FANDOM


Conrad Stonebanks, wcześniej znany jako Victor Menz - główny antagonista filmu akcji Niezniszczalni 3.

Jest arcywrogiem Barneya Rossa, a także jego byłym przyjacielem i byłym agentem SASR, który był współzałożycielem Niezniszczalnych.

Wcielił się w niego Mel Gibson, który wcielił się także w Luthera Voza.

Biografia

Wczesne życie

Conrad Stonebanks urodził się 4 grudnia 1966 r. W Nowym Jorku w Stanach Zjednoczonych. Był byłym agentem Specjalnego Pułku Służb Lotniczych Armii Australijskiej, a zarówno Stonebanks, jak i Barney Ross wraz z trzema innymi założyli swój zespół najemników o nazwie Niezniszczalni kilka lat temu. Stonebanks miał rodzinę; żona o imieniu Kristina i nienazwaną córkę.

Zdrada Niezniszczalnych

Kiedy Barney odkrył, że Stonebanks rozpoczął handel bronią, ponieważ uważał, że praca najemników nie jest wystarczająco opłacalna, został zmuszony do rozwiązania go na podstawie rozkazów rządu USA, co spowodowało śmierć trzech innych członków założycieli. Ponieważ jednak Stonebanks miał na sobie ciężką kamizelkę kuloodporną, przeżył morderczy spisek.

Przez ponad dwie dekady Stonebanks był uważany za martwego, dopóki nie wynurzył się z własnym zespołem wysoce zaawansowanych najemników, aby zniszczyć Niezniszczalnych, których kiedyś pomógł stworzyć. Jednocześnie ślubował, że nie będzie już współpracował z żadnym obcym rządem, ponieważ stwierdził, że są niegodni zaufania po tym, jak rząd USA zmusił Barneya do zabicia go.

Dostawa bomb w Somalii i pierwsza ucieczka

Stonebanks dostarcza dostawę bomb aerozolowych do watażków w Somalii pod pseudonimem „Victor Menz”. Gdy przybywa helikopterem na miejsce spotkania, zarówno Doc, jak i Ross są zszokowani, widząc, że Stonebanks wciąż żyje. Ross myślał, że zabił Stonebanksa 20–25 lat temu, i krzyczy gniewnie jego imię, gdy Niezniszczalni zaczynają strzelać do Stonebanksa i jego drużyny, temu udaje się wycofać się, strzelając do nich. Stonebanks jest wtedy w helikopterze, gdzie strzela Haleowi Cesarowi w nogę i tył klatki piersiowej, bardzo go raniąc.

Nowa dostawa w Rumunii i druga ucieczka

Stonebanks jest następnie widziany w jego kryjówce, gdzie rozmawia z przywódcą albańskiej mafii, Goranem Vatą, w walce z Niezniszczalniami, a wielu jego ludzi zostaje zabitych i rannych. Następnie zostaje schwytany przez Rossa w furgonetce, w której Stonebanks wyjaśnia historię tego, jak Ross myślał, że go zabił. Niedługo potem Krug, ochroniarz Stonebanksa, nagle interweniuje w helikopterze i zestrzela tranzyt Rossa. Z tego powodu Stonebanks ponownie ucieka i ostatecznie porywa młodszych Niezniszczalnych, podczas gdy Ross został postrzelony w rzece.

Ostateczne starcie i śmierć

Ostatecznie Niezniszczalni cieszą się z zwycięstwa po zabiciu fal armii Stonebanksa. Zdenerwowany tym, Stonebanks zabija dwóch własnych ludzi, aby pokazać, jak łatwo „zabić dziesięciu ludzi LUB nawet ich”. Następnie opuszcza miejsce z frustracją, aby sam wykończyć Niezniszczalnych, którzy już weszli na pokład helikoptera pilotowanego przez oficera CIA Maxa Drummera. Ross prawie ucieka, dopóki Stonebanks nie rozproszył go swoją wiadomością, zanim zaskoczył go i postrzelił Rossa w ramię, raniąc go.

Zmuszając przeciwnika do usunięcia kamizelki i broni, Stonebanks angażuje Rossa w bójkę jeden na jednego po upuszczeniu rewolweru. Obaj są jednakowo dopasowani, dopóki Ross nie zdobył przewagi, zanim dwaj mężczyźni rzucą się na broń. Stonebanks najpierw udaje się zdobyć karabin i zaczyna strzelać, ale Ross radzi sobie z nim, strzelając zdrajcy pięciokrotnie w klatkę piersiową. Na łaskę przeciwnika i znając jego niezaprzeczalną porażkę, Stonebanks zadaje Rossowi swoją ostatnią drwinę z pytaniem: „A co z Hagą?”. Ross śmiertelnie strzela do Stonebanksa, po czym chłodno odpowiada „Ja jestem Haga” i pozostawia zwłoki Stonebanksa, aby się spaliły, gdy materiały wybuchowe rozrzucone przez niego wybuchają wokół budynku.

Osobowość

Conrad Stonebanks był wysoce charyzmatycznym i bezwzględnym psychopatą, który przyzwyczaja się do rozszerzania swoich zbrodni wojennych; na którym czerpał ogromną przyjemność z antagonizowania swojego starego przyjaciela Barneya Rossa podczas ich drogi wojennej. Wydawało się również, że zyskał zainteresowanie sztuką i filozofią, chociaż było to częścią jego planu dalszego pogłębiania jego notorycznej reputacji zarówno wobec Rossa, jak i Niezniszczalnych.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.