Złoczyńcy Wiki
Advertisement


Chcę nagrodę! Chcę nagrodę! CHCĘ NAGRODĘ!

—Courtney.


Courtney jest jedną z głównych postaci i powracającą antagonistką w serii Totalna Porażka.

Pojawia się jako główna postać na Wyspie Totalnej Porażki i pierwszej połowie Planu Totalnej Porażki, główna antagonistka drugiej połowy Planu Totalnej Porażki, antagonistka/antybohaterka w Totalnej Porażce w Trasie, epizodyczną postacią z Totalnej Porażki: Zemsty Wyspy i drugorzędna antagonistka Totalnej Porażki - Plejady Gwiazd.

W Totalna Porażka: Przedszkolaki, Courtney jest jedną z głównych bohaterek i jest o wiele milsza niż w głównej serii, a jej osobowość jest bardziej zgodna z tym, jaka była na Wyspie.

Osobowość[]

Na początku serii Courtney była spiętą dziewczyną z zaciekłą determinacją, by wygrać i mającą zdolności przywódcze. Była mniej bezwzględna i okazywała więcej współczucia innym, mimo że często irytowała ich swoją egoistyczną naturą. Courtney nawet nauczyła się dobrze bawić i być bardziej buntownicza, co udało jej się osiągnąć w towarzystwie Duncana. To powiedziawszy, wciąż czasami okropnie traktowała innych, ponieważ wraz z większością swojego zespołu maltretowała Harolda. Nawet wtedy było kilka momentów, w których stanęła w jego obronie, na przykład kiedy Duncan i Geoff posunęli się za daleko w swoich żartach i zaczęli okazywać mu więcej szacunku, dopóki nie dowiedziała się, że sfałszował głosy, aby ją wyeliminować.

Z biegiem czasu jednak stopniowo stawała się coraz bardziej obsesyjna na punkcie wygrywania i zdobywania dla siebie głównej nagrody. Ten bardziej chciwy i samolubny aspekt tej postaci pojawił się po raz pierwszy, kiedy porzuciła Duncana na rzecz nagrody w wysokości miliona dolarów, a także kiedy groziła, że ​​Owen, DJ, Tyler i Cody zginą, jeśli nie dadzą jej teczki z pieniędzmi. W drugim sezonie staje się bardziej niebezpieczna i niesprawiedliwa, wykorzystując swoich prawników, aby grozić Chrisowi i innym postaciom, manipulując kilkoma zawodnikami bez wyrzutów sumienia i stale zdradzając ich zaufanie, aby uzyskać przewagę.

Courtney jest dosyć dominująca i lubi rządzić innymi: umawiając się z Duncanem, tworzy 32-stronicową listę wymagań dotyczących ich związku i zmusza go do nauczenia się wszystkiego na pamięć. Ponadto tworzy kolejną bardzo obszerną, szczegółową listę wszystkiego, co uczyniłoby Duncana „idealnym” chłopakiem dla niej, pokazując dla niego brak szacunku i niechęć do zaakceptowania go takim, jakim jest. Skutkuje to tym, że Duncan przegłosował ją razem z Beth.

Pomimo swojej determinacji, by wygrać i ciągłego narzekania na innych kolegów z drużyny, by ciągnęli swoją wagę do wygrywania wyzwań, Courtney kilkakrotnie udowodniła, że ​​jest bardzo tchórzliwa. Po raz pierwszy zostało to zauważone, gdy odmówiła zeskoczenia z klifu podczas pierwszego wyzwania w serii i ponownie podczas wyzwania, w którym zawodnicy musieli stawić czoła swoim największym lękom, kiedy odmówiła wskoczenia do kadzi z zieloną galaretką. W piątym sezonie jej tchórzostwo było najgorsze, kiedy użyła Sama jako ludzkiej tarczy, aby chronić się przed pijawkami i używając chomików jako pionków. Ten akt, w połączeniu z jej apodyktyczną naturą sprawił, że przeniosła się do Nikczemnych Sępów.

