Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Uwaga!
Ten złoczyńca jest Prawie Czystym Złem. Oznacza to, że ten złoczyńca jest wyjątkowo nikczemną postacią, aczkolwiek z różnych powodów nie jest wystarczająco nikczemny, aby kwalifikować się jako pełnoprawne Czyste Zło. Może się on nie kwalifikować dlatego, że, pomimo popełnionych okrucieństw i złego charakteru, ma pojedynczą, minimalnie pozytywną cechę lub dokonał co najmniej jednego dobrego czynu, ewentualnie, nie spełnia on wystarczających warunków jako Czyste Zło w porównaniu z innymi całkowicie nikczemnymi złoczyńcami w tym samym dziele. Zawsze się to jednak może zmienić, jeśli np. na skutek nowych wydarzeń lub popełnionych nowych czynów w fabule, złoczyńca może zostać uznany za pełnoprawne Czyste Zło.


Ja wcale nie chcę zejść - chce się wydostać! Nie uciekniesz przede mną. Chcesz być dobrym bohaterem? Wszystko psujesz! Chcesz pomagać - to mnie uwolnij!

—De'Szrama w koszmarze Bena.


Teraz się przekonasz, jak miło jest być uwięzionym w czyjejść postaci!

—De'Szrama


O co chodzi, Ben? Nie cieczysz się na mój widok? Jeszcze do ciebie nie dotarło, że nikt i nic mnie nie powstrzyma?!

—De'Szrama


De'Szrama, dawniej nazywany Fantomem, to pierwszorzędny antagonista franczyzny Ben 10 razem z Vilgaksem. Po raz pierwszy pojawił się w oryginalnej serii z lat 2005-2008 jako główny antagonista odcinków Duchowe Wyzwolenie, nadrzędny antagonista Powrót i główny antagonista Bój Się Ciemności. Powrócił w kontynuacji zatytuowanej Ben 10: Obca Potęga z lat 2008-2010, ponownie jako główny antagonista odcinka Miasto Duchów oraz antagonista z retrospekcji odcinka Primus. Po raz kolejny pojawia się jako główny antagonista prawie całego piątego sezonu Ben 10: Omniverse z lat 2012-2015, a także odcinka Od Hedorium Do Ciemności sezonu ośmego.

Dawniej służył jako DNA dla Fantoma w Omnitriksie, jednak udało mu się z niego uciec w sezonie drugim oryginalnej serii. Targany niestłumionym pragnieniem zemsty oraz głodu władzy, De'Szrama zapragnął opętać swojego dawnego pana Bena Tennysona i sam przejąć dostęp do DNA prawie wszystkich świadomych form życia we Wszechświecie. Zawierając liczne sojusze z innymi złoczyńcami w serii, De'Szrama ostatecznie sam zrekrutował własne sługi w postaci Potwornego Trio, nad którym regularnie się znęcał w celu zapewnienia sobie ich lojalności za pomocą strachu.

W oryginalnej serii i Ben 10: Omniverse, głosu podłożył mu Steve Blum, który grał także Vilgaksa w tych samych seriach, Zabójczego Kroko w serii gier Batman: Arkham, Kapitana Mroza w serialu Batman: Odważni i Bezwzględni, Red Skulla w serialu Avengers: Potęga i Moc, Hrabię Vertigo w serialu Liga Młodych, Starscreama w Transformers: Prime, Lucyfera w Piekło Dantego: Epicka Historia, Darkseida w Liga Sprawiedliwości: Wojna oraz wielu innym. W Ben 10: Obca Potęga, De'Szramę wygłosił Jeff Bennett, znany z roli Scorpiona w filmowej wersji Mortal Kombat, Złoczyńcy Xavier z The Flintstones: On The Rocks, Jokera z Batman: Odważni i Bezwzględni, Soundwave'a z Transformers: Animated oraz wielu innych.

W polskim dubbingu oryginalnej serii, De'Szramie jako Fantomowi głos podkładał Jarosław Boberek, który udzielił swojego głosu również Slix Vigmie w tej samej serii, Królowi Julianowi w serii filmowej Madagaskar, Czerwonemu z serialu Krowa i Kurczak, Małpie w serialu i filmach z serii Kung Fu Panda, Magistrowi w grze Wiedźmin, Nathanowi Drake w serii gier Uncharted oraz wielu innym. W Ben 10: Obca Potęga, Jarosław Boberek został zastąpiony Tomaszem Gęsikowskim, który podłożył głosu także Ygorowi Vivaldi w grze Wiedźmin 2: Zabójcy Królów oraz Lordowi Dariusowi Brendenowi w Diablo III. Natomiast w Ben 10: Omniverse, Krzysztof Szczerbiński stanowił aktora głosowego De'Szramy, tak samo jak w przypadku Dorosłego Edmunda w filmowej adaptacji Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i Stara Szafa, Octane w grze Apex Legends, Barney'a Rubble w serialu Yabba Dabba Dinozaury!, Bestii w grze LEGO DC Super Złoczyńcy oraz wielu innym.

Biografia[]

Przeszłość[]

Moja świadomość, moje jestedzctwo, przetrwało w jednym maleńkim łańcuchu DNA. Kiedy próbkę wprowadzono do Omnitriksa, zostałem w nim uwięziony! Ale teraz... mogę odkryć swoje prawdziwe ja!

—De'Szrama opowiada o swojej przeszłości, Duchowe Wyzwolenie.


