Daigo Kagemitsu – główny antagonista w mandze Dororo oraz jej adaptacjach anime. Jest znęcającym się mężem tritagonistki Nui No Katy. Jest również ojcem głównego bohatera, a zarazem swojego największego wroga Hyakkimaru oraz drugiego antagonisty Tahomaru. Zawarł umowę z 48 (12 w anime) demonami z Sali Piekła, aby udzieliły mu pomocy w realizacji jego ambicji i pobłogosławiły jego ziemię, w zamian za ciało Hyakkimaru. Gdy dowiedział się, że jego najstarszy syn żyje i zabija demony, wyruszył by zabić syna i schwytać Dororo. Nie troszczy się także o swoją byłą żonę, którą chciał nawet zabić za zdradzenie go.

Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Daigo jest wysokim starem. Z powodu podeszłego wieku ma siwe włosy (w młodości miał czarne) i czarne oczy. Można w nim dostrzec podobieństwo do jego najmłodszego syna, Tahomaru. Z powodu paktu z demonami ma bliznę na czole. Nabył zmarszczek od starzenia się. Gdy umierał, jego oczy stały się krwawo czerwone.

Nosi szare kimono samuraja ze wzorami klanu Daigo oraz lakierowany kapelusz.

W czasie wojny nosi pełną zbroję samurajską.

Osobowość[edytuj | edytuj kod]

W anime z 2019 roku (w przeciwieństwie do mangi i adaptacji anime z 1969 roku), Daigo bardziej koncentruje się na efektach końcowych niż na użytych środkach. Daigo jest osobą, która desperacko pragnie spełnić swoje życiowe ambicje potęgi i ochrony swojej ziemi przed ciągle zmieniającymi się kaprysami katastrofy, takimi jak głód, powodzie oraz susze. To spowodowało, że Daigo zaoferował demonom wszystko co tylko by chciały. W anime z 2019 roku zrobił to nieświadomie, nie wiedząc, że cenę współpracy demonów będzie jego nienarodzony syn. Natomiast w mandze zrobił to bezwstydnie i świadomie oraz początkowo był wyraźnie zszokowany, aż w końcu nawet śmiał się z tego sugerując że jego ambicje plasują się wysoko nad jego rodziną lub że jego pakt z demonami pozbawił go empatii. Ponieważ cena za jego transakcję była wielka, a nagrodą był rozkwit jego ziemi przez ponad dekadę, Daigo okazuje się być całkiem zadowolony z tego, co się wydarzyło. Okazał niepokój, gdy dowiedział się, że demony są zabijane przez Hyakkimaru. Martwił się, że przez to jego ziemie stracą błogosławieństwo demonów.

Daigo troszczył się tylko o władzę, swoje ambicje i pozycję, ponieważ nie był człowiekiem kochającym rodzinę, ale raczej człowiekiem znęcającym się nad rodziną, która dla niego nic nie znaczyła.

Daigo nie martwił się o swoją dawną żonę, Nui No Katę. Maltretował ją psychicznie, gdy wciąż wykazywała uczucia przywiązania do syna, Hyakkimaru. Wierzy także, że nie rozumie polityki. Próbował zapobiec jej zdradzie, gdy upadł Banmon. W odcinku 22, jego okrucieństwo wobec jego byłej żony spowodowało, że zwróciła się przeciwko niemu i jego ziemi i rozwiodła się z nim, gdy uciekła z Dororo. Nie okazał żadnej litości ani żalu swojej byłej żonie i przysiągł ją zabić ją bez wahania za jej zdradę przeciwko niemu oraz popieranie Hyakkimaru i Dororo.

