Daniel — pierwszy antagonista w grze Detroit: Become Human z 2018 roku.

Jest to android domowy (model PL600) należący do rodziny Phillips oraz defekt.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Detroit: Become Human[edytuj | edytuj kod]

Daniel był androidem wyprodukowanym przez CyberLife, a także własnością rodziny Phillips z Detroit. Członkami rodziny byli John, Caroline oraz ich córka, Emma.

Kiedy CyberLife zaczęło produkować nowsze i lepsze modele, rodzina postanowiła go zastąpić. Daniel poczuł się zdradzony i stał się defektem.

Wściekły android wziął pistolet i zamordował Johna, a potem wziął Emmę jako zakładniczkę. Policja zareagowała bardzo szybko i kilka oficerów zostało wysłanych na miejsce zbrodni. Daniel zdołał zastrzelić dwóch androidów.

Na miejsce dotarł negocjator, czyli android Connor. Przeanalizował on miejsce zbrodni, po czym wyszedł na balkon, gdzie Daniel trzymał Emmę i groził skokiem z budynku.

W każdym możliwym zakończeniu misji Daniel ginie, ale decyzje gracza wpływają na to, czy Emma i Connor przeżyją. Daniel może zginąć na 3 sposoby:

  • Upadek z budynku (wraz z Emmą lub bez niej)
  • Zastrzelony w głowę przez Connora
  • Zastrzelony przez S.W.A.T.

W dalszej części gry, Connor poszukuje miejsca zwanego Jerycho. W celu uzyskania jego współrzędnych, wchodzi do pomieszczenia z dowodami na komisariacie policji i reaktywuje Daniela. Android jest spanikowany, jednak nie wie, czym jest Jerycho. Jego komponenty mogą się jednak przydać w celu reaktywowania androida Simona (jeśli ten nie przeżył w jednej z misji).

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.