Początkowo De'Szrama był władcą Ektonurytów na Anur Phaetos. Dowiedział się o Omnitriksie od jednego z robotów Vilgaxa, który rozbił się na jego planecie. Zaintrygowany urządzeniem, De'Szrama opuścił swoje królestwo w celu poszukiwania jego wynalazcy. Opętał wiele istot na swojej drodze, aż natrafił na Myaxx, asystentkę Azmutha, poszukującą próbki DNA do Omnitriksa. De'Szrama zgodził się jej pomóc zdobyć próbki z pobliskiej planety, Flors Verdance. Bez jej wiedzy, Ektonuryt opętał Floraunę, podczas skanowania, przez co DNA Ektonuryta zostało także pobrane. Oryginalne ciało De'Szramy umarło pewien czas po tych wydarzeniach, podczas gdy jego świadomość przetrwała w łańcuchu DNA w Omnitriksie.

Ben 10[]

Lata później, prace nad Omnitriksem zostały ukończone. Z powodu interwencji galaktycznego najeźdźcy Vilgaksa, urządzenie rozbiło się w Stanach Zjednoczonych na Ziemi, gdzie zostało odkryte przez dziesięcioletnie dziecko imieniem Ben Tennyson. Transformacja ochrzczona przez niego mianem "Fantoma" zadebiutowała się w odcinku Straszni Dziadkowie, podczas skrytej inwazji ciepłolubnych kosmitów znanych jako Limax.

Ben zauważył, że każda transformacja w Fantoma sprawiała u niego dziwne uczucie. Godnym uwagi przykładem było brutalne pokonanie Zombozo, lidera Cyrkowych Dziwadeł oraz klauna żerującego na radości innych ludzi za pomocą potwornego urządzenia. To spotkanie pozostawiło klauna okaleczonego emocjonalnie, lecz pozwoliło jego ofiarom odzyskać radość.

Duchowe Wyzwolenie[]

Pewnej nocy, Benowi przyśnił się koszmar. Chłopiec bawiący się w parku wszedł na drzewo po tym, jak jego dysk frisbee utknął na wysokiej gałęzi, jednak nie mógł zejść z powodu lęku wysokości. Będąc na miejscu zdarzeń, Ben zamienił się w Dzikopyska, po czym podążył za chłopcem na drzewo. Dzikopysk oznajmił chłopcu, że nie się czego bać i że pragnie mu jedynie pomóc. Odpowiedzią chłopca było stwierdzenie, że wcale nie chce zejść z drzewa, tylko wydostać się, ujawniając przy tym pojedyńcze fioletowe oko. Tymczasem drzewo uległo przemianie w gigantycznego Fantoma, który chwytając Dzikopyska w rękę zarządał, aby Ben go natychmiast wypuścił z Omnitriksu. Ben następnie obudził się ze snu.

Pewien czas po ich pokonaniu, Cyrkowe Dziwadła dokonały ataku na Akademię Bancroft, pragnąć ukraść kosztowności szkoły z zamiarem wzbogacenia się, powieszając przy tym strażnika ochrony. Kiedy Ben konfrontuje się z trio, Cyrkowe Dziwadła oświadczają mu, że pozostały bezrobotne w wyniku aresztowania Zombozo. Ben transformuje się Fantoma, mimo faktu, że wybrał Inferno. Drągal wyrywa pobliskie schody i ciska nimi w Fantoma, po czym Kwaśny Oddech stapia je wymiotowanym kwasem. Zaraz po tym, jak Kwaśny Oddech stwierdza, że nie boi się duchów, Fantom wyjania się spod schodów i zaczyna brutalnie pokonywać trio, zmuszając je do odwrotu. Kosmita rzuca się za nimi w pogoń, która zostaje przerwana przez sygnał niskiej energii w Omnitriksie. Fantom łapie się za głowę i krzyczy, że nie chce wracać, po czym szybko ukrywa się w zacienionej hali szkolnej.

De'Szrama uwolniony

Ben stwierdza, że jest zadowolony z powrotu do naturalnej formy, na co Fantom entuzjastycznie zgadza się. Przerażony, Ben z niedowierzeniem oznajmia, że Fantom nie istnieje bez niego. Fantom zaprzecza i wyjawia, że jego świadomość została uwięziona w pojedyńczym łańcuchu DNA Omnitriksu. Następnie zaczyna odkrywać z siebie kawałki skóry, ujawniając swoją prawdą postać. Kosmicie niemal udaje się opętać Bena, lecz ten odruchowo się cofa, przypadkowo wchodząc na światło słoneczne. Doznając oparzenia z powodu słońca, De'Szrama przenika przez ścianę i ucieka.

Opętując przypadkowego ucznia szkoły, De'Szrama odkrywa, że potrzebuje ludzkiego gospodarza w celu przemieszczania się po świetle słonecznym. Lokalizuje gang Cyrkowych Dziwadeł w pobliskiej szopie i oznajmia im, że teraz zostają jego sługami. Gang wybucha śmiechem na widok ucznia, na co De'Szrama ujawnia swoją prawdziwą formę. Podczas gdy uczeń ucieka w przerażeniu, De'Szrama sarkastycznie zadaje Cyrkowym Dziwadłom pytanie, czy boją się tamtego człowieka. Drągal wyraża swój sprzeciw wobec służeniu kosmicznej poczwarze, ku zadowoleniu kosmity. De'Szrama stwierdza, że tylko czekał na to stwierdzenie, po czym wchodzi w ciało Drągala i zaczyna nim rzucać po całej szopie niczym szmacianą lalką. Ektonuryt następnie pyta pozostałych członków trio, czy mają jakiekolwiek inne pytania. Kwaśny Oddech odpowiada pytaniem, o jakiej porze zaczną działalność.

