FANDOMNikt tędy nie przejdzie.

—Czarny Rycerz do Króla Artura


To powierzchowna rana.

—Znany tekst Czarnego Rycerza kiedy traci obie ręce.


Czarny Rycerz zawsze wygrywa!

—Czarny Rycerz


Czarny Rycerz - znany mniejszy antagonista kultowego klasycznego brytyjskiego filmu komediowego Monty Python i Święty Graal z 1975 roku. Jest nieuczciwym rycerzem odzianym na czarno, jak sugeruje jego nazwa, który z nieznanych powodów strzeże maleńkiego mostu, rzucając wyzwanie tym, którzy przechodzą na pojedynek, a następnie zabija ich. Chociaż Czarny Rycerz jest wyjątkowo utalentowany w szermierce, cierpi z powodu niekontrolowanej nadmiernej pewności siebie i stanowczej odmowy poddania się.

Wcielił się w niego jeden z członków Monty Pythona, John Cleese, który grał także Drwiącego francuskiego strażnika w tym samym filmie.

Biografia

Królowi Arturowi towarzyszy jego wierny giermek Patsy, więc podróżuje przez las, gdy wchodzi na polanę i obserwuje walkę między Czarnym Rycerzem a Zielonym Rycerzem przed mostem nad małym strumieniem. Gdy patrzy, Czarny Rycerz pokonuje Zielonego, rzucając mieczem prosto przez otwór w oku wielkiego hełmu Zielonego Rycerza.

Następnie Artur gratuluje Czarnemu Rycerzowi i oferuje mu miejsce na dworze Artura przy Okrągłym Stole, ale Czarny Rycerz stoi w miejscu, trzymając miecz pionowo i nie reaguje, dopóki Arthur nie przechodzi przez most. Czarny Rycerz porusza się nieznacznie, aby zablokować drogę i oświadcza że: „Nikt tędy nie przejdzie”. Król Artur pojednawczo twierdzi, że ma prawo przejść, ale Czarny Rycerz mówi, że Artur umrze. Artur nakazuje Czarnemu Rycerzowi się ruszyć, jednak ten dalej stoi. Niechętnie król Artur walczy z Czarnym Rycerzem, a po krótkiej bitwie lewe ramię Rycerza zostaje odcięte.

Jednak nawet przy tym Czarny Rycerz odmawia odstania na bok, mówiąc że odcięcie ręki to tylko zadrapanie, na co Arthur mówi „Zadrapanie? Nie masz ręki!”. Rycerz mówi mówi że to nie prawda, a Artur pyta o jego odcięte ramię, do którego rycerz mówi „bywało gorzej” i walczy dalej. Następnie jego prawe ramię, które trzymał swój miecz, jest również odcięty, ale nadal nie ustępuje. Ponieważ rycerz jest dosłownie rozbrojony, Arthur zakłada, że ​​walka się skończyła i klęka, by ofiarować Bogu modlitwę w podziękowaniu za jego zwycięstwo. Czarny Rycerz przerywa modlitwę Artura kopiąc go w bok głowy i oskarżając go o tchórzostwo; kiedy Arthur wskazuje na jego rany, ten dalej uważa że to zadrapanie. W odpowiedzi na ciągłe kopnięcia i zniewagi, Arthur ścina jedną prawą nogę Czarnego Rycerza W tym momencie Artur jest bardzo zirytowany uporem wyszkolonego sobolowego wojownika i pyta się go, czy ma zamiar wykrwawić się na niego. Rycerz odpowiada, ogłaszając, że jest niezwyciężony, na co Arthur odpowiada, że ​​jest wariatem. W końcu odcina drugą nogę. Gdy Artur odkłada miecz, rycerz nazywa to „remisem”. Artur przywołuje Patsy'ego i odjeżdża, zostawiając amputowanego złoczyńcę, a ten wykrzykuje groźby, po czym scena się kończy.

Podczas gdy Czarny Rycerz mógł okazać się wprawny w innych bitwach, takich jak jego potyczka z Zielonym, był po prostu wyćwiczony w kontaktach z Królem Arturem. Niemniej jednak, niemal nie do powstrzymania w czystej determinacji, niewielu złoczyńców było tak niezłomnych w swoich celach jak ten człowiek, przeżywając rany, które zabiłyby zwykłego człowieka. Ale ten nieustraszony rycerz zrobił wszystko, co w jego ograniczonej mocy, aby dotrzymać obietnicy, że „nikt nie przejdzie”.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.