Darth Talon była lethańską Twi'lekanką i członkinią Nowego Zakonu Sithów, pod przywództwem Dartha Krayta. Po ukończeniu szkolenia została mianowana Ręką Krayta.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Szkolenie[edytuj | edytuj kod]

Darth Talon urodziła się na planecie Korriban i wychowała się w Akademii Sithów na planecie, która służyła również jako sekretna siedziba Nowego Zakonu Sithów. Pod okiem Darth Ruyna Talon przeszła szkolenie i zamieniła się w potężnego zabójcę Sithów. Psychologicznie została uformowana tak, by była całkowicie podatna na rozkazy Sithów. Jej ostateczna lojalność była jednak dla założyciela i lidera, Dartha Krayta, Mrocznego Włady Sithów i Imperatora Nowego Imperium Galaktycznego.

Na koniec swojego szkolenia, jako ostateczny test, Darth Krayt kazał jej zabić swojego mistrza. Talon posłuszna jego woli zabiła swojego dawnego mistrza. W nagrodę Krayt awansował ją na swoją Rękę i stała się jednym z najbardziej zaufanych zabójców Imperatora.

Pogoń za Księżniczką[edytuj | edytuj kod]

Pierwszą misją Darth Talon jako Ręki było zlokalizowanie i schwytanie księżniczki Marasiahi Fel, aby wywabić jej ojca, pozbawionego władzy cesarza Roana Fel, z ukrycia. Talon udał się na planetę Socorro, gdzie odnalazła Fel, która ukrywał się podczas Imperialnej Misji. Chociaż księżniczka wymknęła się Talon, jej ochroniarzowi i mentor, imperialny rycerz Elke Vetter został pokonany w walce przez Lady Sith.

Po odcięciu ręki i nogi Vettera podczas pojedynku Talon torturował Vetter przy pomocy Mocy. Talon odkrył, że Fel uciekła z Imperialnym Misjonarzem o imieniu Astraal Vao. Nie mając dalszego zastosowania dla upadłego rycerza, Talon zabił Vetter i kontynuował pościg za Felem. Jednak zanim Talon zdołał ją złapać, Fel i Vao uciekli z Socorro, wsiadając do Mynocka, statku kosmicznego pilotowanego przez byłego łowcę nagród, Cade'a Skywalkera.

Konfrontacja na Vendaxie[edytuj | edytuj kod]

Talon ścigała Fel i jej towarzyszy na planetę Vendaxa, a tam do uciekających dołączyli jeszcze dwaj Jedi, Wolf Sazen i Shado Vao. Aby zapobiec kolejnej próbie ucieczki, Talon dokonała sabotażu systemu lotu Mynocka, a następnie uzbroiła je w materiały wybuchowe. Zebrała również grupę vanxów, których dzięki Ciemnej Stronie Mocy nagięła do swojego posłuszeństwa. Następnie stworzenia zaatakowały uciekinierów.

Podczas gdy Fel i jej sprzymierzeńcy bronili się przed bestiami, Talon walczył z Sazenem i Vao i umiejętnie walczyła przeciwko dwóm Jedi. Po unieszkodliwieniu Vao przy pomocy Mocy, skupiła całą uwagę na Sazenie, którego rozpoznała jako Mistrza Jedi, który stracił rękę w pojedynku z Darthem Nihlem podczas masakry Ossusa. Lady Sith poraziła Sazena błyskawicami mocy, ale w zabiciu go przeszkodziła jej Marashia. Księżniczka, wciąż wściekła za śmierć Elke Vetter, zaatakowała Talon w nadziei, że nikt nie będzie musiał za nią umrzeć. Talon była zaskoczona, gdy Cade Skywalker użył Mocy, by rzucić na nią stos wraków. Atak spowodował, że Sith został pchnięty zarośla pobliskiej dżungli.

