Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Stub.svg Ta strona to zalążek artykułu. Możesz pomóc Złoczyńcy Wiki, rozbudowując ją!
Uwaga!
Ten złoczyńca jest Prawie Czystym Złem. Oznacza to, że ten złoczyńca jest wyjątkowo nikczemną postacią, aczkolwiek z różnych powodów nie jest wystarczająco nikczemny, aby kwalifikować się jako pełnoprawne Czyste Zło. Może się on nie kwalifikować dlatego, że, pomimo popełnionych okrucieństw i złego charakteru, ma pojedynczą, minimalnie pozytywną cechę lub dokonał co najmniej jednego dobrego czynu, ewentualnie, nie spełnia on wystarczających warunków jako Czyste Zło w porównaniu z innymi całkowicie nikczemnymi złoczyńcami w tym samym dziele. Zawsze się to jednak może zmienić, jeśli np. na skutek nowych wydarzeń lub popełnionych nowych czynów w fabule, złoczyńca może zostać uznany za pełnoprawne Czyste Zło.


Prezydent Coriolanus Snow jest głównym antagonistą serii Igrzyska Śmierci. Pojawił się w Igrzyska Śmierci, Igrzyska Śmierci w pierścieniu ognia oraz w Igrzyska Śmierci Kosogłos cz. 1 jako główny antagonista. W Igrzyska Śmierci cz. 2 był drugoplanowym antagonistą, gdyż jego rolę głównego czarnego charakteru przejęła Prezydent Coin.

W jego rolę wcielił się Donald Sutherland.

Biografia[]

Ciekawostki[]

  • W książkach co jakiś czas przechodzi zabiegi upiększające, przykładowo na uwydatnianie ust. W filmach prezydent zachowuje tradycyjny styl rezygnując ze zbytnich ozdób i upiększeń.
Advertisement