Po zmroku, De'Szrama konfrontuje się z Benem, Gwen i Maksem Tennysonami, wychodząc z ciała Kwaśnego Oddechu. Zaraz po tym, jak Ben zamienia się w Czterorękiego oraz podejmuje próbę walki z kosmitą, De'Szrama wchodzi w jego ciało. Ku wyrzuceniu z ciała, De'Szrama wyciąga wniosek, że opętanie Tennysona pod postacią inną niż jego naturalna jest niemożliwe. Ektonuryt nie przejmował się tym, świadomy limitu czasu funkcjonowania Omnitriksu. Max jednak nie zamierzał mu na to pozwolić, po czym postrzelił go z blastera emitującego promienie ultrafioletowe. Kosmita pochwalił inteligencję mężczyzny, ponownie opętując Drągala jako żywą tarczę. Nawet przy pomocy Kwaśnego Oddechu, Czteroręki bez większych trudności nokautuje obu zbirów. Kiedy i ciało Kudłatej zawodzi jako broń przeciwko tetramandowi, De'Szrama postanawia wystawić jego moralność na próbę poprzez opętanie Gwen.

Aczkolwiek ciosy Gwen nie sprawiają większych obrażeń Czterorękiemu, kosmita nie jest zdolny zmusić De'Szramy do opuszczenia ciała jego kuzynki. Widząc daremność walki, De'Szrama używa ciała Gwen do wdrapania się na dach akademii. Czteroręki podąża za nimi, jednak Omnitrix zamienia go z powrotem w człowieka. Satysfakcja De'Szramy na widok bezbronnego dziecka nie trwa długo, ponieważ Max rzuca Benowi blaster wytwarzający światło słoneczne. Ben rozkazał ektonurytowi opuścić ciało Gwen, na co De'Szrama odparł własną propozycją: aby Ben wyrzucił blaster i pozwolił się opętać, dzięki czemu będzie mógł przejąć władzę nad Wszechświatem. Kiedy Ben odmówił, De'Szrama wskoczył na krawędź dachu i zagroził mu, że zabije Gwen.

Na dach docierają także Cyrkowe Dziwadła, nie pozostawiając Benowi wyboru. Zadowolony De'Szrama opuścił ciało Gwen i rozkazał swoim sługom zabić bliskich Bena, usprawiedliwiając się, że to on obiecał Benowi nie podnosić na nich ręki, ale nie Cyrkowe Dziwadła. Zanim De'Szrama ma szansę wejść w ciało Bena, Omnitrix odzyskuje baterię, pozwalając Benowi zmienić się w Szarą Materię. Udaje mu się odwrócić uwagę gangu i uciec przez szczelinę, podczas gdy Max i Gwen uciekają w głąb akademii. De'Szrama każe swoim sługom gonić za uciekinierami, a sam przenika przez ścianę w pościgu za Benem.

Ektonuryt podąża za swoim celem do wieży zegarowej, oświadczając Tennysonowi, że nie znajdzie schronienia przed nim nawet na końcu świata. Szarej Materii niemal udaje się uciec z lokalizacji, ale właśnie wtedy bateria w Omnitriksie się wyczerpuje. To przykuwa uwagę De'Szramy, który zaczyna za nim lewitować. Tennyson zeskakuje na poniższą platformę i chwyta młotek. De'Szrama staje się niematerialny, czyniąc broń bezużyteczną przeciwko niemu. Macki wyrastają z jego klatki piersiowej, które De'Szrama wykorzystuje do wyrzucenia Bena pod okno. Sekundy od bycia opętanym, Ben dostrzega wąski skrawek światła na jego twarzy, spostrzegając, że pochodzi od okna zasłoniętego firankami. Szybko reagując, Tennyson zaczyna je obrywać, wystawiając De'Szramę na działanie światła.

Kosmita krzyczy z bólu, natychmiast próbując uciec przez ścianę. Zanim ma ku temu szansę, Ben zaczyna obrywać kolejne firanki, zatrzymując De'Szramę. W końcu ektonuryt zamienia się w kamień, który staje w fioletowych płomieniach i rozpada się w pył.

Powrót[]

Ja żyję! Ty i ja mamy niewyrównane rachunki, Benie Tennyson!

—Wskrzeszony De'Szrama


Wskrzeszony De'Szrama

Pod koniec odcinka, De'Szrama został wskrzeszony przez połączone wysiłki Cyber Wilkołaka, Kosmicznej Mumii i doktora Viktora na oczach Bena. De'Szrama stwierdził, że on i Ben mają rachunki do wyrównania.

Bój się ciemności[]

O co chodzi, Ben? Nie cieszysz się na mój widok? Jeszcze do ciebie nie dotarło, że nikt i nic mnie nie powstrzyma?!

—De'Szrama


De'Szrama powstrzymuje Viktora przed zabiciem Bena.

