FANDOM


Widziałem Daleków. Widziałem, co uczyniliśmy, podróżując w czasie i przestrzeni. Zobaczyłem prawdziwych nas, Stwórco, i zdecydowałem: Nigdy więcej!

—Dalek Caan

Dalek Caan – postać występująca w serialu Doktor Who, przedstawiciel rasy Daleków, początkowo członek, później ostatni przywódca Kultu Skaro.

Cechy

Podobnie jak inni członkowie Kultu, Dalek Caan wyróżniał się zdolnością do samodzielnego myślenia. Inaczej niż inni Dalekowie nie uznawał rozkazów od wyższych rangą. Był jednocześnie pierwszym, który odrzucił tezy, które wysnuł Dalek Sec, a następnie doprowadził do jego uwięzienia.

Podczas skoku w Ostatnią Wielką Wojnę o Czas pancerz Caana został uszkodzony, w wyniku czego Caan stracił rozum i zaczął śmiać się maniakalnie. Jednocześnie zyskał umiejętność przepowiadania przyszłości z wielką dokładnością, gdyż miał wgląd w czas i przestrzeń.

Pomimo choroby psychicznej, Caan był zdolny do manipulowania innymi istotami, a także do wypowiedzenia posłuszeństwa Davrosowi, pomimo tego, że wcześniej go uratował. Na zarzut zdrady, odpowiedział krótkim Tylko pomogłem...

Ważniejsze historie

  • Armia duchów, Dzień zagłady (ang. Army of Ghosts, Doomsday) (2006)
  • Dalekowie na Manhattanie, Ewolucja Daleków (ang. Daleks in Manhattan, Evolution of the Daleks) (2007)
  • Skradziona Ziemia, Koniec podróży (ang. The Stolen Earth, Journey's End) (2008)
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.