Złoczyńcy Wiki
Advertisement

Mój syn. Taki piękny...jak Itsu. Na zewnątrz. Ale w środku...Cały ja.

—Wolverine po spotkaniu z Dakenem.

Pobawisz się ze mną?

—Daken do swojego ojca, Wolverine'a.


Daken, znany również jako Wolverine II i pod jego prawdziwym imieniem Akihiro - syn i były wróg Wolverine'a oraz były członek zarówno Mrocznych Avengersów, jak i Mrocznych X-Menów.

Biografia[]

Wczesne życie[]

Jedno z najwcześniejszych znanych dzieci długowiecznego wędrowca-mutanta i zabójcy, Logana znanego również jako Wolverine, dziecko, które pewnego dnia stanie się Dakenem, urodziło się ze związku Logana i jego japońskiej żony Itsu. W 1946 roku Itsu, będąc na ostatnim etapie ciąży, została zamordowana przez Zimowego Żołnierza, próbującego wyciągnąć Wolverine'a i oddać go pod opiekę Madripoor. Po śmierci Itsu mężczyzna w czerni zabrał dziecko po odcięciu go od łona matki i pozostawieniu jej ciała. Dziecko przeżyło ten incydent dzięki zmutowanemu czynnikowi leczącemu i fizjologii, które odziedziczył po swoim ojcu.

Mężczyzna zostawił dziecko na progu Akihiry i Natsumi, bogatej, młodej i tradycyjnej japońskiej pary. Przyjmowali przybycie dziecka jako odpowiedź na swoje modlitwy i wychowywali je jak własne. Chociaż jego ojciec nadał mu imię Akihiro, słudzy i inne rodziny w jego mieście potajemnie nazywali chłopca Dakenem (駄犬, „kundel”), rasistowską obelgą na jego oczywistym mieszanym pochodzeniu. Gdy Akihiro dorastał, często dzieci w innego miasta mu dokuczały. To surowe traktowanie i obojętność jego przybranej matki w stosunku do niego spowodowały, że Akihiro rozwinął bardzo zimną osobowość dla wszystkich oprócz swojego przybranego ojca.

Pewnej nocy Natsumi wyznała Akihirze, że nie kocha ich adoptowanego syna i że po latach prób zajścia w ciążę jest w ciąży. Akihiro usłyszał to i poczuł, że jego pozycja w domu jest zagrożona. W 1955 roku, po urodzeniu dziecka Junichiro, Akihiro skonfrontował się z matką, mówiąc jej, że zabił jej syna. Przybrany ojciec wyrzekł się Akihiro, zabrał go do lasu za ich domem i powiedział mu, żeby odszedł i nigdy nie wracał. Daken z wściekłością odpowiedział, że „Akihiro” nie było jego prawdziwym imieniem. Wtedy pojawiła się Natsumi, biegnąc na Dakena i próbując go zabić bagnetem karabinu. Atak spowodował, że pazury Dakena rozszerzyły się odruchowo, a w obronie przypadkowo przeciął Natsumi klatkę piersiową, zabijając ją. Nie mogąc zmusić się do skrzywdzenia syna, Akihira zamiast tego popełnił samobójstwo karabinem. Romulus następnie ukazał się chłopcu po raz pierwszy od dzieciństwa, mówiąc, że jest tym, kim kiedyś stanie się Daken.

4 lata później, teraz jako nastolatek, Daken został wysłany do obozu dla rekrutów w Kanadzie, rządzonego przez Fredericka Hudsona, mężczyznę, który miał z nim znajomy związek, ponieważ był jego wujem, do tego samego obozu, w którym jego prawdziwy ojciec Wolverine trenował ponad czterdzieści lat wcześniej. Daken był również szkolony przez tego samego człowieka, co jego ojciec, Silasa Burra. Burr trenował Daken przez 9 miesięcy, zanim Daken zniknął pewnej nocy. Podczas gdy dwie grupy poszukiwawcze zostały wysłane, aby go znaleźć, Daken na rozkaz Romulusa pojawił się ponownie w obozie i zabił każdą tam osobę, zanim skonfrontował się z Hudsonem i Burrem.

Po zabiciu Hudsona, Daken skonfrontował się ze swoim byłym instruktorem musztry, podczas ich walki Daken zaatakował nie tylko swoimi pazurami, ale także swoją mocą do zwiększania i manipulowania własnymi feromonami, wykorzystując zdolność wywoływania zawrotów głowy Burra, że ​​zaczął się śmiać, dezorientując go i pozwalając mu na pobranie pierwszej krwi. Burr jednak szybko doszedł do siebie, uderzając Dakena przez pokój z taką siłą, że przez chwilę sądził, że zabił go. Daken wstał po tym, jak Burr odwrócił się, trzymając rewolwer upuszczony przez ostatniego zabitego mężczyznę. Daken oddał trzy strzały w plecy Burra, a następnie przygotował się do wystrzelenia jednego w jego głowę, ale pojawił się Romulus i zatrzymał go, mówiąc Dakenowi, że ma plany dotyczące Burra. Następnie Romulus zdecydował się związać niezniszczalny metal zwany Adamantium ze skórą Burra, Burr przeżył operację i po latach stał się znany jako zabójca Cyber​.