Podążając za wydarzeniami z poprzedniego odcinka, De'Szrama i doktor Viktor gonili Bena Tennysona po platformach niezwykle skomplikowanego kompleksu NASA. Kiedy Viktor próbował spalić chłopca na proch ładunkiem elektryczności, De'Szrama powstrzymał go i powiedział, że potrzebuje Tennysona żywego do kontrolowania jego ciała. Schodząc na niższe piętro statku, De'Szrama zadał pytanie chowającemu się Benowi, czy nie jest zadowolony na jego widok. Chwilę później znalazł Bena za metalową konstrukcją, który zamienił się w Szarą Materię. W tym momencie Viktor zeskoczył z powyższej platformy by złapać Tennysona, tylko by podłoga rozstąpiła się pod jego ogromnym ciężarem, pozwalając Szarej Materii uciec pod podłogę. De'Szrama przeniknął przez nią, nie znajdując kosmity. Następnie rozkazał Viktorowi znaleźć Szarą Materię, uświadamiając mu, że nie może opętać Tennysona kiedy ten jest pod postacią kosmity.

De'Szrama rozwścieczony ignoranckimi pytaniami Viktora

W miarę upływu czasu i niepowodzeń w znalezieniu Bena, Viktor stawał się coraz bardziej sfrustrowany. Ze złością zadał De'Szramie pytanie, dlaczego Tennyson jest mu tak potrzebny w podbiciu Ziemi, ku rozzłoszczeniu De'Szramy. Zdając sobie sprawę z tego co zrobił, Viktor popadł w przerażenie na chwilę przed opętaniem przez De'Szramę, który następnie zaczął rzucać jego ciałem jak szmacianą lalką po całym pomieszczeniu. Opuszczając ciało swojego sługi, De'Szrama nazywa go durniem i wyjaśnia mu, że Ben może pokrzyżować jego plany i jeżeli zawiedzie w znalezieniu go, ektonuryt wyładuje swój gniew na Viktorze. Następnie rozkazuje mu powrócić do poszukiwania Tennysona.

Niedługo Ziemia będzie moja, ale najpierw - Omnitrix.

—De'Szrama po znalezieniu Tennysona.


DeSzramaPlans.png

Tymczasem Szara Materia dociera do dolnych części hangaru, po pewnym czasie znajdując główny panel sterowania. Podczas gdy Tennyson wysłał komunikat do Maksa i Gwen na statku kosmicznym przy orbicie Ziemi, Viktor odebrał sygnał za pomocą swoich cewek i użył windy do zejścia do lokalizacji Szarej Materii, z De'Szramą nie pozostającym w tyle. Ben pod postacią galwana budował kopię blastera emitującego promienie słoneczne ze znalezionych części, kiedy nagle Omnitrix wyczerpał się z baterii, ujawniając jego położenie Viktorowi.

Transylian rozerwał kryjówkę Bena na pół i rzucił chłopcem w stronę De'Szramy. Tennyson wymierzył blasterem w twarz De'Szramy, ku jego bagatelizującemu śmiechu, nie widząc w broni żadnego zagrożenia. Zostając postrzelonym promieniami słonecznymi kilkakrotnie, De'Szrama wycofuje się z bólu i przenika przez ścianę. Kiedy Viktor próbuje postrzelić Tennysona ładunkiem elektryczności, Ben zamienia się w Upgrade'a, mutuje maszynę i odlatuje w kosmos z Viktorem jako pasażerem. Transylian wyładowuje elektryczność na ciele kosmity, jednak Upgrade jest nią niewzruszony, po czym opuszcza pokład statku kiedy wylatują poza atmosferę ziemską, pozostawiając Viktora dryfującego przez przestrzeń kosmiczną razem z maszyną na której stali.

Egipskie ciemności! Ziemia jest wreszcie moim królestwem!

—De'Szrama obwieszcza swoje zwycięstwo.


De'Szrama na statku kosmicznym.

Niepozostając jednak w tyle na długo, De'Szramie w pewien sposób udało się dotrzeć na statek kosmiczny. Zaraz po tym, jak Mumia zostaje tymczasowo unieszkodliwiona przez Maksa i Gwen, De'Szrama korzysta z ich nieuwagi oraz inicjuje wystrzelenie promienia korodium. Powoduje to mutację każdej istoty na Ziemi w mutanta korodium, ku zadowoleniu De'Szramy. Następnie uwalnia Mumię i rozkazuje jej ściągnąć kombinezony ochronne na ciałach ludzi, aby zostali zabici przez promieniowanie w próżni. Przeocza jednak fakt, że skafander ochronny uniemożliwiał Gwen korzystanie z magii, dzięki czemu ta paraliżuje Mumię zaklęciem.

Zmutowany De'Szrama

Dzięki wcześniejszemu pobraniu DNA Viktora do Omnitriksu, Ben przekształca się w Frankenszała i wdaje się w walkę z De'Szramą. Ektonuryt łapie go od tyłu i zaciąga na zewnątrz statku, gdzie przechodzi mutację. Wkrótce do walki dołącza Viktor, podłączony do urządzenia na którym był wcześniej wysłany w kosmos. Niedługo potem na pole walki przyłącza się również Mumia, spuszczona w toalecie przez Gwen. Walka kulminuje się na skrzyżowaniu promieni energii Frankenszała i De'Szramy, która kończy się zwycięstwem De'Szramy wraz ze skierowaniem swojego promienia na podłoże tuż przed przeciwnikiem. Zanim ma szansę się odegrać, Frankenszał zostaje uwięziony w bandażach Mumii, podczas gdy Viktor używa urządzenia na jego plecach do otwarcia portalu do Nicości.

