Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Złoczyńcy Wiki
Skull-32-xxl.png
Uwaga!
Ten złoczyńca został uznany za Czyste Zło. W związku z tym jest jednym z najgorszych złoczyńców, pozbawionym pozytywnych cech i bez żadnych szans na odkupienie. Nawet jeśli posiada jakieś pojedyncze, pozytywne cechy to najczęściej są one fałszywe, nieszczere i w ogóle nie usprawiedliwiają ohydnych zbrodni jakich złoczyńca się dopuścił. Dla tego rodzaju złoczyńcy robienie złych rzeczy jest tak naturalne, jak oddychanie.


Widzisz, głęboko w mojej najbardziej tajemniczej głębi serca, wciąż jestem całkowicie zdeprawowanym sukinsynem, którego głównym celem w życiu jest patrzenie, jak umierasz. Powoli i boleśnie. Tak samo jak twoje dziecko.

—Czarna Manta do Aquamana

Chcesz połączyć ląd i morze? Wznosisz ten budynek dla własnych próżnych ambicji? Ty to masz urojenia. Świat się ciebie boi... i powinien się bać. Nigdy nie będziesz spełniony, Arthurze Curry. Nigdy. Doszedłem do końca strachu.

—Czarna Manta


David Hyde, znany jako Czarna Manta, jest superzłoczyńcą w komiksach DC i jest jednym z dwóch arcywrógów Aquamana (wraz z Ocean Masterem). Spośród wszystkich wrogów Aquamana, Czarna Manta jest tym, który ma do niego największą pretensję.

Nienawiść Czarnej Manty do Aquamana zmieniała się na przestrzeni lat z powodu zmian jego pochodzenia, ale konsekwentnie starał się być tak okrutnym i sadystycznym, jak to tylko możliwe, aby uczynić jego życie nieszczęśliwym. Obejmuje to strategiczne ataki i morderstwa na jego ludziach, a zwłaszcza na jego bliskich.

Umiejętności

Strój Czarnej Manty zapewnia mu nadludzką siłę i wytrzymałość, podczas gdy jego hełm może strzelać wiązkami lasera z oczu. To pozwala mu dorównać Aquamanowi, który ma siłę porównywalną do Supermana. Kiedy Manta sprzedał swoją duszę Neronowi, zmienił się w zmutowaną, potworną mantę, co dało mu nadludzkie zdolności fizyczne oraz możliwość latania, ale od tego czasu został wyleczony z tej formy. Manta jest również utalentowanym wojownikiem i strategiem. Jest na tyle dobry w walce wręcz, by przysporzyć Aguamanowi kłopotów i przechytrzył Ocean Mastera na niektórych kontynentach.

Cytaty

Nie zostawiam świadków.

—Czarna Manta w Injustice 2.

Och, człowieku, jest coś tak satysfakcjonującego w obserwowaniu, jak ktoś próbuje uchylić się przed bronią!

—Czarna Manta.

Wolałabym umrzeć niż się poddać.

—Czarna Manta.

Jestem drapieżnikiem. Ty jesteś ofiarą.

—Czarna Manta w Injustice 2.

Pożyjesz dłużej, jeśli pomożesz mi zabić Aquamana.

—Czarna Manta.

Brainiac ukradł Atlantydę. Mogłem mu za to podziękować. Ale to nie wystarczyło. Królestwo Arthura Curry'ego musiało zostać wymazane z historii. Zapomniane. Stracone. Tak jak powinno być. Znalazłem właśnie to miejsce, strzeżone przez najbardziej dzikie drapieżniki na Ziemi. Kiedyś Arthur Curry zabił mojego ojca. Teraz, kiedy zabiłem jego królestwo, pozostało tylko zabić samego „Króla”. Dopiero wtedy uznam, że morderstwo mojego ojca zostało pomszczone. Dopiero wtedy odpocznę. A co z Aquamanem? Czy pojawi się, aby pomścić swój lud? Nie. Ukrywa się za kosmitą i Amazonką. Pozwolę mu. To go nie uratuje. W porównaniu z tym kosmicznym dziwakiem, Brainiaciem, ta trójka będzie rybkami skazanymi na rzeź. A kiedy zginą, świat może podziękować Czarnej Mancie.

—Zakończenie Czarnej Manty w Injustice 2.


Ciekawostki

  • Stworzyli go Bob Haney i Nick Cardy.
Advertisement