FANDOMPróbujesz bronić swojej rodziny. To godne podziwu. Próbuję bronić narodu przed wojną z kosmitami.

Harold Attinger do Cade'a Yeager o celi istnienia organizacji


Cmentarny Wiatr – wspierający antagoniście pojawiający się w filmie Transformers: Wiek zagłady. Organizacja powstała po bitwie o Chicago. Jest ona tajną grupą CIA, której celem jest zniszczenie Transformerów i uchronienie ziemi przed wojną z kosmitami.

Historia Edytuj

Powstanie Edytuj

Cmentarny Wiatr powstał po bitwie w Chicago i rozpadzie NEST, ponieważ ludzki sojusz z Autobotami został rozwiązany. Oddział miał za zadanie wyeliminować wszelkie pozostałe Decepticony na Ziemi na rozkaz prezydenta, ale zostawić Autoboty, ale Attinger potajemnie nie posłuchał prezydenta; wykorzystał swój autorytet, zawarł układ z Lockdownem, eliminując wszystkie Transformersy, przekazując ich szczątki KSI, by przetopić je na materiały do ​​budowy swoich sztucznych, zdalnie sterowanych Transformersów, uczynić z nich lepszy świat i zabić każdego, kto odkrył ich działanie. Decydując się na funkcjonowanie jako tajna policja, zaczęli oferować nagrody pieniężne zwykłym cywilom, którzy zgłaszają obcą działalność w ich otoczeniu.

Polowanie na Autoboty Edytuj

Członkowie oddziału skutecznie zabili Leadfoota i Ratcheta, zanim wysłał swoje szczątki do KSI, ale nie zabili Optimusa. Lockdown i Cmentarny Wiatr walczyli z Optimusem w Mexico City. Optimus został trafiony trzy razy, mimo to uciekł z miejsca potyczki.

Odwiedzenie farmy Yeagerów Edytuj

Tuż przed tym, jak Optimus ukrył się pod podłogą stodoły na farmie Cade'a Yeagera, chciwy, zacofany przyjaciel Cade Yeagera, Lucas Flannery opowiedział oddziałowi o Autobocie. Po przybyciu na miejsce oddział nie mógł znaleźć Autobota, więc rozpoczął brutalne przesłuchanie rodziny Yeagerów. Nagle po chwili ze stodoły wyszedł Optimus i zaczął walczyć z członkami Cmentarnego Wiatru. Optimus i ludzie zaczęli uciekać, więc Cmentarny Wiatr ruszył w pościg. Mimo to ludziom udało się uciec, z wyjątkiem Lucasa którego zabił granta Lockdowna. Następnie Attinger beszta i znieważa swoich ludzi za to, że nie udało im się uchwycić Optimusa

Rozwiązanie Edytuj

Po zakończeniu wojny w Hongkongu, wraz ze śmiercią Attingera i Savoya, Cmentarny Wiatr został rozwiązany przez prezydenta i rząd Stanów Zjednoczonych i oznaczony jako organizacja terrorystyczna. Przypuszczano, że inni członkowie Cmentarnego Wiatru zostali zabici lub aresztowani za swoje czyny, ponieważ są teraz nr 1 na NSA, CIA, Interpolu i najbardziej poszukiwanej liście FBI.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.