Frankenszałowi udaje się uwolnić z uścisku Mumii na czas, kiedy Mumia i Viktor wpadają do portalu, który następnie zostaje zamknięty. Kiedy później powraca na pokład statku jako Ben po tym, jak Maksowi i Gwen udało się odwrócić proces mutacji życia na Ziemi; De'Szrama okazuje się nadal żyć. Chwytając macką ramię Bena, De'Szrama zaciąga go w kombinezonie ochronnym na zewnątrz statku. Znalazł się pod wrażeniem uśmiechu na twarzy Bena, który wyjawił mu, że za chwilę ektonuryta czeka śmierć. Wtedy właśnie Gwen odtworzyła panele statku, wystawiając kosmitę na działanie promieni słonecznych, dezyntegrując jego ciało.

De'Szrama z powrotem w Omnitriksie

Niedługo później, statek kosmiczny uległ samozniszczeniu. Ben pod postacią Kulopłota bezpiecznie powraca na Ziemię z Maksem i Gwen, tylko aby odkryć, że DNA ektonuryta powróciło do Omnitriksu. Pomimo odzyskania zdolności do korzystania z mocy De'Szramy, Tennyson decyduje się nie używać jego DNA przez resztę serialu.

Retrospekcje Omniverse[]

Jak brzydko. Tak szybko zapomniałeś? Być może to odświeży ci trochę pamięć.

—De'Szrama opętujący Thaddeusa J. Collinsa.


De'Szrama w retrospekcjach.

Ponad rok po wydarzeniach z Bój Się Ciemności, De'Szrama w pewien sposób uciekł z Omnitriksu i zaczął planować zemstę na Tennysonie. Sprowadzając liczne ektonuryty na Ziemię, De'Szrama rozkazał im opętywać dorosłych w Bellwood i sprowadzać do rezydencji Thaddeusa J. Collinsa pod przykrywką urządzania parapetówki. Po pewnym czasie, nienaturalnie zachowanie dorosłych wzbudziło podejrzenia ze strony Bena, Gwen i Lucy, między innymi nietypowy stoicyzm Ignaciusa Baumanna, dostrzegalny kiedy Ben przypadkowo wybił szybę w jego samochodzie, Baumann nie okazywał żadnych oznak gniewu. Do tego stale przymykał jedno oko, mówił nietypowo eleganckim tonem oraz stał w ogrodzie o 1:00 w nocy.

Później wyszło na jaw, że De'Szrama sprowadzał opętanych dorosłych do wykonywania nocnych prac nad portalem planetarnym. Rozkazując swoim sługom rozprawić się z przyjaciółmi Bena, De'Szrama wyszedł z ciała Thaddeusa J. Collinsa i zaczął walczyć z Tennysonem pod postacią Upgrade. Plan zemsty De'Szramy został wkrótce stłumiony, a sam ektonuryt został wysłany do Nicości.

Obca Potęga[]

-De'Szrama: Ehhh proszę, to światło pali.

-Vilgax: A jeśli ugaszę ten ból?
-De'Szrama: Nie igraj ze mną, Vilgaksie. Proś, a cię wysłucham.
-Vilgax: Ja nigdy nie proszę, Fantomie - ja żądam - a ty słuchasz. Uwolnę cię z więzienia, a w zamian za to powiesz mi to, co chce wiedzieć
-De'Szrama: Chcesz wiedzieć jak pokonać Bena Tennysona, chcesz zdobyć Omnitrix
-Vilgax: Powiedz, a wtedy ja cię uwolnię
-De'Szrama: Primus...

—Vilgax przesłuchujący De'Szramę, Miasto Duchów'.


Vilgax odwiedza De'Szramę w więzieniu.

Cztery lata po swojej ostatniej porażce, De'Szrama został uwięziony w specjalnej stacji kosmicznej zlokalizowanej stosunkowo niedaleko gwiazdy. Pewnego dnia, radar statku wykrył szybko zbliżający się obiekt, naczelnik statku wydał ostrzeżenie "niezidentyfikowanemu obiektowi", że wkracza na teren wojskowy i otworzą ogień, jeżeli natychmiast nie zawróci. Vilgax otoczył swoje ciało złotym polem siłowym, czyniąc go niewrażliwym na ataki wojska. Wlatując w statek z ogromną prędkością, Zdobywca 10 Światów przeciął cały statek na pół, zabijając wszystkich jego pasażerów. Następnie podleciał do następnego statku i otworzył metalowy właz jedną ręką, po czym wszedł do środka gdzie został zaatakowany przez oddział żołnierzy z miotaczami pocisków energii. Niewzruszony ich atakami, Vilgax pozabijał ich promieniami z oczu, potem przebił się gołymi pięściami przez kilka stalowych drzwi bezpieczeństwa, nareszcie docierając do pilnie strzeżonego więźnia, jakim okazał się być De'Szrama.

Armia De'Szramy obezwładnia Vilgaksa.

Trzymany pod strumieniem światła, De'Szrama ledwo potrafił się poruszać i poprosił Vilgaksa wątłym głosem, aby go uwolnił. Wdając się w krótką rozmowę, De'Szrama zawarł układ z Vilgaksem: wyjawi mu tajemnice Omnitriksu, a dopiero wtedy Vilgax go uwolni. W akcie wdzięczności, pierwszym czynem De'Szramy po wydostaniu się z więzienia było podbicie rodzinnej planety Vilgaksa, Vilgaksi. Opętując prawie całą populację kosmitów i zamieniając je w ektonuryty, De'Szrama wkrótce przytłoczył Vilgaksa ogromną liczbą swoich sług. Zmuszony opuścić swoją planetę w poszukiwaniu pomocy, Vilgax zniżył się do proszenia Bena Tennysona o pomoc. Człowiek początkowo odmówił, zasłaniając się stwierdzeniem, że Vilgax próbował go zabić wiele razy i ma zakaz przebywania na Ziemi od czasów zostania pokonanym przez niego w Zemsta Vilgaksa, jednak ostatecznie przystał na jego prośbę.

