Cruella De Mon – główna antagonistka w filmie Disneya 101 dalmatyńczyków. Ma obsesję na punkcie zbierania futer.

Charakterystyka[edytuj | edytuj kod]

Cruella jest jednym z najbardziej ikonicznych i znanych złoczyńców Disneya i jest podstawowym członkiem tej serii, pamiętając o jej wyjątkowej nazwie, ekstrawagancji i obsesji - praktycznie uwielbieniu - futra. Jak wspomniano wcześniej, Cruella jest bardzo modna i elegancka, ubiera się tylko w futro. Jednak, jak może sugerować jej imię, jest też wyjątkowo okrutna, bezwzględna, manipulująca, wyuzdana i nikczemna. Za jej blaskiem kryje się morderczy i wściekły psychopata, który jest gotów zabić i obrobić 99 szczeniąt po to, by stworzyć własne nakrapiane futro, a kiedy Radcliffe nie chce sprzedać szczeniąt, postanawia je ukraść.

Jednak w przeciwieństwie do innych złoczyńców, takich jak Skaza, Hades czy sędzia Klaudiusz Frollo, Cruella nie jest zbyt intrygantką, która starannie planuje, okazała się dość lekkomyślna i wytrwała, więc wydaje się działać pod wpływem impulsu. Cruella wykazuje całkowity brak manier, jest nieuprzejma, a może nawet arogancka i według Anity ta cecha została przekazana, gdy była młoda w szkole, Cruella okazała się wyjątkowo nieprzyjemna, obrzydliwa i krzywdząca, więc domaga się jej 99 szczeniąt-dalmatyńczyków bez mówienia "proszę".

Jej pomocnik, Jasper i Horacy, wydają się być przyczyną większości jej frustracji. Wydaje się być obelżywa, zniesławiająca i kłóci się ze swymi sługami, Jasperem i Horacymm. Cruella ma zimne serce i jest niesympatyczna, więc gardzi psami, opisując je jako zwierzęta i wykazuje niewiele troski o ich życie.

Ona także wydaje się być nieprzyjemnym i zdradzieckim sadystą, czerpiąc wielką radość z myśli o zabijaniu szczeniąt w najbardziej brutalny sposób. Dopiero w końcu Cruella ujawnia swoją prawdziwą osobowość, agresywnej, niedbałej, morderczej, niszczycielskiej i wręcz złej psychopatki, po ucieczce dalmatyńczyków, staje się prawie szalona i niedorzeczna, więc szaleje próbując odzyskać psy, ale przypadkowo rozbija samochód, którym jechała.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.