Pomimo obrażeń, jakie Talon otrzymała od ataku Skywalkera, ostatecznie przeżyła i czekała na posiłki od swojego Mistrza. Wkrótce po tym, jak imperialni rycerze Antares Draco i Ganner Krieg przybyli na Vendaxe w nieuprawnionej próbie uratowania księżniczki, walki wznowiły się, gdy Talon i jej towarzysze Sith, w tym Darth Nihl, rozpoczęli atak na połączoną grupę Jedi, Imperialistów i łowców nagród. W trakcie potyczki Darth Talon pojedynkowaał się z Shado Vao. Chociaż Marasiah Fel została ciężko zraniona, ostatecznie nie udało jej się pojmać Imperialnej Księżniczki, po raz kolejny z powodu interwencji Cade'a Skywalkera. Kiedy Mynock wyruszył z Vendaxy wraz z ranną Fel i kompanią, Talon również próbował wejść na statek, tylko po to, by zostać wypchniętym z Antaresa Draco.

Po klęsce na Vendaxie, Darth Talon powrócił na Coruscant w wyniku porażki i spodziewał się, że zostanie stracony z powodu porażki. Ale kiedy poinformowała swojego Mistrza o zaangażowaniu Cade'a Skywalkera, Darth Krayt postanowił oszczędzić życie swojej Ręki. Zamiast tego Talon został poinstruowany, aby polować i pojmać Skywalkera, rzekomo ostatniego potomka linii krwi Dartha Vadera.

Pojedynek w Świątyni Sithów[edytuj | edytuj kod]

Krótko po incydencie Vendaxie, Cade Skywalker udał się na Coruscant, gdzie zamierzał uratować rycerza Jedi Hoska Trey'lisa. Chociaż Skywalker przeniknął do Świątyni Sithów i uwolnił Trey'lisa, dwóch Jedi stanęło twarzą w twarz z Darth Talon. Ich droga ucieczki została zablokowana, Skywalker i Trey'lis zostali zmuszeni do konfrontacji z zabójczynią Sithów. Talon unieszkodliwił Trey'lisa, ale nie był w stanie pokonać obrony Skywalkera. Walka spowodowała, że ​​renegat Jedi obrócił się w kierunku ciemnej strony Mocy, aż w końcu pokonał Talon w walce.

Darth Nihl, który obserwował pojedynek z pewnej odległości, zaczął dusić Skywalkera, zanim on zdążył zabić Talon. Pomimo uwolnienia od jej bliskiej śmierci, Talon była niechętna wobec interwencji jej towarzysza. Bez względu na to, Skywalker został pokonany i stał się więźniem Sithów. Podczas gdy Darth Maladi poddawała go torturom, Krayt przygotowywał się do zadania zwabienia go na ciemną stronę, w zadaniu tym ważną rolę odegrała Talon.

Trening Cade'a Skywalkera[edytuj | edytuj kod]

Krótko po pojmaniu Skywalkera, otrzymał prywatną audiencję u Dartha Krayta, z udziałem Talon i Dartha Wyyrloka. Mroczny Pan ujawnił swoją dawną tożsamość jako A'Sharad Hett, Rycerz pierwotnego Zakonu Jedi i weteran Wojen Klonów. Następnie opowiedział wydarzenia, które wpłynęły na jego upadek po ciemnej stronie Mocy; zdrada i bliska eksterminacja Jedi, powstanie pierwszego Imperium Galaktycznego i samo porzucenie Hetta na Tatooine.

Jednak odkrycie przeszłości Krayta nie miało najmniejszego wpływu na Skywalkera. Kiedy były Jedi kpił z Mrocznego Pana, Talon wściekle go zaatakowała, ale Cade przy pomocy mocy pchnął ją o ścianę. Skywalker wykorzystał okazję, aby wyświetlić inną cechę swojej unikalnej zdolności uzdrawiania: moc odwracania efektów leczenia. W rezultacie ponownie otworzył wszystkie niedawno uleczone rany Talon, ​​akt, który niemal ją zabił. Na prośbę Krayta Skywalker uzdrowił obrażenia, które zadał Talon.