Kolejną z najbardziej zauważalnych cech Courtney w trzecim sezonie jest jej małostkowość, zazdrość i nienawiść do Gwen. Kiedy dowiaduje się, że Gwen i Duncan się całowali, robiła wszystko, by na nią zagłosować, nieustannie próbując sprawić, by ich drużyna przegrała, aby wyeliminować Gwen, a nawet krótko współpracuje z Heather. Aby wrócić do Duncana, flirtowała również z innymi mężczyznami w serialu, a po odkryciu, że Duncan ją zdradził, kopnęła go w pachwinę. Wciąż żywi głęboką nienawiść do Duncana i Gwen i chociaż ostatecznie wybacza tej drugiej i ożywia się ich przyjaźń, pokazuje swoje prawdziwe oblicze, kiedy tworzy tabelę dla zawodników, których chce wyeliminować, w jakiej kolejności, stawiając Gwen jako przedostatnią, chociaż powiedziała jej, że razem pójdą do finału. W końcu pokazuje, że wygrana jest dla niej najważniejsza, odkładając na bok jej przyjaźnie i romantyczne relacje ze względu na jej własną chciwość. Nie wiadomo, czy rzeczywiście głosowała na siebie poprzez prośbę Gwen o odzyskanie zaufania.

Ciekawostki[]

  • Courtney to jedna z postaci, która wzbudziła kontrowersje wśród fanów. Zmiana postawy w czasie sezonu spowodowała, że straciła ludzi, z którymi się przyjaźniła, starała się być w centrum uwagi, wykorzystywała ludzi w związkach, a także swoją rolę w trójkącie miłosnym. Warto zauważyć, że niektórzy fani serialu uważają, iż Courtney „nigdy nie robi nic złego” w serialu i ignorują wszystkie złe rzeczy, które zrobiła, twierdząc, że była „aniołem” lub „księżniczką” w różnych sytuacjach i obwinia wszystkich pozostałych w serialu jak Heather, Gwen, Duncana, Alejandro, itd. Uważa się, że Duncan miał dość tego, jak Courtney go traktowała i zemścił się na niej, wychodząc z Gwen i próbując wrócić do Courtney pod każdym względem w ten sam sposób, w jaki ona zrobiła mu w Planie. Jednak wielu fanów zwróciło uwagę, że Courtney jest winna i ostatecznie odpowiedzialna za swoje czyny, głównie przez cały sezon 2, 3 i 5. Wręcz przeciwnie, reakcje Courtney są raczej bagatelizowane, ponieważ są rozsądne, tak jak Gwen dostaje zaangażowana w aktywne zdradzanie ze swoim nie-jeszcze byłym chłopakiem i jej problem z wyrzuceniem z konkursu niesprawiedliwie odgrywany jako żart, który jeszcze bardziej obniża jej wiarygodność. To powiedziawszy, są fani, którzy myślą, że chociaż jej gniew na ludzi takich jak Harold i Gwen jest rozsądny, jej działania już niekoniecznie. Dlatego uważają, że nienawiść, którą dostaje, jest uzasadniona. Znowu jednak są fani, którzy czują, że była fałszywie przedstawiana jako zła osoba za to, że była rozsądnie zirytowana tym, co jej się przydarzyło, i że jej postać była flandrowana, że ​​została odepchnięta do roli antagonisty, ilekroć miała szansę się poprawić.
  • Jedną z głównych krytycznych uwag, jakie spotkały się z Totalną Porażką - Plejadą Gwiazd, była odbudowa przyjaźni Courtney i Gwen tylko po to, by ponownie ją zrujnować z powodu zachowania Courtney i planowanej zdrady, będąc jednym z powodów, dla których pierwsza połowa piątego sezonu była słabo odebrana. Twórcy twierdzą jednak, że nigdy nie mieli zamiaru odkupić Courtney, na co liczyło wielu fanów.
Advertisement