FANDOMCorvus Glaive – drugorzędny antagonista w filmie Avengers: Wojna bez granic z 2018 roku oraz Avegers: Koniec gry z 2019 roku. Jest on członkiem grupy adoptowanych dzieci Thanosa o nazwie Czarny Zakon.

Biografia Edytuj

Corvus Glaive był sierotą wziętym przez Thanosa po tym, jak podbił jego rasę.

Atak na Statesman Edytuj

Corvus Glaive uczestniczył w ataku Thanosa na statek Asgardczyków Statesman. Podczas ataku Thanos użył broni Corvusa Glaive'a, by zabić Heimdalla, który użył ostatniej swojej mocy, by przetransportować Hulka na Ziemię. Po zabezpieczeniu Kamienia Przestrzeni i dodaniu go do Rękawicy Nieskończoności, Thanos teleportował siebie i swoje dzieci z dala od statku, gdy eksplodował.

Zaatakowanie Visiona Edytuj

Thanos kazał swoim dzieciom zabezpieczyć kamienie nieskończoności na Ziemi. Corvus Glaive i Proxima Midnight udali się do Edynburga w Szkocji i wpadli w zasadzkę Visiona i Scarlet Witch, podczas gdy oglądali reportaż o Ebony Maw i ataku Cull Obsidiana na Nowy Jork. Glaive dźgnął Visiona przez plecy swoją bronią, poważnie raniąc androida. Scarlet Witch i Vision walczyli z dwoma dziećmi Thanosa, dopóki nie uratowali ich Kapitan Ameryka, Sokół i Czarna Wdowa. Podczas walki Glaive został ciężko ranny. Pokonani teleportowali się z powrotem na swój statek.

Bitwa w Wakandzie Edytuj

Podczas bitwy o Wakandę, Proxima Midnight i Cull Obsidian poprowadzili swoją armię do bitwy. Spotykając się z Kapitanem Ameryka, Czarną Wdową i Czarną Panterą przed bitwą, Midnight oznajmiła swoim przeciwnikom, że Glaive ucierpiał na ranach, które wcześniej doznał. To był podstęp. W miarę postępu bitwy Glaive infiltrował Wakandę, próbując dotrzeć do Visiona. Kiedy Scarlet Witch, która go chroniła, zabrała się na pole bitwy, Midnight dała Glaive'owi sygnał do ataku.

Glaive walczył i pokonał Ayo i Shuri, zanim zaangażowali Vision. Zdesperowany, by obronić Visiona, Avengers rzucili się na mu na pomoc. Kapitan Ameryka uratował Visiona i kazał mu odejść, zanim zmierzy się Glaivem. Podczas walki Glaive miał przewagę nad Kapitanem, ale zanim mógł go zabić, jego własne ostrze zostało przepchnięte przez jego klatkę piersiową. Spojrzał na nie wystające z jego piersi, gdy Vision uniósł go w powietrze, uderzył w jego ostrze, zanim upuścił jego martwe ciało w ziemię.

Galeria Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.