Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Złoczyńcy Wiki


Cor Kalom — jeden z drugorzędnych antagonistów w grze Gothic.

Cor Kalom to guru w Obozie Bractwa i bliski sojusznik Y'Beriona. Jest bardzo arogancki. W polskiej wersji językowej głosu użyczył mu Janusz Wituch.

Biografia

Wczesne życie

Po zesłaniu do kolonii, Kalom stał się sprzymierzeńcem Y'Beriona, przywódcy Obozu na Bagnie. Jego fanatyczna wiara w Śniącego przyniosła mu tytuł guru w Bractwie. Pomimo tego, że był postrzegany jako arogant, stał się jedną z najbardziej znaczących osób w Obozie.

Wiele razy doznał wizji Śniącego. Bóstwo nakazało mu zbieranie bagiennego ziela, a później powiedziało mu o tym, że do jego przebudzenia niezbędna będzie wydzielina pełzaczy oraz kamienie ogniskujące.

Cor Kalom był też odpowiedzialny za ocenę nowych członków obozu na bagnie. Był jedynym guru, do którego mogli sami odezwać się Nowicjusze, ale nie można było marnować jego czasu, bo Kalom tego nienawidził. Podczas eksperymentów w laboratorium, jego pomocnikiem był Caine.

Gothic

Bezimienny spotkał go w jego laboratorium. Cor Kalom wysłał go do Starej Kopalni, żeby zabił pełzacze i zdobył większą ilość wydzieliny. W międzyczasie wysłał Nowicjusza imieniem Talas do Corristo, żeby pozyskać pradawny almanach, niezbędny do przywołania Śniącego. Niestety, podczas drogi powrotnej Talasa napadły gobliny, dlatego księga przepadła. Po powrocie do Cor Kaloma z wydzieliną pełzaczy, Bezimienny został wysłany z Talasem do miejsca kradzieży. Po odzyskaniu almanachu, Kalom był już zdolny do przygotowania wielkiego rytuału przywołania Śniącego.

Nadszedł czas przywołania Śniącego. Jednak nie wszystko poszło zgodnie z planem, ponieważ Y'Berion doznał wizji, w której ujrzał orka, po czym stracił przytomność. Okazało się, że Śniący nie był tym, za kogo go uważali - był to zły demon. Cor Kalom nie wierzył w to i odszedł z Bractwa. Następnie zabrał ze sobą kilku Nowicjuszy, którzy byli wciąż wierni Śniącemu i udał się do miasta orków, gdzie znajdowała się Świątynia.

W Świątyni, Cor Kalom i członkowie Bractwa znaleźli komnatę Śniącego. Na jego widok, wszyscy postradali zmysły. Część z nich została opętana, a reszta stała się apokaliptycznymi strażnikami Świątyni. Bezimienny doszedł do tego miejsca, będąc uzbrojony w Uriziel. Kiedy wszedł do komnaty Śniącego, Cor Kalom stanął mu na drodze, ale zginął z rąk Bezimiennego.

Ciekawostki

  • W Świątyni Śniącego, Cor Kalom jest nazwany Szalonym Cor Kalomem.
Advertisement