Podczas gdy jego działania pozostają nieznane w latach 60. i wczesnych 70., w 1977 r. Daken jest widziany na Bliskim Wschodzie na zlecenie Romulusa, gdy zabija człowieka. To właśnie wtedy tajemniczy nieśmiertelny powiedział swojemu protegowanemu, że jego prawdziwy ojciec wciąż żyje i kłamał o wydarzeniach związanych ze śmiercią jego prawdziwej matki. To kłamstwo zasiało ziarno zemsty w Daken, które Romulus nadal karmił przez następne dziesięciolecia.

To nasienie zaczęło nabierać kształtu i kwitnąć, gdy Daken dołączył do Czerwonej Prawej Ręki, organizacji poświęconej śmierci i wiecznemu cierpieniu zmutowanego zabójcy znanego jako Wolverine. Podczas swojego pobytu z nimi Daken wytropił i odnalazł wszystkie znane nieślubne dzieci swojego ojca, które urodziły się z jego lat wędrówki po świecie i zapomnianych związków. Manipulując ich powszechną złością i urazą do ojca, oddał ich Czerwonej Ręce, która za jego radą wyszkoliła ich, aby używać ich jako broni i pionków przeciwko Wolverine'owi. Daken wiedział, że nie będą mieli szans przeciwko niemu, ale gdyby jego ojciec nieumyślnie zabił jego zapomniane dzieci, zraniłby go w najgorszy możliwy sposób. Osoby te stały się później znane jako kundle.

Obecne czasy i spotaknie z ojcem[]

Dziesięciolecia później Daken w końcu spotkał Wolverine'a twarzą w twarz po raz pierwszy od wieku, po tym jak Wolverine został schwytany przez T.A.R.C.Z.Ę., Daken wtedy przebrał się za agenta tej organizacji. Widząc swoje dziecko, o którym myślał, że już nie żyje, Wolverine zaczął płakać. Po obejrzeniu tego emocjonalnego pokazu Daken był zniesmaczony swoim ojcem, ponieważ uznał go za słabego, a następnie rozciął go i wypatroszył przez brzuch, zabijając go tymczasowo i pozostawiając go krwawiącego na podłodze, tak jak jego matka została pozostawiona wiele lat wcześniej. Akcja Dakena „pomogła” także jego ojcu w ucieczce z T.A.R.C.Z.Y., ale nie z dobrych powodów.

Po zniknięciu Daken przybył do Berlina, do domu kobiety, z którą był w związku. Doprowadził ją do przekonania, że ​​zdradził ją z mężczyzną, którego właściwie planował zabić dla paszportu. Wiedząc, że wypije całą butelkę burgunda, którą kupili razem, Daken potajemnie otruł ją tabletkami nasennymi, sprawiając, że wyglądało na to, że popełniła samobójstwo, gdy stwierdził, że jest to ślad stopy, który usuwa.

Następnie, podczas spaceru ulicami Poczdamu w Niemczech, anonimowy posłaniec skontaktował się z Dakenem, który przypomniał mu o „ostatecznym celu” niezadowolonego pana. Daken wysłał posłańca w złości, że uniemożliwiono mu konfrontację z ojcem na otwartym terenie, tak jak obiecał mu jego pan. Później był w pociągu do Brukseli, obserwując swojego ojca w pobliskim skradzionym samochodzie. Następnie odebrał telefon od nieznanego „przyjaciela”, który w rzeczywistości był jego byłym instruktorem i nowo odrodzonym Silasem Burrem, znanym obecnie jako Cyber. Cyber ​​potwierdził przeznaczenie jego ojca. Po "pomocy" mu w ucieczce z T.A.R.C.Z.Y., Daken zwabił swojego ojca do skarbca bankowego w Brukseli, w którym znajdował się syntezator Carbonadium, Daken zaangażował Wolverine'a w krótką bitwę, w której mężczyzna wykazał się wielką sprawnością bojową podobną do jego ojca. Walkę przerwał jednak Cyber. Rzucił wyzwanie Dakenowi, jednemu z jego najlepszych uczniów, do walki w nadziei, że Daken zaprowadzi go do jego rzekomego „pana”.

Ciekawostki[]

  • Ponieważ urodził się w 1946 roku, Daken ma 70 lat i jest technicznie najstarszym synem Wolverine'a.
  • Będąc biseksualistą, Daken używał swojej orientacji, aby uwodzić i podniecać lub dezorientować zarówno mężczyzn, jak i kobiety.
    • Kiedyś użył tego na swoim byłym koledze z drużyny Lesterze (Bullseye'u), całując go, próbując go uspokoić w walce z Asgardczykami.
  • Podobnie jak jego ojciec, Daken ma w dłoniach trzy chowane pazury, których używa do zabijania wrogów, jednak Daken ma dwa ostrza wychodzące z kłykci i trzecie, które wychodzi z nadgarstka.
Advertisement