FANDOMDante Moro – członek zakonu templariuszy i ochroniarz Marco Barbarigo, późniejszego dożę Wenecji. Występuje w grze Assassin's Creed II.

Jest to poboczny antagonista w Sekwencji 8, Potrzeba matką wynalazku i w Sekwencji 9 – Carnevale. Następnie występuje w Sekwencji 10 – Siła wyższa jako drugorzędny antagonista.

Biografia Edytuj

Assassin's Creed II Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Dante był członkiem bogatej i szanowanej rodziny w Wenecji. Ożenił się z Carlottą i poznał się z Marco Barbarigo, który zakochał się w kobiecie, więc zorganizował zamach na życie Dantego. Moro przeżył, lecz został z umysłem dziecka. Pozostał więc wierny Marco, któremu służył jako ochroniarz.

Potrzeba matką wynalazku Edytuj

W 1485 roku po śmierci Emilio Barbarigo dwaj templariusze – Carlo Grimaldi i Silvio Barbarigo przechadzali się ulicami Wenecji, rozmawiając o swojej pozycji i przy tym kłócąc się. Do nich dołączyli wkrótce Dante i Marco Barbarigo. Mężczyzna podejrzewał, że ktoś ich śledzi, więc pospieszył templariuszy. Później wszyscy czterej spotkali Rodrigo Borgię, który wyjaśnił, że wybór doży nie należy do nich i zaplanował śmierć obecnego rządcy Wenecji.

Carnevale Edytuj

W 1486 Dante Moro wziął udział w zabawach karnawałowych, za które nagrodą była złota maska, umożliwiająca spotkanie doży, Marco Barbarigo.

Podczas jednej z konkurencji Dante stanął twarzą w twarz z asasynem Eziem Auditore, jednak został pokonany.

Widząc sukcesy asasyna, Silvio Barbarigo postanowił zapłacić organizatorowi, aby ten przyznał złotą maskę Dantemu, bo chciał zapobiec konfrontacji doży z Ezio, które zakończyłoby się śmiercią templariusza.

Ezio był wściekły i chciał zabić Dantego i Silvio, lecz wpadł na lepszy pomysł i zdołał ukraść Dantemu maskę. Dzięki niej wchodzi na statek Marco. Dante wraz ze strażnikami szukali asasyna, lecz ten ukrył się i pozostał ukryty. Po chwili zabił dożę Marco Barbarigo, a więc Dante zawiódł.

Siła wyższa Edytuj

Później, Ezio wraz z asasynem Bartolomeo d'Alviano planowali atak na Silvio, Dantego i ich ludzi. Po wystrzeleniu racy sygnałowej, ulice zamieniły się w pole walki. Dante zaatakował Bartolomeo, co zobaczył Ezio, który wspomógł go w walce. Udało mu się go pokonać, ale ten uciekł, z zamiarem powrotu do L'Arsenale.

Po walce z ludźmi Silvia obaj jeszcze raz stanęli do walki z ochroniarzem Barbarigo, ponownie go osłabiając. Tym razem Silvio wraz z Dantem postanowili ostatecznie się wycofać na statek, który miał zabrać ich na Cypr. Obu jednak dogonił Ezio, który ich zabił, nie dając się złapać strażnikom.

Tuż przed śmiercią templariuszy Ezio zapytał Barbarigo, co planował i co się stało. Silvio wyznał, że pole bitwy miało tylko służyć odwróceniu uwagi od łodzi, lecz nie powiedział, dokąd zmierzały. To ujawnił Dante, mówiąc, że mieli płynąć do Cypru, po czym zmarł.

Galeria Edytuj

Ciekawostki Edytuj

  • Dantego można zabić jeszcze przed Sekwencji 10, lecz i tak pojawi się później w grze.
  • Po zabiciu Dantego zdobywamy list od Carlotty, w którym ta wyraża nadzieję, że oboje wrócą do siebie.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.