-Vilgax: Fantomie!

-De'Szrama: Ah, Vilgax... Czego chcesz?
-Vilgax: Tym razem zginiesz Ektonuryjski Łotrze!
(Fantom atakuje wiązką energetyczną)
-De'Szrama: Najpierw opętałem twą planetę, a teraz opętam cały Wszechświat - musiałem tylko od czegoś zacząć. Moi słudzy właśnie budują statki, by podbić inne światy. Ale skoro tu jesteś, bardzo chętnie odbiorę także twoją wielką moc
-Vilgax: Zawsze możesz spróbować

—Vilgax konfrontujący się z De'Szramą w zamku.


Vilgax wyzywa De'Szramę na pojedynek.

Docierając do swojego ukradzionego zamku, Vilgax zastał De'Szramę wyglądającego przez balkon. Ektonuryt przyglądał się, jak jego sługi budują statki kosmiczne do podboju innych planet. Działając według planu Tennysona, Vilgax ujawnił De'Szramie swoją obecność i wyzwał go na pojedynek, obraźliwie nazywając De'Szramę po kryptonimie "Fantom" (ang. Ghostfreak) nadanym mu przez Bena. Kiedy Vilgax wyciągnął swój miecz, De'Szrama wystrzelił w niego promień energii. Podczas gdy Chimera Sui Generis odpierał jego atak polem siłowym w kształcie tarczy, De'Szrama ujawnił mu swoje plany o opętaniu całego życia we Wszechświecie. Vilgax arogancko prowokował ektonuryta do opętania go, na co De'Szrama bezsłownie przystał. Jednak zamiast opętać Vilgaksa, De'Szrama przypadkowo opętał Tennysona, natychmiast zmuszając go do transformacji w Fantoma.

Spokojnie, Gwen. Fantom był jednym z kosmitów w Omnitriksie - już nad nim panowałem.

—Ben po transformacji w De'Szramę.


Ben jako Fantom zapewnia Gwen, że panuje nad sytuacją.

Gwen była rozczarowana i zaskoczona planem Bena o opętaniu się przez De'Szramę. Fantom zapewnił ją, że sytuacja jest całkowicie pod jego kontrolą. Właśnie wtedy zaczął kaszleć, symbol Omnitriksa na jego klatce piersiowej schował się we wnętrzu jego ciała, natomiast jego pojedyńcze oko zmieniło kolor z zielonego na fioletowy. Kiedy Gwen zapytała go, czy dobrze się czuje, De'Szrama stwierdził, że czuje się doskonale, po czym zaatakował Gwen wiązką energii. Kevinowi udało się w porę odrzucić Gwen z pola rażenia, następnie zapytał czemu Ben zaczyna odchodzić od zmysłów. Właśnie kiedy Gwen zauważyła zanik Omnitriksa na klatce piersiowej kosmity, Kevin został wystrzelony w powietrze przez podmuch energii, niszcząc godło Vilgaksi i pogrzebując go pod stosem kamieni. De'Szrama zaczął sadystycznie się śmiać, Gwen nadal była zszkokowana jego zachowaniem. Vilgax stwierdził, że Tennyson stracił jakąkolwiek kontrolę nad swoim ciałem, po czym entuzjastycznie zaczął mierzyć w ektonuryta ruminowym promieniem ulo.

Promień spowodował syknięcie z ból u De'Szramy, odruchowo chowając macki w głąb swojego tułowia. Gwen i Kevin zaczęli protestować przeciwko krzywdzeniu De'Szramy, widząc ryzyko zabicia Tennysona razem z De'Szramą. Vilgax odparł, że De'Szrama ich pozabija, jeżeli będą stać bezczynnie. Kiedy Kevin próbował go zaatakować, Vilgax złapał go w locie i rzucił tuż przed De'Szramę, który korzystając z telekinezy zesłał kolejne godło Vilgaksi na jego głowę. Kevin natychmiast wyszedł spod gruzu, aby zostać postrzelonym następną wiązką energii od De'Szramy. Gwen wciąż próbowała przemówić De'Szramie do rozumu, ku irytacji Vilgaksa, który odsunął ją na bok. De'Szrama nieruchomo obserwował, jak ta staje przed nim odwrócona plecami i broniła go magią przed atakami Vilgaksa. W końcu Zdobywca 10 Światów znokautował ją, rozbijając następne godło Vilgaksi i chwilowo powodując rozbłysk światła, raniąc De'Szramę.

-Vilgax: Nareszcie, już nam nic nie przeszkadza.

-De'Szrama: A więc pora na destrukcję.

—De'Szrama i Vilgax przed walką.


