Złoczyńcy Wiki
Advertisement


Cornell Stokes, znany również jako Cottonmouth jest drugorzędnym antagonistą w pierwszym sezonie serialu telewizyjnego Marvela z 2016 roku, "Luke Cage".

Biografia[]

Wczesne życie[]

W młodości, pomimo że jego rodzina była mocno zaangażowana w działalność przestępczą w Harlemie, Cornell (przez jakiś czas) nie był jej częścią. W końcu jego babcia, pod nazwą Mama Mabel, zdecydowała, że ​​potrzebuje trochę "brudu" i wysłał Cornella wraz ze swoim wujkiem, by zabił kogoś, kto sprzedawał narkotyki na jej terytorium.Kiedy miał czternaście lat, podczas rozmowy z mamą Mabel, Cornell poinformował ją, że jej szwagier, Pete Stokes, robił interesy z Portorykańczykami bez jej zgody. Mama skonfrontowała Pete'a i kazała go zastrzelić Cornellowi. Chociaż Cornell naprawdę lubił Pete'a, który podzielał jego miłość do muzyki, zapłacił za lekcje gry na fortepianie Cornella, zabił Pete'a po tym, jak Mama Mabel i jej kuzynka Mariah, których Pete seksualnie wykorzystał , nalegali, by strzelił do Pete'a.Ostatecznie Cottonmouth stał się gangsterem w Harlemie. Był członkiem gangu Pop znanym jako "Thing One". Ponieważ stracił trzy zęby w walce, bał się uśmiechnąć na jakiś czas. Po tym, jak gang został schwytany i rozwiązany, Cottonmouth kontynuował samotność.

Układ[]

Polowanie na Chico[]

Starcie z Cage'm[]

Utrata pieniędzy[]

Zdradzenie przez Scarfe[]

Śmierć[]

Pomimo aresztowania, Cottonmouth mógł opuścić departament policji, ponieważ jedynym dowodem przeciwko niemu są roszczenia zmarłego, skorumpowanego policjanta. Cottonmouth wraca do nocnego klubu, gdzie czeka na niego Shades. Chociaż Shades jest zmartwiony, Cottonmouth jest w świetnym humorze, gdy zamordował policjanta i uciekł z nim. Ujawnia także Shades'owi, że po zastrzeleniu Scarfe'a jego ludzie wrócili do magazynu, wzięli broń i zabrali ją do Domingo. Shade jednak mówi mu, że nadal nie dostanie pieniędzy od Diamondbacka, ponieważ teraz ma na niego zbyt dużo uwagi. Niemniej jednak, Cottonmouth mówi Shades'owi, aby zorganizował spotkanie pomiędzy nim a Diamondbackiem.

Później, podczas grania na pianinie, Cottonmoutha odwiedza Luke Cage. Cage twierdzi, że przybył, aby zabrać go na komisariat policji i zapłaci za wszystkie swoje zbrodnie. Cottonmouth odmawia, a zamiast tego grozi, że ujawni kryminalną przeszłość Luke'a ludziom z Harlemu. Cottonmouth mówi mu, że gdyby Cage mu się sprzeciwił, powróci do więzienia Seagate, twierdząc, że sam wynajmie jacht. Po tym, jak Cage zniknął, Cottonmouth spotyka się z Shedem, który opowiada o swojej rozmowie z Cage'em. Kiedy mówi mu, że poinformował Cage'a, że ​​Cottonmouth zna jego przeszłość, Shades jest przerażony, ponieważ Diamondback nie chciał, aby Cage się wystraszył, mając plany dotyczące samego Cage'a.

Tej nocy Cottonmouth odwiedza Marie w swoim biurze. Mariah nalega, by pozwolił mu odejść z Luke'em Cage'em, który niszczy jej karierę polityczną - jej partia zażądała już jej rezygnacji. Dochodzi do ostrego sporu między Cottonmouth i Mariah. Kiedy Cottonmouth, rozwścieczony kłótnią, wspomina, jak Mariah była wykorzystywana przez swojego wujka Pete'a, kiedy byli młodsi i musieli tego chcieć. Ta w odpowiedzi rzuca w Cornella butelką wina, a następnie wyrzuca oszołomionego kuzyna przez okno swojego biura do pustego klubu poniżej. Jego kuzynka później zabija go. Chwilę później pojawili się Shades. Jest zachwycony widokiem, i mówi jej, że obwinią Luke'a Cage'a za śmierć Stokes'a.

Advertisement