Złoczyńcy Wiki
Advertisement


Ci, którzy używają Ciemnej Strony, również muszą jej służyć. Zrozumienie tego jest zrozumieniem podstawowej filozofii Sithów. Ciemna Strona oferuje moc dla samej mocy. Musisz tego pragnąć. Pożądać tego. Musisz przede wszystkim szukać władzy, bez zastrzeżeń i wahania. Moc cię zmieni. To cię przekształci. Niektórzy boją się tej zmiany. Nauki Jedi koncentrują się na walce i kontrolowaniu tej transformacji. Dlatego ci, którzy służą światłu, są ograniczeni w tym, co osiągają.

—Filozofia Revana na temat Ciemnej Strony Mocy.


Revan, znany też jako Revanchist, budzący strach jako Lord Sithów Darth Revan i uhonorowany tytułem Marnotrawnego Rycerza, był wybitnym Rycerzem Jedi, który stał się Mrocznym Lordem Sithów, dopóki pozbawiony swojej prawdziwej osobowości powrócił do rozpadającego się Zakonu Jedi i pomógł pokonać założone przez niego Imperium Sithów.

Człowiek płci męskiej, uznany za bardzo utalentowanego i potężnego ucznia wrażliwego na Moc, został wyszkolony na padawana przez Kreię i wielu innych Mistrzów Jedi, zarówno na Coruscant, jak i w Enklawie Jedi na Dantooine. Pojawia się jako bohater Star Wars: Knights of the Old Republic i powieści Star Wars: The Old Republic: Revan, później pojawia się jako główny antagonista punktu zapalnego The Foundry w Star Wars: The Old Republic i tytułowy główny antagonista dodatku DLC Shadow of Revan.

Ze względu na swoje działania, filozofie i zaangażowanie w główne kluczowe wydarzenia i konflikty ery Starej Republiki, Revan jest jedną z najważniejszych postaci w całej serii Gwiezdnych Wojen ze względu na jego wpływ w serii Old Republic, a także miał duży, pośmiertny wpływ wieki później, odciskając duże piętno na filozofii Sithów.

Głosu użyczyli mu Rino Romano w Knights of the Old Republic (2003) i Jeff Bennett w The Old Republic (2011).

Osobowość

Revan zawsze odznaczał się niesamowitą determinacją i inteligencją, nieustannie poszukując nowych sposobów osiągnięcia tego, co uważa za słuszne. Wojny Mandaloriańskie dały Revanowi bardzo zimną postawę, która sprawia, że ​​osiągał zwycięstwa niezależnie od kosztów. Woli jednak unikać niepotrzebnej rzezi, dlatego zbudował HK-47. Niemniej jednak był absolutnie bezlitosny jako Sith, a także był bardzo oddany ideałom Sithów i wierzył, że Moc jest wszystkim, ignorując wszelkie ideały miłosierdzia i lojalności. Jego ideały pomogły Darthowi Bane'owi stworzyć Zasadę Dwóch, ponieważ uważał, że Lord Sithów powinien mieć jednego ucznia, aby uniknąć wielu pomniejszych wyznawców.

Revan popierał pomysł nawrócenia swoich dawnych wrogów na swoją stronę poprzez manipulację i korupcję. Jednak nadal miał poczucie humoru, ponieważ był rozbawiony, gdy HK-47 nazwał Malaka „workiem na mięso” i zaprogramował go tak, aby odnosił się do wszystkich organicznych istot w ten sposób. Revan miał niesamowitą wolę, co pozwoliło mu znieść wieki tortur ze strony Vitiate, chociaż nie był pozbawiony blizn i ran. Jego umysł zaczął się skręcać między Jasną a Ciemną Stroną, a po tym, jak opuściła go Jasna Strona, Revan był całkowicie napędzany gniewem i nienawiścią. Starał się na zawsze zniszczyć swojego byłego oprawcę, ale podczas gdy mroczny Revan posiadał jego siłę, brakowało mu jego dawnej mądrości, a jego umysł był zaciemniony przez jego złość.

Umiejętności

Revan był niezwykle potężny pod względem Mocy oraz był mistrzem w walce mieczem świetlnym. Posiadał dużą zwinność, szybkość i siłę wzmocnioną Mocą, której używał w swoim stylu walki. Revan głównie używał jednego miecza świetlnego, ale dzierżył dwa jako mroczny Revan, zarówno swój czerwony miecz Sithów, jak i swój oryginalny fioletowy. Revan był również niezwykle przebiegłym i zdolnym dowódcą wojskowym, ekspertem w dziedzinach taktyki i strategiach. Był szanowany przez kilka kultur jako uosobienie wojownika i dowódcy, a także był bardzo charyzmatyczny w rekrutacji sojuszników. Revan biegle władał kilkoma językami, był mechanikiem, biegle konstruował droidy i był utalentowanym pilotem. Revan był niezwykle potężny dzięki Mocy i był prawdziwym mistrzem Ciemnej Strony jako Lord Sithów.

Revan mógł używać telekinezy, którą często posługiwał się do rzucania ciężkimi przedmiotami w walce, a także miażdżenia i duszenia wrogów, kierowania mieczem świetlnym, gdy nim rzucał, a nawet władał telekinetycznie dwoma innymi mieczami świetlnymi. Revan mógł również wpływać na umysły innych i czerpać z nich wiedzę. Był również biegły w wyczuciu Mocy, pozwalając mu wyczuwać innych, ich emocje, a nawet przyszłość, dzięki czemu często miewał wizje. Revan mógł używać Mocy, aby leczyć swoje rany oraz przeciwstawiać się truciznom i narkotykom. Potrafił także używać potężnych błyskawic Mocy i niszczycielskich burz Mocy. Revan mógł używać Mocy do różnych celów obronnych, a nawet absorbować energię i przekierowywać ją z powrotem na swojego wroga.

Ciekawostki

  • Nigdy oficjalnie nie mówi w Knights of the Old Republic, chociaż Rino Romano dostarcza trudnych do usłyszenia drwin.
  • Revan był postrzegany jako wzór do naśladowania przez późniejszego lorda Sithów Dartha Bane'a, mimo że został nawrócony, a Bane nawet udał się do Lehon, aby odszukać holocron Revana. To z tego holocronu Darth Bane po raz pierwszy dowiedział się o Bombie Myśli, której później użył do zniszczenia Bractwa Ciemności i Jedi, z którymi walczyli na Russanie.
  • Revan i Bane mieli pojawić się w trzecim sezonie Gwiezdnych Wojen: Wojen Klonów jako „doradcy” Syna, prowokując go, by coraz bardziej obejmował Ciemną Stronę. Scena została wycięta z powodu sprzeczności z ideami Mocy opracowanymi przez George'a Lucasa.
  • Pierwotny plan Revana dla Sithów polegał na tym, aby pracowali ramię w ramię, podobnie jak Jedi, ale zdecydował, że jedynym sposobem na przetrwanie Sithów jest zmniejszenie ich liczby do zaledwie dwóch.
Advertisement