Złoczyńcy Wiki
Advertisement


Demon Lelouch nie żyje! Uwolnić więźniów!

—Cornelia, po śmierci Leloucha.


Cornelia li Britannia jest jedną z postaci w anime Code Geass. Służy jako główna antagonistka pierwszego sezonu. Jest drugą księżniczką brytyjskiej rodziny królewskiej i Świętego Imperium Brytyjskiego, namiestnikiem Strefy 11 po śmierci Clovisa la Britannia oraz naczelną generał armii brytyjskiej. Później pojawia się w R2 jako główna antagonistka i przeciwnik.

W japońskiej wersji językowej głosu użyczyła jej Junko Minagawa, a w wersji angielskiej Mary Elizabeth McGlynn.

Charakterystyka[]

Wygląd[]

Cornelia jest tak samo piękna, jak i bezwzględna na polu bitwy, z długimi karmazynowymi włosami, które nosi luźno lub z warkoczem i koroną z dwoma pasmami otaczającymi twarz. Jej oczy są lawendowo-fioletowe, a usta mają naturalny różowy odcień, chociaż zwykle publicznie nosi szminkę w kolorze magenty. Jest bardzo wysoka, nieco wyższa od Leloucha. Jej stroje mają kolor czerwonego wina ze złotymi akcentami, białą pelerynę z ciemnym wnętrzem i buty na obcasach.

Osobowość[]

Cornelia jest wyjątkowo zimnokrwista, lekceważąc każdego, kto uważa, że ​​jest przeciwny Brytanii. Nie chce zaakceptować zmian, jednak głęboko troszczy się o życie swoich żołnierzy, a zwłaszcza swojego Rycerza Guilforda. W drugim sezonie pokazano, że zachowała bezwzględny charakter, lecz teraz walczy, by pomścić swoją młodszą siostrę i oczyścić swoje imię.

Jako dziecko najwyraźniej zafascynowała swoją młodszą siostrę Euphemię; w rezultacie Euphemia jest jedynym znanym słabym punktem Cornelii. Clovis uważa, że ​​ona i książę Schneizel znają prawdę dotyczącą zabójstwa Marianne vi Britannia, chociaż Euphemia później mówi Lelouchowi, że Cornelia od dawna ubóstwiała Marianne i prowadziła dochodzenie w sprawie morderstwa.

Na początku serii Cornelia miała niezrównane poczucie patriotyzmu, gdy była dumna ze swojego epitetu jako „Bogini zwycięstwa” Brytanii. Jednak po Czarnej Rebelii najwyraźniej zmieniła poglądy na temat swojego narodu i posunęłaby się aż do zdradzenia go w imię ludzi, których kocha; zostało to wyraźnie pokazane, gdy poznała V.V., odkrywając, że ​​jest jej wujem, i nie wahała się być jego wrogiem, pomimo tego, jak prawdopodobnie oznaczało to dla niej całkowite zdradzenie ojca. Sprzeciwiła się metodom Suzaku w osiągnięciu celów, uzasadniając środki tym, że słucha się rozkazów, a nie wręcz przeciwnie. Chociaż pierwotnie będąc osobą, która poświęciłaby tyle potrzebnych żyć, aby osiągnąć potrzebne cele, Cornelia później zaczęła wykazywać oznaki zmian, ponieważ najwyraźniej dostrzega ona większą wartość w życiu ludzkim, a obecny status quo nie jest wart wszystkiego, prawdopodobnie z powodu śmierci Euphemii. Zostało to pokazane, kiedy rozmawiała z Villettą po tym, jak Czarni Rycerze zdradzili Zero i była zszokowana, gdy Schneizel zdecydował się poświęcić stolicę Brytanii i jej mieszkańców, co jest sprzeczne z tym, jak Lelouch kiedyś wspominał, że Cornelia była osobą, który poświęciłaby swój lud, by osiągnąć oczekiwane rezultaty. Dalej pokazano, że Cornelia była przeciwna planowi Schneizela, aby postawić Damoklesa w pozycji do uderzenia w każdy kraj na świecie, co jest również dziwne, biorąc pod uwagę jej poprzedni brak empatii dla życia obcych narodów. Nie tylko zszokowała ją wiadomość, jak Schneizel pozwolił Lelouchowi uciec przez cały ten czas, aby jego plan poszedł jeszcze dalej, aby nic nie mogło mu przeszkodzić.

Cornelia często używa w swoich opisach terminu „słaby”.

Ciekawostki[]

  • Cornelia ma wiele cech wspólnych z Olivier Mirą Armstrong z Fullmetal Alchemist Brotherhood. Obie są wysoko postawionymi oficerami, surowymi i wysoce agresywnymi, a także genialnymi dowódcami. Obie pochodzą również z wpływowej i/lub zamożnej rodziny. Jednocześnie obie postacie budzą duży szacunek u żołnierzy pod ich dowództwem i okazuje się, że do pewnego stopnia opiekują się nimi.
  • Projekt postaci Cornelii oparty jest na Kasumi z X/1999 i Tsubasa Reservoir Chronicles.
  • Jest 11 lat starsza od swojej siostry Euphemii.
  • Będąc szefową ochrony w Aries Villa, gdy miała 20 lat, wydawało się, że zarówno ona, jak i Euphemia zostały tam wychowane przez Marianne, a także Lelouch i Nunnally.
Advertisement