Krayt nie tracił czasu, chcąc zwabić Cade'a Skywalkera na ciemną stronę. Postanowił połączyć Talon i Skywalkera razem jako mistrz i uczeń. Chociaż nie była przekonana, że ​​jej nowy akolita ma zamiar zostać Sithem, Talon mimo to zastosowała się do woli swojego Mistrza. Podczas wspólnego spędzania czasu opowiedziała Cade'owi historię Nowego Zakonu Sithów, a także jej filozofię inspirowaną naukami XoXaana. Próbowała też przekonać Skywalkera, że ​​jego przeznaczenie było nieuchronnie związane z Ciemną Stroną i Sithami. Dwójka stawała się coraz bliższa wraz z upływem czasu, wynikiem więzi, która rozwinęła się między nimi z powodu efektu ubocznego uzdrawiającej mocy Skywalkera. Prawdopodobnie spali razem, ale Talon nadal była przekonany, że jej uczeń udawał zainteresowanie Sithami. Ale Krayt zignorował podejrzenia Talona, ​​ponieważ wierzył, że Skywalker ostatecznie przyjmie ciemną stronę, niezależnie od wszelkiego początkowego oporu.

Drugi pojedynek[edytuj | edytuj kod]

Darth Talon i Darth Nihl byli obecni, gdy Darth Krayt wydał Cade'owi Skywalkerowi ultimatum: zabić Hosk Trey'lisa lub umrzeć. Skywalker, doskonale zdając sobie sprawę z tego, że Krayt nie może zabić jedynej nadziei na przetrwanie, odmówił egzekucji Jedi. Rozwścieczony Krayt powalił Trey'lisa własnym mieczem. Akt morderstwa wywołał reakcję u Skywalkera, ale duch mistrza Kola Skywalkera uniemożliwił jego pełne poddanie się ciemnej stronie.

Po obejrzeniu zjawy dawno zmarłego Mistrza Jedi, Cade Skywalker wziął miecz świetlny swego ojca, który przez lata przechowywany był jako trofeum w sali tronowej Krayta. Darth Talon była pierwszym, która zaatakowała, ale została przebita przez brzuch przez jej własnego ucznia. W rezultacie była kompletnie ubezwłasnowolniona i nie mogła zapobiec ucieczce Skywalkera z Coruscant. Później musiała spędzać dużo czasu w zbiorniku z bactą, aby zregenerować się z jej śmiertelnej rany.

Had Abbadon[edytuj | edytuj kod]

Po wyzdrowieniu Talon dołączyła do Krayta, zastępca Nihla Darth Stryfe i Maladi na Had Abbadon, gdzie został zauważony Skywalker. Talon sprzeciwiła się Skywalkerowi, wyśmiewając go, że był bliżej Ciemnej Strony, niż przypuszczał. Pojedynek zakończył się na krótko przed detonacją materiałów wybuchowych przez Jariaha Syna, pozostawiając ją i pozostałych Sithów nieprzytomnych. Niedługo potem Darth Krayt, został zabity przez swojego najbardziej zaufanego sługę, Dartha Wyyrlocka.

Odrodzenie Dartha Krayta[edytuj | edytuj kod]

Jakiś czas po jej wyzdrowieniu Darth Wyyrlok wyznaczył ją, by strzegła grobu Dartha Krayta i nikogo nie wpuszczała. Jednak Darth Nihl, przekonany przez Darth Maladi, udał się do Korribanu, by dowiedzieć się, czy Darth Krayt przeżył. Talon uniemożliwiła mu wejście do grobowca, ale postanowiła pójść za nim, gdy Nihl twierdził, że sam Krayt wezwał go swoim umysłem. Jednak ciało Krayta zniknęło i pozostała tylko jego zbroja. To zszokowało zarówno Talon, jak i Nihla.

Jakiś czas później Talon zniknęła w tajemniczych okolicznościach ze świątyni. Głęboko w grobowcach Korribanu znalazła żywego Krayta, który oświadczył, że jego odrodzenie się zaczęło. Darth Nihl później ją znalazł i zaatakował, ale Krayt zainterweniował. Następnie poprowadził obu Sithów głębiej do grobowców i pokazał im, że tworzył nową rasę Sithów, której oddanie było całkowicie niekwestionowane. Następnie użył swoich powiększonych mocy, aby dotrzeć do wszystkich w galaktyce, których dotknęła ciemnej strony, aby powiedzieć im, że żyje.

