FANDOMCzarny Król – główny antagonista w mandze Drifters oraz jej adaptacji anime. Jest przywódcą Endsów, który chce wymordować całą ludzkość i następnie zastąpić ją potworami.

W japońskiej wersji anime głosu użyczył mu Taiten Kusunoki, a w angielskiej Jeremy Schwartz.

Charakterystyka

Wygląd

Czarny Król nosi długi płaszcz z kapturem, który ukrywa jego twarz. Jego szata zakrywa większość jego ciała, z wyjątkiem rąk na których znajduje się wiele blizn. Często nosi drewnianą laskę zwieńczoną ozdobą przypominającą ważkę.

Osobowość

Ponieważ jego tożsamość jest nieznana, jego obecności zawsze towarzyszy mroczna i tajemnicza aura. Pokazuje się jako charyzmatyczny przywódca, który zdobył niezachwianą lojalność swoich sojuszników i podwładnych oraz jest genialnym przywódcą wojskowym i budowniczym cywilizacji.

Posiada głęboko zakorzenioną nienawiść do ludzkości, która odrzuciła jego ofertę zbawienia (a która prawdopodobnie również kosztowała go życie i ludzkość) i z tego powodu postanowił stanąć po stronie wszystkich nie-ludzi i innych potworów w walce przeciwko ludziom i wszystkim, którzy ośmielili by się im pomóc, w tym Driftersom, Elfom, Krasnoludom i Oktobrystom (magowie, którzy pomagają Driftersom).

Jego celem jest zbudowanie cywilizacji nie-ludzi, która rywalizowałaby z osiągnięciami cywilizacji założonych przez ludzi, których uważa za okrutnych i uciskających inne rasy.

Jednak pomimo tego pesymistycznego poglądu na ludzkość i wynikającego z niego złego traktowania z jego strony (takich jak masowa rzeź niewinnych i nadużywanie ludzkich więźniów aż do ich ostatecznej śmierci), Czarny Król czasami okazywał się mieć dobrą stronę i jest również zdolny do życzliwości. Opiekuje się nie tylko Endsami, ale także jego żołnierzami, lecząc bez wahania ich rany i zapewniając im zasoby, których potrzebują.

Rola

Prawdziwa tożsamość Czarnego Króla jest obecnie tajemnicą, ale podobnie jak wszyscy jego inni Endsowie, jest najwyraźniej postacią z ludzkiej historii, której traumatyczne doświadczenie bliskiej śmierci spowodowało, że stał się całkowicie mizantropijny wobec wszystkich innych ludzi, co doprowadziło do jego celu oczyszczenia ludzkości, którą niegdyś próbował uratować.

Po raz pierwszy pojawił się, gdy zaatakował zamek Abe no Seimeia, używany do pomocy Driftersom.

Następnie pojawia się, aby rozkazać swoim Endsom zniszczyć Drifterów.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.