Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Złoczyńcy Wiki


Brock Rumlow to złoczyńca znany jako Crossbones, były członek Hydry który przeniknął do SHIELD, następnie najemnik.

Biografia

Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz

Brock Rumlow był uznawany za jednego z najlepszych agentów SHIELD. Gdy ważne persony agencji zostały porwane na statek przez Francuskiego przestępcę, Brock wraz z Kapitanem Ameryką i Czarną Wdową zostali wysłani z misją odbicia zakładników. Misja zakończyła się powodzeniem a sam Rumlow ocalił Kapitanowi życie.

Jakis czas potem gdy Kapitan Ameryka został okrzyknięty zdrajcą przez Alexandera Pierce (również agenta Hydry pod przykrywką) Brock wraz z kolegami próbowali obezwładnić Kapitana w windzie mówiąc wcześniej że "Nic do niego nie mają".

Potem podczas powstania Hydry, wszyscy agenci działający pod przykrywką, dostali rozkaz przejęcia lotniskowców. Podczas bitwy Rumlow zaatakował Sama Wilsona (superbohatera znanego jako Falcone). Podczas walki lotniskowiec spadł na budynek SHIELD przygniatając przy tym mężczyznę.

Kapitan Ameryka: Wojna Bohaterów

3 lata później Brock działający już jako złoczyńca Crossbones wraz z grupą najemników próbowali skraść broń chemiczną z Lagos w Afryce. Na początku śmieciarka wjechała w bramę robiąc przejazd ciężarówką z ekipą Rumlowa. Następnie wrzucono gaz w okna dzięki czemu bez problemu weszli do budynku. Gdy byli gotowi do ucieczki, na przeszkodzie stanęli im Avengers, Kapitan Ameryka, Falcone, Scarlet Witch oraz Czarna Wdowa. Po paru chwilach walka przeniosła się na targowisko, gdzie Crossbones zaczął walczyć z Kapitanem na pięści. Gdy Rumlow przegrał złapał się go, powiedział że wreszcie zemści się za zrzucenie mu budynku na twarz i wyjął granat. Gdy już miał go wysadzić Scarlet Witch wyrzuciła go w budynek który wybuchł razem z Crossbonesem.

Galeria

Ciekawostki

  • W komiksie Civil War Crossbones był odpowiedzialny za śmierć Kapitana Ameryki.
Advertisement