Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Warning18+.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Cocytus – jeden z protagonistów pojawiających się w mandze Overlord oraz jej adaptacji anime. Jest golemem, który służy jako Strażnik 5 Piętra w Wielkim Grobowcu Nazaricka.

Charakterystyka[]

Wygląd[]

Posiadając gigantyczny rozmiar ciała 2,5 m, Cocytus ma wygląd owada na dwóch nogach - połączenie modliszki i mrówki.

Z ogonem dwukrotnie dłuższym niż jego wzrost, Cocytus pokryty jest ostrymi szpikulcami jak sople lodu i ma mocną szczękę, która może łatwo złamać ludziom dłonie. Dwie ręce trzymają srebrną halabardę, podczas gdy pozostałe dwie ręce trzymają buławę emitującą czarne światło i zakrzywioną powłokę kształtową, która wydaje się być dla szerokiego miecza. Z zapierającym dech w piersiach zimnym powietrzem bladoniebieska, hartowana koścista zbroja wysypuje. Jego ramiona i plecy wyglądają jak uniesione góry lodowe.

Osobowość[]

Cocytus ma osobowość wojownika i szanuje każdego, kto ma ducha walki i serce wojownika. Jako strażnik pięter dowodzi wojskową obroną Nazaricka. Cocytus jest lojalny wobec winy. Jak pokazano, kiedy uniemożliwił Demiurdze, zgodnie z rozkazem Ainza, wmieszanie się w walkę Ainza z Shalltear, nawet jeśli on także obawiał się możliwości utraty swojego pana.

Ponieważ Cocytus jest z natury wojownikiem, lubi dobrą bitwę i ma poczucie honoru. W przeciwieństwie do swoich izolacjonistycznych i ksenofobicznych kolegów, bardziej akceptuje dopuszczanie obcych do Nazaricka. Chociaż Cocytus jest dumny ze swojej pozycji obrońcy Nazaricka, jest nieco zazdrosny o swoich kolegów. Cocytus porównuje się do "miecza" Ainz Ooal Gown, który spełnia życzenia swojego pana i myśli, że jedynym sposobem na udowodnienie swojej wartości Ainzowi jest pokonanie sił, które będą stanowić zagrożenie dla Nazaricka. Cocytus nie lubi prosić o pomoc w celu ratowania twarzy, ale gdy zajdzie taka potrzeba, odłoży swoją dumę na bok, aby wykonać swoje zadanie.

Galeria[]

Advertisement