Lord Cutler Beckett – drugorzędny antagonista w filmie Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka oraz główny antagonista w filmie Piraci z Karaibów: Na krańcu świata. Jest przywódcą Kompanii Wschodnioindyjskiej. Jego życiowym celem jest wyniszczenie wszystkich piratów oraz przejęcie władzy nad morzami.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Wczesne życie[edytuj | edytuj kod]

Beckett wstąpił do kompanii w młodym wieku. W pewnym okresie był torturowany przez piratów, przez co miał do nich później niechęć. Wtedy to też stał się wrogiem Jacka Sparrowa.

Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka[edytuj | edytuj kod]

W filmie Cutler przybył do Port Royal, przynosząc nakaz aresztowania Willa Turnera i Elizabeth Swann, ponieważ pomogli piratowi o imieniu Jack Sparrow uciec od śmierci. Jednak zaproponował Turnerowi i Swan przebaczenie przestępstw w zamian za dostarczanie kompasu Sparrowa, ale okazuje się, że Beckett tylko chce użyć kompasu do znalezienia skrzyni Davy'ego Jonesa, która zawiera jego serce. Dzięki sercu Jonesa, Cutler Beckett chce przejąć władzę nad morzami oraz wybić wszystkich piratów.

W końcu James Norrington zdołał ukraść serce Jonesa i dostarczyć go (wraz z podpisanymi listami) do Becketta, który szczęśliwy mianuje Norringtona na stanowisko admirała Kompanii Wschodnioindyjskiej.. Mając to na uwadze, Beckett z przyjemnością decyduje się na dalsze planowanie przejęcia kontroli nad Jonesem i jego nieumarłą załogą.

Piraci z Karaibów: Na krańcu świata[edytuj | edytuj kod]

W filmie Beckett zostaje mianowany przedstawicielem Kompanii przez króla i otrzymuje pełną kontrolę nad całą armią brytyjskiej marynarki wojennej, aby zniszczyć wszystkich piratów z siedmiu mórz. Używając Latającego Holendra, Beckett wysyła Jonesa i jego załogę, aby zabijali wielu piratów bez łaski, zabijając wielu piratów w tym procesie. Nawet zabił ojca Elizabeth Swann. Po chwili Beckett zdołał nawet zdobyć Czarną Perłę z Jackiem na pokładzie. Beckett złożył ofertę dla Sparrowa: jeśli ten Jack poprowadzi Becketta do Bractwa Piratów, oszczędziłby Sparrowa z wyroku Jonesa.

Jednak Sparrowowi udało się uciec Czarną Perła, niszcząc przy tym jeden z masztów na statku Becketta. Później dogaduje się z Willem Turnerem. Jakiś czas później wraz z Willem i Davy Jonsem spotyka się z Jackiem, Elizabeth Swann i Hektorem Barbossą. Następnie dochodzi między nimi do wymiany na Jacka w zamian za Willa. Swann podczas tego spotkania mówi Beckettowi, że umrze za śmierć jej ojca. Podczas bitwy morskiej piraci pokonują Davy'ego Jonesa i przejmują jego okręt, a następnie ruszają na walkę z statkiem flagowym Becketta. Mężczyzna jest przerażonym i jednocześnie sparaliżowany takim obrotem spraw i nie może wydawać żadnych rozkazów. Załoga jego okrętu zostaje zmuszona do ucieczki, a on sam schodzi po schodach statku. W pewnym momencie statek wybucha. Eksplozja wyrzuca go za burtę i rzuca na unoszącą się flagę kompanii na wodzie. Po jego śmierci jego armia wycofuje się, a piraci odnoszą zwycięstwo.

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka[edytuj | edytuj kod]

Piraci z Karaibów: Na krańcu świata[edytuj | edytuj kod]

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.