FANDOMDavid Kane znany lepiej jako Czarna Manta to drugorzędny antagonista filmu Aquaman z 2018 roku.

W jego rolę wcielił się Yahya Abdul-Mateen II.

Biografia

Osobowość

Będąc piratem, David Kane jest okrutną i bezwzględną osobą, która nie waha się zabić tych, którzy staną mu na drodze. Początkowo miał obsesję na punkcie skarbów, a David był gotów spiskować z królem Ormem i pomagać mu wypowiedzieć wojnę powierzchniowo, dopóki był opłacany. Jednak pomimo swojej zimnej natury David bardzo ceni sobie rodowód rodzinny, ponieważ natychmiast cenił nóż dziadka po tym, jak się o nim dowiedział i miał bardzo bliskie stosunki z ojcem. Gdy Jesse Kane był w niebezpieczeństwie, David desperacko błagał swojego wroga Aquamana, aby go uratował i początkowo odmówił pozostawienia ojca. Wendeta Dawida przeciwko Aquamanowi opiera się wyłącznie na pomszczeniu śmierci ojca.

Po śmierci Aquamana, gdy Jesse zginął, David rozwinął silną nienawiść do wszystkich Atlantydzów i poprzysiągł zabić Aquamana i innych Atlantydów. David jest pragmatyczny, chętny do kontynuowania współpracy z Ormem, pomimo swojej nienawiści do Atlantydy, ponieważ wiedział, że uzyska od nich potężną broń. Później zgodził się współpracować z doktorem Stephanem Shinem, wiedząc, że pomoże mu wytropić Aquamana.

Po zostaniu Czarną Mantą David stał się krwiożerczy, bezwzględny i pozbawiony serca. Całkowite poświęcenie się wyłącznie zamordowaniu Aquamana za wszelką cenę i nie dbanie o śmierć innych ludzi. Czarna Manta nigdy się nie powstrzymuje, co zaobserwowano, gdy nieustannie atakował Aquamana, aż trafienie zostało trafione, pozostawiając hybrydę atlantydzką w obronie przez większość ich bitwy i bezlitośnie atakując Artura, ignorując obrażenia, które jego kombinezon odniósł podczas bitwy. Mając przewagę nad Aquamanem, Czarna Manta często drwiła ze swojego śmiertelnego wroga.

Ciekawostki

Galeria

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.