FANDOMJest raną w Mocy, bardziej obecnością niż ciałem. A za nim życie umiera, poświęcając się jego głodowi.

—Visas Marr opisujący Dartha Nihilusa


Darth Nihilus jest Mrocznym Lordem Sithów i członkiem Triumwiratu Sithów. Jest głównym antagonistą Star Wars: Knights of the Old Republic II: The Sith Lords, a później stał się powracającym antagonistą w całej sadze Gwiezdnych Wojen.

Osobowość Edytuj

Darth Nihilus był człowiekiem, który zawsze pragnął większej mocy. Jednak w przeciwieństwie do większości Lordów Sithów, bardzo mało dbał o Sithów jako organizację. Nihilus uważał śmierć za jedyny cel życia, a władzę jako środek do jej osiągnięcia. Był ostrożny, jak pokazały jego działania podczas kampanii przeciwko Jedi, i był znany jako agresywna, dominująca postać, która nie zniosłaby zagrożenia dla jego mocy.

Nihilus był kiedyś człowiekiem o czarnych włosach, lekko skręconych w paski, które były związane razem z tyłu głowy. Po tym, jak zaspokoił swój głód Ciemnej Strony, stracił cielesną formę, zachowując swoją egzystencję tylko dzięki temu, że jego duch pozostał w jego masce i zbroi. Mroczny Lord w pełni przyjął swój stan, ponieważ jego tajemnicze i potworne aspekty były zaszczepiane w ludziach, którzy go spotykali, tworząc głęboko zakorzeniony strach, na który mógł polować. Przestając odczuwać strach i inne emocje, stał się istotą o czystych zamiarach. Niemniej jednak Nihilus wciąż był wystarczająco człowiekiem, aby mieć pewne uczucia, ponieważ jego więź z Marr trwała aż do konfrontacji z Ravagerem. Była jego jedyną uczennicą, a jej zdrada spotkała się z wielką złością.

Umiejętności Edytuj

Nihilus jest utalentowanym władcą miecza świetlnego, używającym agresywnego stylu walki i bardzo potężnym użytkownikiem Ciemnej Strony Mocy. Chociaż jest niezwykle kompetentny w potężnych sztukach Sithów, do tego stopnia, że ​​był w stanie usunąć ducha ze swojego ciała, aby uniknąć śmierci, Nihilus cierpi na uzależnienie. Musi żywić się energią Mocy, aby się odnowić, co czyni go silniejszym. Nihilus jest w stanie wyczuć w całej galaktyce osoby wrażliwe na Moc i może zniszczyć wszystko, co związane z Mocą na planecie, żywiąc się ich energią.

Jednak ten głód ma nad Nihilusem pełną kontrolę i zwiększa się jego intensywność za każdym razem, gdy się żywi, do tego stopnia, że ​​instynktownie pożera wszystko wokół niego. Tylko rozmowa Nihilusa jest w stanie wyzwolić cierpienie i śmierć na innych, a także zmienić ludzi w kompletnie okaleczonych niewolników, którzy wykonują jego rozkazy.

Jego umiejętności związane z Mocą obejmują telekinezę, do tego stopnia, że ​​Nihilus może podnieść i utrzymać razem ogromny statek kosmiczny, Gniew Mocy, za którego pomocą kieruje swoje negatywne emocje, aby uformować je w zaciekłą wściekłość, zwiększając swoje umiejętności, Dalekowidzenie, zdolność widzenia niejasnych wizji w innych miejscach i czasach, Błyskawica Mocy, Odporność na Moc, tarcza, która w pewnym stopniu chroni Nihilusa przed innymi atakami Mocy, Krzyk Mocy, potężny wrzask ze wściekłości lub żalu, który wysyła fale uderzeniowe przez Moc, wir Mocy, stworzony przez telekinezę, leczenie za pomocą Mocy oraz mroczna odmiana Zerwania Mocy, która blokuje połączenie danej osoby z Mocą.

Wiedza Nihilusa o Ciemnej Stronie rozciąga się na jeszcze więcej tajnych umiejętności, co pozwala mu zwiększyć siłę jego ataków dwukrotnie i zwiększyć zasięg Mocy do całego systemu gwiezdnego. Nihilus zna nawet metody alchemiczne Sithów, którymi może kontrolować bestie.

Ciekawostki Edytuj

  • Nazwa Nihilus pochodzi od słowa „nihilist”.
  • W grze Nihilus nigdy nie mówi wyraźnie, a po prostu mówi starożytnym językiem Sithów, który pochodzi również z holokronów Sithów i nigdy nie ma napisów, w przeciwieństwie do innych obcych języków.
  • Sugerowano, że Nihilus mógł być Jedi, co tłumaczy dlaczego był na Malachor V, kiedy aktywowano Generator Masowego Cienia.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.