FANDOMWidzisz, głęboko w mojej najbardziej tajemniczej głębi serca, wciąż jestem całkowicie zdeprawowanym sukinsynem, którego głównym celem w życiu jest patrzenie, jak umierasz. Powoli i boleśnie. Tak samo jak twoje dziecko.

—Czarna Manta do Aquamana

Chcesz połączyć ląd i morze? Wznosisz ten budynek dla własnych próżnych ambicji? Ty to masz urojenia. Świat się ciebie boi... i powinien się bać. Nigdy nie będziesz spełniony, Arthurze Curry. Nigdy. Doszedłem do końca strachu.

—Czarna Manta


David Hyde, znany jako Czarna Manta, jest superzłoczyńcą w komiksach DC i jest jednym z dwóch arcywrógów Aquamana (wraz z Ocean Masterem). Spośród wszystkich wrogów Aquamana, Czarna Manta jest tym, który ma do niego największą pretensję.

Nienawiść Czarnej Manty do Aquamana zmieniała się na przestrzeni lat z powodu zmian jego pochodzenia, ale konsekwentnie starał się być tak okrutnym i sadystycznym, jak to tylko możliwe, aby uczynić jego życie nieszczęśliwym. Obejmuje to strategiczne ataki i morderstwa na jego ludziach, a zwłaszcza na jego bliskich.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.