FANDOMCiesz się tym, póki możesz. Zawsze znajdzie się ktoś, kto jest trochę szybszy od ciebie. I prędzej czy później cię doścignie.

—Darius go gracza, chwilę przed wyjechaniem z miasta.


Darius - jest głównym antagonistą w grze Need For Speed: Carbon.

Jest liderem Stacked Deck i początkowo wydawał się przyjazny dla bohatera, dopóki go nie wykorzystał. Podczas ostatniej konfrontacji rekrutuje trzech asystentów, a wszyscy to Angie, Kenji i Wolf.

W jego rolę wcielił się Tahmoh Penikett.

Biografia Edytuj

Podczas prologu, gracz zostaje złapany przez Crossa, który został łowcą nagród po ucieczce gracza z Rockport. Darius interweniuje w sytuacji, spłacając nagrodę gracza i pomaga graczowi oczyścić swoją reputację, pozwalając im utworzyć załogę z pomocą Nikki, wybitnej członkini Stacked Deck.

Darius pojawia się ponownie w przerywniku filmowym, zachęcając gracza do kontynuowania swoich postępów, gdy gracz rozpoczyna wydarzenie, które przynosi im więcej terytoriów niż Stacked Deck, jeśli wygrają. Gdy gracz pokona wszystkich trzech głównych bossów załogi Palmont, Darius chce spotkać się z graczem, aby im pogratulować.

Gdy gracz dotrze na miejsce, szybko zdaje sobie sprawę, że Darius zdradza gracza. Twierdzi, że używał gracza do kontrolowania całego miasta, a także przyznaje, że jest odpowiedzialny za odrzucenie policji w wyścigu, który zmusił gracza do opuszczenia Palmont.

Po tym wydarzeniu Darius odbiera telefon z nieznanego źródła, który informuje go, że Nikki uwolniła gracza z aresztu Crossa i uciekła z Stacked Deck, aby dołączyć do załogi gracza. Następnie mówi nieznanemu dzwoniącemu, aby zatrudnił nowych członków załogi, którzy są zmotywowani do obalenia gracza. Ta załoga składa się z Angie, Kenji i Wolfa w nowych samochodach.

Po przejęciu Silverton, gracz jest wyzwany do wyścigu, jak również wyścigu ulicznego przez Palmont City przeciwko Angie, Kenji i Wolfowi. Po pokonaniu swojej załogi gracz może rzucić wyzwanie Dariusowi w wyścigu ulicznym. Po wygranej gracza Darius podaje graczowi klucze do swojego samochodu i opuszcza miasto po tym.

Wygląd Edytuj

Darius nosi szarą czapkę, czerwoną kurtką z niebieską koszulą pod spodem. Ma też trampki i kamuflażowe spodnie.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.