Natychmiast regenerując się z oparzeń, De'Szrama rozpoczął swoją walkę z Vilgaksem, który naładował swoje uderzenia złotą energią. Ektonuryt zręcznie unikał jego ciosów, aż w końcu został wysłany na ścianę uderzeniem. Uciekając się do telekinezy, zesłał wysoką kolumnę obok niego na Vilgaksa, grzebiąc go pod stertą gruzu. Vilgax natychmiast powstał i próbował rozciąć go na pół mieczem, którego machnięcia De'Szrama zdołał kilkakrotnie uniknąć. Zdobywca 10 Światów rozciął kolumnę na jego drodze mieczem, którą De'Szrama telekinetycznie wykorzystał jako taran. Vilgax rozciął pocisk, po czym wytworzył fale uderzeniowe mieczem, przypinając De'Szramę do podłoża. Zanim ektonuryt zdążył się pozbierać, Vilgax wykonał skok w powietrze, planując wbić miecz De'Szramie w twarz. Ektonuryt szybko przesunął swoją głowę na bok, tylko by zostać postrzelonym przez piekące lasery z oczu Vilgaksa. Jęcząc z bólu, De'Szrama użył swojego ogona jako macki do ściągnięcia z siebie Vilgaksa, rzucając go na drugi koniec pokoju i wbijając jego miecz z dala od niego w podłoże.

Świetnie, zamierzam opętać wodza osobiście. Vilgax, Ben Tennyson i ja w jednym ciele - to będzie największa potęga we Wszechświecie!

—De'Szrama przed próbą opętania Vilgaksa.


De'Szrama przyzywa swoich niewolników.

Następnie wezwał do siebie swoje sługi, których horda wyłoniła się ze ścian pokoju. Okrążając Vilgaksa, ektonuryckie sługi De'Szramy obezwładniły Vilgaksa, przypinając go tuż pod tronem. Podlatując do niego, De'Szrama zaczął przenikać swoją rękę w tułów Vilgaksa. Właśnie wtedy, obaj dostrzegli miecz tuż przed Vilgaksem. Używając laserów ocznych do oddalenia De'Szramy od siebie, Vilgax zabił dwójkę ektonurytów przytrzymujących go i wyrwał swój miecz z podłogi. Stawiając go w ogniu, Vilgax użył swojego miecza do zmiażdżenia swojego tronu.

Ben... Tennyson... NIE!!!

—De'Szrama przed przemianą w Bena.


To spowodowało rozświetlenie całego pomieszczenia intensywnym światłem, zabijając pomagierów De'Szramy. On sam ostatkiem sił starał się powstrzymać swoją lewą rękę przed naciśnięciem Omnitriksu, który właśnie wtedy wyłonił się z jego klatki piersiowej. Wreszcie poddał się, przemieniając się z powrotem w Tennysona.

Omniverse[]

Zed i Ekipa Detektywów[]

De'Szrama uwolniony z Legerdomeny.

Prawie dwa lata po klęsce z rąk Vilgaksa, De'Szrama po raz kolejny uwolnił się z Omnitriksu. Tym razem został uwięziony w magicznych wymiarze znanym jako Legerdomena, gdzie po upływie czasu nauczył się posługiwać magią. Pod koniec odcinka Zed i Ekipa Detektywów, De'Szrama został uwolniony z wymiaru przez Czarodziejkę, która jednym dotknięciem palca aktywowała symbol na czole Darkstara, otwierając portal pod Uniwersytetem Friedkina.

Kto Jest Potworem?[]

De'Szrama pożera duszę Króla Xariona.

Niepostrzeżenie przenikając do bazy hydraulików, De'Szrama odkrył ciało Viktora, które tkwiło unieruchomione w zastygłym kamieniu od czasów pokonania przez Tennysona w odcinku Król Viktor. Po wejściu w nie, De'Szrama zastał duszę Króla Xariona w środku, dominującą nad ciałem transyliana. Ektonuryt szybko obezwładnił i pożarł ją, pozwalając Viktorowi odzyskać panowanie nad swoim ciałem. Zawierając układ, De'Szrama zaczął opętywać różnych członków organizacji, aby dostarczyć ciało Viktora na Anur Transyl.

Crüjo: I jak twoje zdrowie, panie?

De'Szrama: Dużo lepiej. Dobrze, na czym stanęło? A tak, Crüjo, mój wierny sługo - pójdziesz teraz uwolnić cenny ładunek, który Ben Tennyson w swej głupocie przyniósł właśnie do mnie.
Crüjo: A potem?
De'Szrama: A potem? Będzie zabawa!

—Dialog De'Szramy z Crüjo.


De'Szrama rozmawia z Crüjo.

De'Szrama później dociera z Viktorem na wspomnianą planetę po tym, jak Kacz Kolesiak, Ben Tennyson, Rook Blonko i Cykor zostają wysłani jako zespół dostawczy. Jest widziany po raz pierwszy wychodząc ze rzeźby, przekręcając swoją głowę o 180 stopni i zakładając kaptur, a następnie odbywając krótką rozmowę ze swoim nowym sługą, Crüjo. Wyjaśnia loboaninowi swoje plany na temat zemsty na Tennysonie, obejmujące wejście na statek kosmiczny Urocza Kaczka i odcięcie jego zespołowi drogi ucieczki z planety.

De'Szrama: Marzyłem o tej chwili! Po latach porażek - a wszystkie przez ciebie!

—De'Szrama podczas walki z Benem.


