Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Stub.svg Ta strona to zalążek artykułu. Możesz pomóc Złoczyńcy Wiki, rozbudowując ją!
Disambig.svg Nazwa tego hasła odnosi się do więcej niż jednego pojęcia.

Zobacz inne pojęcia – Darkseid

Skull-32-xxl.png
Uwaga!
Ten złoczyńca został uznany za Czyste Zło. W związku z tym jest jednym z najgorszych złoczyńców, pozbawionym jakichkolwiek pozytywnych cech i bez żadnych szans na nawrócenie się. Nawet jeśli posiada jakieś pojedyncze pozytywne cechy to najczęściej są one całkowicie fałszywe, nieszczere i w ogóle nie usprawiedliwiają ohydnych zbrodni jakich złoczyńca się dopuścił, albo jeśli posiada jakieś humorystyczne lub komediowe momenty, to nijak one nie umniejszają dokonanych przez niego nikczemnych czynów. Dla tego rodzaju złoczyńcy robienie złych rzeczy jest tak naturalne, jak oddychanie.
Warning18+.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Jestem Entropią. Jestem śmiercią. Jestem... Darkseid.

—Darkseid po przybyciu na Ziemię.


Kryptończyku, idziesz ze mną!

—Darkseid do Supermana


Uxas, znany też jako Darkseid jest głównym antagonistą całego DC Animated Film Universe. Był „Nowym Bogiem” i przywódcą Apokolips, który stara się rządzić całym wszechświatem i zniszczyć Ligę Sprawiedliwości.

Służył jako główny antagonista filmu animowanego Liga Sprawiedliwych: Wojna z 2014 roku, niewidzialny nadrzędny antagonista filmu Śmierć Supermana z 2018 roku, główny antagonista jego kontynuacji Reign of the Supermen z 2019 roku i po raz kolejny powraca jako główny antagonista filmu z 2020 - Justice League Dark: Apokolips War.

W Lidze Sprawiedliwych: Wojnie głosu użyczył mu Steve Blum, a w Justice League Dark: Apokolips War Tony Todd.

Biografia[]

Liga Sprawiedliwych: Wojna[]

Stub.svg Ta strona to zalążek artykułu. Możesz pomóc Złoczyńcy Wiki, rozbudowując ją!

Na planecie Apokolips, Darkseid siedzi na tronie, kiedy jego siły dokonują inwazję na innych światach, porywając ich mieszkańców i używając technologii apokolipsjańskiej do bolesnego zmutowania ich w Parademony. Odkrywając Ziemię, Darkseid wydaje Desaadowi rozkaz rozpoczęcia inwazji. Kilka Parademonów już znajduje się na Ziemi, porywając ludzi. Batman oraz Zielona Latarnia napotykają jednego z nich, w trakcie gdy ten nastawia Skrzynie Matki w kanałach. Kiedy na planetę przybywa coraz więcej Parademonów, coraz więcej superbohaterów, w tym Flash, Shazam, Superman i Wonder Woman, dostrzega je oraz stara się je zwalczać.

Niedługo potem, Skrzynie Matki uaktywniają się, otwierając liczne portale z Apokolips do Ziemi, pozwalając tysiącom Parademonów na wtargnięcie. Podczas gdy bohaterowie walczą z nimi, sam Darkseid przybywa razem z fortecą i lewituje w ich stronę.

Na miejsce docierają myśliwce i wystrzeliwują rakiety w niego, Darkseid jest całkowicie nietknięty oraz wysadza je promieniami Omega. Przedstawiając się bohaterom, Zielona Latarnia arogancko podejmuje próbę zaatakowania go, jednak zostaje pokonany przez Darkseida jednym ciosem, a następnie pobity przez Parademony, które zostają szybko pokonane przez innych bohaterów. Superman i Zielona Latarnia wspólnie atakują Darkseida, jednak ten ich szybko pokonuje. Shazam poraża go błyskawicą, jednak atak nie ma żadnego wpływu na mrocznego lorda, który nokautuje go pojedyńczym promieniem Omega.

