Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Do szablonu +18.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Chodzi o to, że jestem kimś w rodzaju hazardzisty. Byłem znany z tego, że jestem frajerem tanich emocji, a niektórzy posunęliby się nawet do stwierdzenia, że jestem uzależniony. Jednak kiedy już wszystko zostało powiedziane i zrobione, hazard jest sposobem na życie. Powiedzcie mi, chłopcy, czy któryś z was, lubi grać?

—Daniel J. D'Arby.

OK, zaczynaj grę!

—Daniel J. D'Arby.

Oszustwo jest tylko wtedy, gdy zostaniesz złapany!

—Daniel J. D'Arby.


Daniel J. D'Arby jest pomniejszym antagonistą w mandze i anime JoJo's Bizarre Adventure: Stardust Crusaders. Jest jednym z zabójców wynajętych przez Dio Brando i członkiem 9 Egipskich Bogów Chwały, a jego Stand, Ozyrys, reprezentuje jednego z dziewięciu egipskich bogów dobrobytu.

W japońskiej wersji językowej głosu użyczył mu Yūji Kishi w JoJo's Bizarre Adventure: Heritage for the Future, Kenji Utsumi w OVA, Kōji Ishii w JoJo's Bizarre Adventure: All Star Battle i Banjō Ginga w anime i w JoJo's Bizarre Adventure: Eyes of Heaven. W angielskiej wersji głosu użyczył mu Cam Clarke w OVA i Curt Mann w anime.

Charakterystyka

Wygląd

Daniel jest mężczyzną o średnim wzroście i szczupłej budowie ciała.

Ma ciemne włosy o średniej objętości, opadające lekko do tyłu i poza twarz oraz przystrzyżony wąsik średniej długości. Jasna powierzchnia ciągnie się od spodu jego oczu do ust; punktowany cienkimi, czarnymi, poziomymi liniami.

Nosi jasną koszulę, ciemny krawat i kamizelkę średniego koloru z nadrukiem spirali.

Osobowość

Daniel J. D'Arby ma sympatyczny, ale przebiegły, znający się na rzeczy charakter.

Pierwszą i najważniejszą cechą charakteru Daniela jest jego miłość do hazardu. Twierdzi, że żyje dla dreszczyku hazardu (który uznaje za bezwartościowy). Ta miłość do hazardu jest uzupełniona jego radością z oszukiwania i z dumą przyznaje, że oszukiwanie jest jedną z jego największych umiejętności, bezwstydnie fałszując każdą grę, w której uczestniczy, jednocześnie usprawiedliwiając się twierdzeniem, że jeśli oszust nie zostanie ujawniony, jest „sprawiedliwy”. Jego uzależnienie od hazardu jest tak duże, że pamięta konkretne przypadki, w których grał na jeden z nich. Co więcej, D'Arby opracował filozofię porównującą hazard do życia towarzyskiego, twierdząc, że podobnie jak hazard, obraca się wokół podróbek i oszustw. Według niego ci, którzy są na tyle głupi, by zostać oszukani, po prostu na to zasługują i nie mają prawa narzekać, wykazując wiarę w formę społecznego darwinizmu. W przeciwieństwie do tego, D'Arby chętnie akceptuje to, że Jotaro Kujo złamał palec, gdy uczeń zobaczył jedną z jego sztuczek jako karę.

Dlatego D'Arby ma również wielką dumę i zaufanie do swoich umiejętności, ponieważ sam siebie nazywa największym hazardzistą na świecie. D'Arby ujawnia się, gdy tylko zdobywa duszę Polnaeffa i otwarcie rzuca wyzwanie grupie Jotaro. Kiedy jego duma jest na szali, D'Arby wprost stwierdza, że ​​nie walczy z grupą Joestar o swojego mistrza DIO, ale o swoją dumę jako hazardzisty. Podczas gry w pokera D'Arby nie zawahał się zadrwić z Jotaro poprzez nieszkodliwe komentarze, aby lepiej wytrzeć jego pierwsze zwycięstwo w twarz. Jednak, gdy presja związana z koniecznością zdobywania informacji na temat Świata, kiedy Jotaro wymazał jakąkolwiek pewność co do swojej ręki, D'Arby oszalał, ponieważ okazało się to zbyt trudne do zniesienia.

D'Arby wydaje się być dumny ze swojego rodzinnego nazwiska, starając się przeliterować je do grupy Joestar i rozgniewany, gdy Joseph Joestar upiera się, że nazywa go niewłaściwym imieniem (co byłoby postrzegane jako poważna zniewaga dla japońskiej publiczności), choć mogło to być częścią jego planu.

Ciekawostki

  • Araki stworzył Daniela J. D'Arby'ego po tym, jak chciał zobaczyć starcie między kimś, kto mógłby dorównać umiejętnościom Josepha w oszukiwaniu.
  • Gra na monety, w którą grają Daniel i Joseph, jest inspirowana filmem Pożegnalny przyjaciel.
  • Pomimo tego, że jest niewielkim antagonistą, pojedynek Daniela z Jotaro został pochwalony przez wielu krytyków, ponieważ bitwa jest wyjątkowa, gdyż pokazuje, jak Jotaro może być kreatywnym wojownikiem bez swojego Standa używanego w bezpośredniej walce, w bitwie sprytu i gier umysłowych. Z tego powodu często uważana jest za jedną z najlepszych i najbardziej zabawnych walk w serii.
Advertisement