Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Warning18+.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.
Kiedy umrę, ty jedź do rezydencji Joestarów razem z tym listem. Dureń myśli, że jest mi coś winien. To jest twój bilet do wspaniałości. To twoja jedyna szansa, Dio. Wynoś się stąd i weź ze sobą cały ten bezwartościowy świat.

— Ostatnie słowa Dario do jego synaDario Brando to poboczny antagonista w JoJo's Bizarre Adventure: Phantom Blood. Jest obelżywym ojcem Dio Brando, który również okrada zmarłych. Pomimo pobocznej roli w zarówno mandze jak i anime, Dario wywarł silny wpływ na ogólnej fabule serii, kształtując Dio na niebezpiecznego psychopatę.

Głosu podkładał mu Tadashi Miyazawa w japońskim oryginale, który podłożył głos także Królowi Myszy w japońskim dubbingu do filmu Barbie w Dziadku do Orzechów. W angielskim dubbingu do serialu, Dario Brando używał głosu Steve'a Kramer'a, który podkładał głosu również Vilemonowi w serii Digimon.

Biografia[]

Kiedy George Joestar miał wypadek na drodze z aukcji Kamiennej Maski (ówcześnie postrzeganej jako zaledwie pradawny relikt) do domu, Dario był świadkiem wypadku i podjął próbę ograbienia właściciela wagonu, myśląc, że nie uszedł z życiem żaden z pasażerów. Jednak towarzysząca mu kobieta dostrzegła, iż wypadek przeżył George Joestar, który założył, że Dario ocalił jego życie, z czego odczuwał potrzebę wyświadczenia mu przysługi. Nawet kiedy George Joestar dowiedział się prawdy od inspektora, według którego Dario próbował ukraść pierścionek zaręczynowy Joestara, George nie odczuwał żadnej urazy wobec Dario i zadał mu pytanie, czy byłby zdolny do zmiany w dobrego człowieka dla swojej rodziny. Jednak nawet po otrzymaniu znacznej sumy pieniędzy do rozpoczęcia nowego życia, Dario wciąż powrócił w ubóstwo i doprowadził do przedwczesnej śmierci jego żony.

Przez następne dwanaście lat, Dario wyżywał się na swoim synu Dio, którego nienawiść w stosunku do ojca rosła z każdym dniem. Pewnego dnia, Dario Brando, pijany, wyrzucił sukienkę swojej martwej żony na podłogę oraz rozkazał swojemu synowi, aby sprzedał ją za jak najwyższą sumę pieniędzy. Tego było już za wiele dla Dio, który postanowił pozbyć się swojego ojca. W tym celu kupił truciznę chińskiego pochodzenia (którego brytyjska policja nie może namierzać), którą dostał od Wanga Chana. Nie będąc świadom spisku jego syna, Dario powiedział Dio, aby wyruszył do rezydencji Joestarów, aby wykorzystać przysługę zawartą przez Georga Joestara lata temu. Nawet po śmierci jego ojca, Dio nie przestał go nienawidzić i splunął na jego grób.

Według listu, Dario poprosił Georga Joestara o zaopiekowanie się Dio, ponieważ nie chciał, aby jego syn żył na ulicy i powtórzył żałosne życie jego ojca. Był w pełni świadomy swojej nadchodzącej śmierci oraz prawdopodobnie nie miał pojęcia o ukrytych intencjach Dio w stosunku do rodziny Joestarów. Mimo to, list ten odebrał kluczową rolę siedem lat później, kiedy Dio zaczął truć swojego przybranego ojca tą samą trucizną, którą otruł swojego biologicznego ojca.

Osobowość[]

Dario jest niezwykle chciwy, ponieważ okrada martwych, i przywiązuje więcej uwagi do pieniędzy niż do swojej rodziny. W pewnym momencie, Dario pozostawił dziecko na śmierć w celu okradnięcia pierścionka od kogoś, kogo uznawał za martwego. Był również mocno uzależniony od alkoholu, który doprowadził go do gnębienia swojego syna Dio.

Ciekawostki[]

  • Ironicznie, angielski aktor głosowy Dario podłożył głosu także Yoshihiro Kirze.
  • Dario to pierwsza postać w serii z imieniem.
  • George biorący Dario za swojego zbawcę pod wieloma względami przypomina scenę z powieści Nędznicy, w której to ojciec Mariusa bierze skorumpowanego karczmarza Thénardiersa jako swojego wybawcę, od którego poszukuje pomocy na swoim łożu śmierci. George stwierdza również, iż podarował Dario w prezencie swój pierścionek, podobnie jak zrobił to biskup Myriel dla Jeana Valjeana, który próbował ukraść jego sztućce.
    • Podobna sytuacja ma miejsce w drugiej odsłonie serii, Battle Tendency, gdzie Joseph Joestar stwierdza, że podarował w prezencie swój portfel dla Smokey'ego Browna, który próbował go ukraść.
Advertisement