Darkseid oznajmia pozostałym bohaterom, że teraz umrą, po czym uwalnia potężną falę uderzeniową, która dewastuje pobliską ulicę i kilka bloków miejskich. Następnie wystrzela dwa promienie Omega w kierunku Flasha i Supermana. Zabijając wszystko na swojej drodze, promienie Omega ostatecznie okazują się niezdolne dogonić Flasha. Inaczej jest w przypadku Supermana, który zostaje znokautowany i zabrany do fortecy, gdzie czekają go liczne tortury ze strony Desaada. Darkseid natomiast zaczyna siać terror w mieście, niszcząc liczne budynki swoimi promieniami Omega.

Podczas gdy Batman opuszcza pole walki z zamiarem celowego dania się złapać w celu odbicia Supermana, Wonder Woman angażuje się w walkę z Darkseidem nad wodami otaczającymi miasto. Amazonka zręcznie unika ataków Nowego Boga i owija Lasso Prawdy wokół jego szyi, następnie blokuje podmuch jego promieni Omega mieczem i wbija go w jego prawe oko. Zanim ma szansę się pozbierać, Darkseid zostaje staranowany konstrukcją wytworzoną przez Zieloną Latarnię, spadając na plac budowniczy miasta, gdzie reszta bohaterów (Cyborg, Flash, Wonder Woman, Shazam i Zielona Latarnia) już na niego czekają.

Wonder Woman drwi sobie z Nowego Boga szyderczym uśmiechem na widok jego krwawiącego oczodołu, na co Darkseid rzuca się na nią i taranuje ją przez kilka bloków miejskich, po czym zaczyna okładać ją pięściami na stercie gruzu. Flash przerywa walkę, jednak Darkseid unika jego ciosów i wysyła go lecącego na ścianę. Korzystając z jego nieuwagi, Wonder Woman uderza Darkseida w twarz i taranuje na dach budynku, powodując zawalenie się konstrukcji. Trójka pozostałych herosów następnie stale atakuje Darkseida, natomiast Wonder Woman przytrzymuje go swoim Lassem Prawdy.

Aby nie dopuścić do ponownego użycia promieni Omega, Flash znajduje łom i wbija go w lewe oko Darkseida po wbiegnięciu na budynek. W trakcie kiedy Zielona Latarnia ratuje Flasha przed śmiertelnym upadkiem z wysokości, Shazam ciska kulą elektryczności w Darkseida, powodując eksplozję niszczącą lewą gałkę oczną Nowego Boga. Pomimo braku oczu, Darkseid nadal zaciekle walczył przeciwko bohaterom, którzy byli zmuszeni unikać jego ciosów. Cyborg doszedł do wniosku, że należy włamać się do systemów Skrzyni Matki i wysłać Darkseida oraz jego armię z powrotem na Apokolips, aby go powstrzymać.

Jego plan się powiódł i wkrótce na niebie otworzyły się liczne portale planetarne, do których Parademony zostały wessane. Darkseid tymczasem gonił Flasha na czworaka, dopóki nie został porażony prądem przez Shazama. Nowy Bóg odtrącił go ciosem, zauważając, że symbol na jego pasie zaczął świecić, otwierając portal wsysający go do środka. Darkseid jednak nie zamierzał opuścić Ziemi przed jej podbiciem i próbował odlecieć od portalu. Próby bohaterów w osłabieniu woli Nowego Boga zakończyły się niepowodzeniem, dopóki na miejsce nie dotarł Superman.

Kryptonian złapał Darkseida za twarz i spalił jego oczodoły własnymi laserami z oczu, po czym sam został uderzony na bok przez Darkseida. Podczas gdy Darkseid był zajęty walką z innymi bohaterami, Cyborg i Shazam udali się w przestworza w celu naładowania Skrzyni Matki błyskawicą. Zaatakowany przez połączone siły wszystkich bohaterów Ligii Sprawiedliwych, Darkseid został ostatecznie zmuszony się poddać, wysłany z powrotem na Apokolips.

Advertisement