Śmierć Dartha Wyyrloka[edytuj | edytuj kod]

W 138 roku ABY Talon towarzyszyła Darthowi Kraytowi w ataku, którego dokonał w zemście za zdradę Dartha Wyyrlocka. Na początku Krayt, obok Dartha Talon, Dartha Nihla i dwóch żołnierzy Sithów, stanął w obliczu pięciu Sithów sprzymierzonych z Darth Wyyrlokiem; jednak Krayt i jego zwolennicy szybko ich pokonali.

Poszukiwania Jedi[edytuj | edytuj kod]

Talon była zaangażowany w plan Dartha Havoka, gdy ten torturował Imperialnego rycerza Antaresa Draco. Stworzył iluzję Mocy o tym, że Havok zabił Imperialną Elliah Fel i prawie umarł u Draco. Gdy Draco przeżył pojedynek, Havok odwołał się do jego winy i stwierdził, że był zbyt słaby, by ją uratować. Havok następnie rzucił kolejną iluzję na Darth Talon, ​​sprawiając, że wyglądała jak Marasiah Fel. Powiedział Draco, że Vao i Krieg zostali zabici podczas ucieczki z Korribanu i że Marasiah została schwytana; Talon posadził pocałował Draco, aby przekonać go do uszustwa. Gdy Havok groził, że ją zabije, jeśli Draco nie powie mu żadnych cennych informacji, Draco złamał się i ujawnił istnienie Ukrytej Świątyni Jedi na Taivas. Talon odszedł, by przekazać odkrycia Darthowi Kraytowi, podczas gdy Havok nadal torturował Draco.

Krayt chętnie stawił czoła Cade'owi Skywalkerowi w walce i polecił Talon, by podarowała mu złamanego Draco w prezencie. Talon zamroziła Draco w karbonicie i zaprowadził go w miejsce, gdzie Skywalker spotykał się z Calixte, teraz wrogiem Krayta, po tym jak został szpiegiem Fela. Talon przeniknęła do Mynocka i umieścił Draco w ładowni, po czym krótko pokonała Skywalkera i uciekła ze stacji kosmicznej.

Ostatnia bitwa[edytuj | edytuj kod]

Po ich porażce w Taivas, sojusznicy zaatakowali Coruscant, zanim Sithowie zdążyli przygotować się do inwazji na Bastion. Zespół uderzeniowy kierowany przez Cade'a Skywalkera, w tym Wolfa Sazena, Shado Vao, Morrigan Corde, Gannera Kriega, Azlara Rae i Sigel Dare, przeniknął do Świątyni Sithów na Coruscant. Darth Talon, Darth Stryfe i inni Sithowie czekali na obronę Dartha Krayta. Gdy walka się rozpoczęła, Talon zaangażował Skywalkera w pojedynek. Próbowała użyć Mocy, by go pokonać, ale została pokonana. Kiedy Skywalker został rozproszony śmiercią swojego mistrza, wykorzystała okazję i uciekła. Obawiając się o życie swego pana, Talon zdała sobie sprawę, że Skywalker był potężniejszy niż wcześniej i starał się ostrzec Dartha Krayt.

Jednak wysiłki Talona, ​​by chronić swojego pana, zakończyły się niepowodzeniem. Skywalker i Krayt walczyli jeszcze raz, gdy wokół nich szalała ostateczna bitwa wojenna. Gdy młodemu Jedi udało się zabić Mrocznego Pana, Nowy Zakon Sithów pozostawiono w kompletnym nieładzie. Gdy Imperium szybko rozpadło się bez swojego imperatora, otwierając drogę do powstania Triumwiratu Federacji Galaktycznej, Darth Talon i pozostali Sithowie ukryli się w całej galaktyce, aby zapewnić, że Nowy Zakon nie umrze wraz ze swoim założycielem. Zgodnie z rozkazem Dartha Nihla, nowego Mrocznego Pana, wszyscy wyznawcy Sithów mieli za zadanie infiltrację każdego planetarnego rządu w galaktyce, aby odeprzeć Sojusz i Jedi.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.