Daigo najbardziej nienawidzi swojego najstarszego syna, Hyakkimaru, za zrujnowanie jego ambicji zniszczenia życia niewinnych ludzi poprzez zabicie demonów. Porzucił Hyakkimaru po tym, jak ten urodził się zdeformowany. Jego nienawiść do syna nagle wzrosła, gdy stali się arcy-wrogami po upadku muru Banmon po śmierci Kyubi i krwawej ofierze jego byłej żony

Z powodu podążania ścieżką zła, Daigo jest bezwzględny i obojętny na biednych i niewinnych ludzi. Nie okazuje litości nikomu, kto staje mu na drodze. Nakazał swoim ludziom zabić Mio i osierocone dzieci, które mieszkały z nią, gdy myślał, że Mio była szpiegiem jego wrogów. Nakazał swoim ludziom spalić wioskę i zabić mieszkańców, których uważał za zarazę. Posunął się nawet do porwania Dororo i wzięcia jej jako zakładniczki do walki z jego synem Hyakkimaru.

Daigo jest również tchórzem, który boi się złowrogiej przepowiedni, że jego syn, Hyakkimaru powraci, by odebrać swoje części ciała, a Daigo zostanie zabity rękami syna.

Daigo jest bardzo surowy wobec swojego najmłodszego syna, Tahomaru. Wychował go i wyszkolił, by go zastąpił, ale jednak nie był on gotowy na rzeczywiste wojny. Mimo to jest nadopiekuńczy wobec syna i nakazał swoim ludziom, aby nie pozwolili mu umrzeć.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Był przywódcą klanu Daigo, ojcem Hyakkimaru i Tahomaru oraz znęcającym eks-mężem Nui No Katy, która zdradziła go i rozwiodła się z nim, by stanąć po stronie Dororo, aby pomóc Hyakkimaru. Porzuca swego najstarszego syna po tym, jak demony, z którymi zawarł pakt, zabierają części jego syna jako zapłatę za swoje usługi. Gdy Kagemitsu widzi oznaki, że ktoś poluje na demony, szuka przyczyny nieszczęść, które powracają do jego ziemi i stara się zachować swój sekret przed najmłodszym synem.

W końcu odkrywa, że ​​jego najstarszy syn wciąż żyje i zabija demony, aby odzyskać swoje części ciała. Kiedy Tahomaru prosi Daigo o to, dlaczego szuka dziecka, które zaginęło 16 lat temu, nie chce powiedzieć synowi i zastanawia się, jak jego najstarszy syn może jeszcze żyć.

Kiedy dowiaduje się o raporcie o tym, że Hyakkimaru przebywa na jego własnym terytorium, Kagemitsu i jego oddziały wychodzą mu naprzeciw podczas jego walki z Kyubi. Pyta swojego syna, w jaki sposób był w stanie przeżyć. Po chwili jednak próbuje go zabić, ale Hyakkimaru udaje się uciec.

Po porażce Tahomaru i Kyubi, Nui No Kata dźga siebie jako ofiarę dla demonów, które zawarły pakt z Daigo. On i jego żołnierze wkrótce się wycofują i przysięga na swego najstarszego syna, Hyakkimaru, że zapłaci demonom.

Po wycofaniu się Tahomaru i nie zabiciu Hyakkimaru, Kagemitsu przygotowuje się walki przeciwko klanowi Asakury, dopóki nie dowiedział się, że Hyakkimaru nie wrócił i rozpoczął się dzień proroctwa o jego śmierci. Słyszał też, że Hyakkimaru jest z dziewczyną, Dororo. Kagemitsu rozkazał Tahomaru po raz ostatni, aby zabił Hyakkimaru i nakazał swojemu szpiegowi ingerować w walkę, jeśli Tahomaru przegra i złapać dziecko, aby przyprowadzić ją do jego ziemi, by mógł jej użyć jako zakładnika w walce przeciwko synowi. Bez jego wiedzy, jego plan użycia Dororo jako zakładnika został udaremniony przez Nui No Katę, która zbiegła razem z Dororo.

W odcinku 24, po tym jak Hyakkimaru pokonał Asurę, Kagemitsu prowadził wojnę przeciwko klanowi Asakury, ale został pokonany i wycofał się do Sali Piekieł. Zaoferował swojemu synowi, Hyakkimaru, aby mógł go zabić. Ale Hyakkimaru odszedł i zostawił mu figurkę bogini miłosierdzia.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.