FANDOM


Do szablonu +18
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Czarny Smok Kalameet jest antagonistą i opcjonalnym bossem w dodatku Artorias of the Abyss do gry Dark Souls.

Wygląd Edytuj

Kalameet jest ogromnym, czarnym smokiem z wielkimi skrzydłami, najeżonym kolcami na plecach i ziejącym czarno-żółtym ogniem. Nawet po poważnym zranieniu przez Gougha, smok był w stanie wznieść się w powietrze na krótką chwilę. Najbardziej charakterystyczną cechą smoka jest jego, znajdujące się centralnie na czole, świecące, czerwone oko. Za jego pomocą potrafi wywołać plagę na przeciwniku, zwiększając niemal dwukrotnie jego podatność na obrażenia.

Historia Edytuj

Czarny Smok Kalameet był ostatnim ze Starożytnych Smoków i zwiastunem nieszczęścia. Nawet potężne Anor Londo bało się wzbudzać jego gniew.

Po śmierci Kalameeta, smoczy rycerze, nieuchwytna frakcja wojowników, użyła smoczych łusek, aby wykuć dla siebie specjalną broń i zbroje.

Ciekawostki Edytuj

  • Jeśli zabiło się smoka bez pomocy Gougha, pojawi się specjalny dialog, w którym ten gratuluje graczowi jego umiejętności.

Linki zewnętrzne Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.