DJ jest złoczyńcą pojawiającym się w filmie Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi z roku 2017.

Grał go Benicio del Toro, znany również z roli Kolekcjonera z filmu Strażnicy Galaktyki oraz Jack Rafferty w Sin City.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Ostatni Jedi (2017)[edytuj | edytuj kod]

Kiedy Finn i Rose zostali aresztowani podczas poszukiwań hakera w mieście Canto Bight, w więzieniu poznali DJ'a, który okazał się być uzdolnionym włamywaczem. Mężczyzna uwolnił się z celi używając wytrychu. Podczas szukania wyjścia z więzienia DJ natknął się na droida BB-8, który towarzyszył Finnowi i Rose na Cantonice. Widząc go postanowił im pomóc, ogłuszając strażników. Po ucieczce z miasta Finn i Rose znaleźli się na szczycie góry, z której nie mogli w żaden sposób uciec. Uratował ich DJ, który wcześniej ukradł statek wraz z BB-8.

DJ zgodził się im pomagać, lecz w zamian oczekiwał wisiorka Rose. Finn sprzeciwiał się, widząc sentymentalne znaczenie przedmiotu dla dziewczyny, jednak ta postanowiła go oddać.

Mężczyzna umożliwił bohaterom dostanie się na okręt Snoke'a, gdzie zobaczyli pomieszczenie z urządzeniem namierzającym. Używając właściwości wisiorka Rose, DJ otworzył drzwi, lecz cała trójka została schwytana przez Phasmę oraz BB-9. Finn i Rose zostali skazani na śmierć, ale DJ zdradził Najwyższemu Porządkowi cenne informacje na temat Ruchu Oporu, które usłyszał podczas rozmowy bohaterów. Dzięki temu uratował swoje życie.

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Jego pseudonim to akronim słów Don't Join.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.