cliff, najwyraźniej powróciszwszy do zmysłów, woła Franka i prosi go by podszedł. Cliff wyciąga z kieszeni portfel ze swoim rodzinnym zdjęciem i mówi mu, że jego wnuczka została rozszarpana przez zombie i to sprawiło, że oszalał. Cliff dodaje, że to wszystko, co przeżył na wojnie wróciło a więc wojna dla niego nigdy się nie skończyła. Frank jest bardzo poruszony historią Cliffa i w empatii zamyka mu oczy jako znak szacunku gdy Cliff umiera. W portfelu, Frank znajduje klucz do pustego sklepu w którym Cliff zamknął trójkę ocalałych pozwalając Frankowi na uratowanie ich.

W wersji na Wii Dead Rising: Chop Till You Drop, Cliff występuje jako specjalny wariant zombie.

Galeria

Ciekawostki

Nawigacja

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.