Do szablonu +18.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Ta istota rozumie twój tok myślenia, ale dochodzi do odmiennych wniosków.

—D'Vorah do Kotal Kahna.


D'Vorah jest przedstawicielką owadziej rasy Kytinn i antagonistką w grze Mortal Kombat X i Mortal Kombat 11. Żyje w Pozaświecie i służy Kotal Kahnowi, jako sekretarz stanu.

Głosu użyczyła jej Kelly Hu.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Mortal Kombat X[edytuj | edytuj kod]

Podczas retrospekcji w trakcie turnieju Shao Kahna w Pozaświecie, D'Vorah nadzorowała transport schwytanych mnichów Shaolin z Baraką i jego ludźmi, natomiast Raiden, Liu Kang i Kung Lao przybyli, aby uwolnić mnichów. Kiedy Baraka został pokonany, D'Vorah walczyła z Raidenem i też została pokonana.

Jakiś czas po śmierci Shao Kahna pokazano, że D'Vorah pomogła Kotal Kahnowi (wtedy zwanemu Ko'atal) usunąć Mileenę, której wcześniej służyła. W tym czasie zabiła też Barakę. Wtedy to D'Vorah nadaje Ko'atalowi imię Kotal Kahn.

Obecnie D'Vorah działa jako sekretarz stanu i oficjalna wysłanniczka Kotal Kahna. D'Vorah pomaga bronić ceszrza przed Mileeną i jej rebeliantami, którzy chcą odzyskać tron. Podczas pierwszego pojawienia się, D'Vorah znajduje się w powozie Kotal Kahna, gdy rozmawia z Kano na temat lokalizacji Mileeny i wyrusza, by zbadać blokadę, która ich powstrzymuje. Kiedy Mileena rozpoczyna atak z zaskoczenia, D'Vorah zabija kilku Tarkatan podczas próby zasadzki Mileeny na życie cesarza.

Początkowo nieufna wobec Cassie i jej drużyny, D'Vorah niechętnie przyjmuje rozkaz Kotala, aby sprzymierzyć się z siłami Ziemi po tym, jak Kung Jin pokonał cesarza w walce. Po tym, jak Siły Specjalne uzyskają informacje o lokalizacji amuletu od Kano, D'Vorah zgłasza się na ochotnika do Dżungli Kuatan, aby odzyskać amulet Shinnoka od Mileeny. Mimo że nalega na samotne działąnie, Cassie chce iść z nią, na co Kotal się zgadza.

Po przybyciu do dżungli spotykają Raina i Tanyę, któych D'Vorah pokonuje. Po pokonaniu ich, planuje ich zabić, ale Cassie nie pozwala jej tego zrobić. Para wchodzi do namiotu, by odzyskać amulet Shinnoka, ale zostają odkryte przez Mileenę. D'Vorah konfrontuje się z upadłą cesarzową i pokonuje ją, zabierając amulet i Mileenę do Kotal Kahna. Za zgodą cesarza, D'Vorah zabija Mileenę śmiertelnym pocałunkiem, karmiąc jej niezliczone pasożytnicze owady, które pożerają jej twarz od wewnątrz.

Po egzekucji Mileeny okazuje się, że D'Vorah działa od dziesięcioleci jako szpieg Quan Chi. Zabija strażników, którzy jej towarzyszą w transporcie amuletu, i kradnie go, zabierając go do Ziemskiego Wymiaru, aby przekazać go Quan Chi. D'Vorah przybywa za późno, aby powstrzymać Quan Chi przed zabiciem przez Scorpiona, ale ma wystarczająco dużo czasu, aby Quan Chi mógł dokończyć zaklęcie, które uwalnia Shinnoka z jego amuletu.

Wraz ze śmiercią Quan Chi, D'Vorah zostaje główną egzekutorką Shinnoka. Towarzyszy mu do Niebiańskiej Świątyni, gdzie więzi Johnny'ego Cage'a i nasyła na niego owady, by powoli pożerały jego ciało. W końcu zostaje pokonana przez Cassie Cage, która następnie walczy z demoniczną wersją Shinnoka. Po pokonaniu go, Sonya Blade nakazuje członkom Sił Specjalnych, którzy przybywają do komnaty Jinsei, aresztować nieprzytomną D'Vorah, a także, jeśli to możliwe, zatrzymać innych sojuszników Shinnoka.

Mortal Kombat 11[edytuj | edytuj kod]

Pod dowództwem Kroniki, pod obietnicą uratowania jej ludu, D'Vorah konfrontuje się z Kotal Kahnem i dawną Jade, ale zostaje pokonana. Później powraca do torturowania Kharona za to, że odmówił pomocy Kronice, uniemożliwiając Kharonowi przewóz drużyny Raidena przez rzekę krwi. D'Vorah udaje się dopaść obecnego Scorpiona śmiertelnie niebezpieczną trucizną, ale jej kolce zostają odcięte przez dawnego Scorpiona, który został przekonany przez swojego obecnego odpowiednika, aby zbuntował się przeciwko Kronice. Ciężko ranna D'Vorah ucieka pod ziemię, by uciec przed dalszą walką.

Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Fizyczny wygląd D'Vorah opiera się głównie na motywach owadzich. Ma żółtą, chitynową skórę z czterema skrzydłami wystającymi z jej pleców. Tył jej głowy jest ozdobiony czarnymi oznaczeniami, a jej usta są naturalnie czarne.

Pięty jej stóp wyglądają jak szpilki. Jej oczy są złożone i mają podobny wygląd do oczu muchy. Wszystkie jej zęby są ostre i spiczaste, wskazujące u niej mięsożerne nawyki żywieniowe.

D'Vorah nosi na sobie czarny top z kapturem i rękawy na opancerzonych przedramionach. Na jej szyi spoczywa pojedyncza biżuteria w kształcie skarabeusza z zielonym kamieniem.

Umiejętności[edytuj | edytuj kod]

Umiejętności D'Vorah dają jej kontrolę nad kilkoma rodzajami dużych robaków i skrzydlatych owadów. Jest w stanie używać robaków do różnych celów, od ataku ofensywnego do opatrzenia ran. Jej naturalne, dodatkowe kończyny na plecach pełnią rolę śmiercionośnych ostrzy do użycia w walce i pozwalają jej latać do pewnego stopnia.

Jest jedną z nielicznych postaci, które mają współczynnik leczący. Jak pokazano w komiksach, była w stanie zregenerować się za pomocą roju owadów po rozdarciu na pół przez opętanego Reiko.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • D'Vorah jest piątą postacią w serii, która potrafi latać, po Ermacu, Sindel, Nitarze i Onadze.
  • D'Vorah jest jedyną postacią, która w trybie fabularnym Mortal Kombat X wykonała Fatality.
  • Z powodu morderstw kilku uwielbianych postaci, w tym Hanzo, D'Vorah jest prawdopodobnie najbardziej znienawidzoną nowo wprowadzoną postacią w serii. Jednak, chociaż wielu graczy nienawidzi jej roli w fabule, nadal wielu nią gra. Również z powodu reakcji, kiedy kilku YouTuberów zaczęło zabijać D'Vorah podczas wykonywania Fatality, ponieważ jej błękitna krew była jedynym sposobem na ominięcie cenzury YouTube, fani zaczęli tworzyć memy o zabiciu jej.

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.