Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Stub.svg Ta strona to zalążek artykułu. Możesz pomóc Złoczyńcy Wiki, rozbudowując ją!


Czarny Zakon – drugorzędni antagoniści występujący w filmie Avengers: Wojna bez granic. W skład oddziału wchodzą adoptowane dzieci Thanosa: Corvus Glaive'a, Ebony'ego Maw'a, Proximy Midnight, Cull Obsidiana. Dawniej do tej grupy należały także Nebula oraz Gamora.

Historia

Strażnicy Galaktyki

Czarny Zakon nie pojawił się w filmie, ale został wymieniony przez Nebulę, która razem z Gamorą były członkiniami zakonu. Zarówno Gamora, jak i Nebula w późniejszym okresie zerwały więzy z Thanosem i Czarnym Zakonem; Gamora popierała Strażników Galaktyki, podczas gdy Nebula zawiązała współpracę z Ronanem w celu zniszczenia planety Xandar. W końcu Nebula porzuciła stronę Ronana po tym, jak Gamora pomógł Strażnikom pokonać i zabić Ronana.

Strażnicy Galaktyki 2

Czarny Zakon został ponownie wspomniany, gdy Nebula wyrażała swój gniew w stosunku do Gamory z powodu traumy, której doznała przez Thanosa, kiedy trenowali razem z innymi członkami Czarnego Zakonu, mówiąc, że chce tylko, aby Gamora zachowywała się jak siostra, zamiast skupiać się na niej zamiarze wygrania sparingowego pojedynku ze sobą. W końcu godzą się, pomagając Strażnikom pokonać Ego i Suwerennych.

Avengers: Wojna bez granic

Czarny Zakon wreszcie pojawił się w filmie, gdzie po raz pierwszy widziano, jak jego członkowie pomagają swojemu ojcu w zdobyciu Kamienia Mocy (Glob) poprzez inwazję i zniszczenie planety Xandar. Później pilotują swój olbrzymi statek, gdy zauważyli inny statek należący do Thora i Asgardczyków. Zdając sobie sprawę, że Loki zdobył Kamień Przestrzeni (Tesseract), Thanos wysyła Czarny Zakon, by zaatakowali statek. Podczas walki Hulk został odesłany z powrotem na Ziemię, aby ostrzec o przybyciu Thanosa. Czarny Zakon pomaga ich ojcu zmusić Lokiego do oddania mu Tesseracta. Czarny Zakon później patrzy na nieudaną próbę zabicia Thanosa przez Lokiego oraz na śmierć brata Thora. Następnie Thanos używa Globu, by zniszczyć statek Asgardczyków, a sam razem z Zakonem wraca na swój statek.

Mając już dwa Kamienie Nieskończoności, Thanos wydaje rozkaz Czarnemu Zakonowi, by się rozdzielili i poszukali pozostałych kamieni na Ziemi. Maw i Obsidian wyśledzili Hulka w Nowym Jorku, skąd porwali Doktora Strange'a i zabierając go na swój statek w celu dostarczenia go Thanosowi na planecie Tytan. W międzyczasie Midnight i Glaive udają się do Szkocji, gdzie zaatakowali Scarlet Witch i Visiona, który posiada Kamień Umysłu na czole. Jednak Kapitan Ameryka, Czarna Wdowa i Falcon przybywają im na ratunek, zmuszając dzieci Thanosa do odwrotu.

W międzyczasie Iron Man i Spiderman udają się do Tytana, gdzie zabili Maw, aby uratować Strange'a i Oko Agamotta. Następnie spotykają się tam z Nebulą i pozostałymi Strażnikami Galaktyki. Thanos przybył chwilę później i odebrał im Oko Agamotta.

Posiadając pięć Kamieni Nieskończoności, Thanos polecił Glaive'owi, Midnight i Obsidianowi, aby zgromadzili potężną armię Outriders i zaatakowali Wakandę, aby zdobyć Kamień Umysłu należący do Visiona. To zmusza kilku Avengersów i wojowników Wakandy do obrony przed Czarnym Zakonem. Pomimo przewagi liczebnej armii, Avengersi i wojownicy Wakandy byli w stanie odwrócić losy bitwy, zabijając dzieci Thanosa, dzięki pomocy przybyłego Thora, Rocketa i Groota.

Galeria

Advertisement