Po uwolnieniu Viktora, De'Szrama i Crüjo konfrontują się z zespołem Tennysona, do którego dołączył także loboanin Scout. De'Szrama wyjawia swoje prawdziwe imię Tennysonowi, wyrażając swoją złość za przezywanie go Fantomem, następnie każe Viktorowi pozabijać ich. Transylianin walczy z Rookiem i Scoutem, podczas gdy Crüjo ściga Kacza i Cykora, a Ben pod postacią Bloxxa walczy z De'Szramą. Unikając ataków kosmity Bena, De'Szrama wyjaśnia jak udało mu się przybyć na Anur Transyl.

Kiedy bateria wyczerpuje się w Omnitriksie, Ben jest zmuszony unikać ataków kosą De'Szramy. Urządzenie szybko odzyskuje baterię, pozwalając Benowi przemienić się w Feedbacka. Elektryczność zadaje ból ektonurytowi dopóki nie staje się niematerialny, czyniąc ją bezużyteczną. W odpowiedzi, Feedback zmienia się w NRG i uwalnia swoją prawdziwą formę z kombinezonu ochronnego. Emitowane przez nią światło niezwykle osłabia De'Szramę, zmuszając Viktora i Crüjo do przerwania walki. Pobliska ludność otacza De'Szramę i atakuje Bena, podczas gdy ektonuryt zostaje zabrany z pola walki przez Crüjo z powrotem do zamku.

Na Zamku De'Szramy[]

W następnym odcinku, De'Szrama używa maszyny w swoim zamku do czerpania mocy z Legerdomeny. Zamiast tego udaje mu się przywołać Czarodziejkę, która nazywa go po imieniu i nakazuje natychmiast zwrócić Alfa Runę. Ektonuryt nie ma pojęcia, kim jest Czarodziejka ani czego szuka w jego zamku. Ona w odpowiedzi wyjaśnia mu czym jest Alfa Runa, na co De'Szrama rozsuwa płat skórny na swojej klatce piersiowej i ujawnia Alfa Runę, stwierdzając, że nie może jej jeszcze zwrócić magicznego kamienia. Kiedy ta próbuje zmusić go do zwrotu, De'Szrama teleportuje ją pstryknięciem szponów poza jego zamek.

Później, Czarodziejka łączy siły z Benem, Rookiem i Cykorem do odzyskania Alfa Runy, przekonując ich pretekstem, że pragnie im pomóc obalić rządy De'Szramy. Kiedy pokonują dyniowe mutanty na ziemiach zamku oraz ich potworne lustrzane odbicia w jego głębiach, De'Szrama wita ich w swoim dziedzińcu. Pozwala im zabrać Alfa Runę, stwierdzając, że jest zupełnie bezużyteczna i że wyczerpał całą jej moc. Następnie teleportuje ich z powrotem na pola z dyniami, po czym sam jego zamek zostaje przeniesiony z dala od pola.

Fangampir[]

De'Szrama opętuje Lorda Transyla.

De'Szrama używa mocy kamienia Alfa Runa do wskrzeszenia Lorda Transyla, dawno zmarłego władcy gatunku wampiro-podobnych kosmitów. Po tym, jak ektonuryt wita Vladata w świecie żywych, Lord Transyl oświadcza, że pragnie jeść. Lewitując, Lord Transyl chwyta Kuphulu i Viktora za gardła, pragnąc wykorzystać ich jako pożywienie. De'Szrama szybko interweniuje, na co Transyl ujawnia swoją zdolność do wypluwania pasożytów kontrolujących umysły. Ektonuryt unika ataku, a następnie wchodzi w ciało wampira w celu przemówienia mu do rozsądku. Lord Transyl niechętnie przystaje na jego propozycję, nazywając go podwładnym i przecząc podobieństwom, jakie De'Szrama zaobserwował między ich gatunkami.

De'Szrama i Lord Transyl.

Później, De'Szrama konfrontuje się z Benem, Rookiem, Scoutem, Kaczem i Cykorem nad mostem, ujawniając, że Lord Transyl zdążył już przejąć kontrolę nad umysłami każdego mieszkańca na planecie. Omnitriks skanuje DNA Vladata i przekształca Bena w Fangampira, ale Lord Transyl przejmuje kontrolę nad Rookiem, Scoutem i Kaczem. Kosmita Bena z łatwością uwalnia się z spod uścisku mieszkańców eksplozją soniczną, po czym zabiera ze sobą Cykora i przejmuje kontrolę nad umysłami Viktora, Kuphulu oraz Crüjo. Wszyscy uciekają w kierunku kryjówki w celu omówienia planu ataku na zamek De'Szramy, przy czym jego podwładni pod kontrolą umysłu chętnie wyjawiają jego lokalizację.

Sługi De'Szramy.

Tymczasem w swoim zamku, De'Szrama ujawnia Lordowi Transylowi swój plan użycia DNA Vladata do wskrzeszenia całej jego rasy, aby dzięki niej przejął kontrolę nad Wszechświatem. Sadystycznie drwi z członków zespołu Bena, stwierdzając, że nadal mogą myśleć niezależnie, jednak ich ciała nie mogą w żaden sposób stawić oporu. Nagle przez ścianę zamku rozbija się statek kosmiczny Urocza Kaczka, z której wychodzi Fangampir, Cykor oraz kontrolowane umysłowo Potworne Trio. Omnitriks w końcu rozładowuje baterię, uwalniając Potworne Trio z pod kontroli umysłu. Viktor pod rozkazami De'Szramy chwyta Bena, żeby Lord Transyl mógł przejąć kontrolę nad jego umysłem. Jednak transylianin łapie i zgniata kiereszurę Lorda Transyla, wyświadczając, że nienawidzi Vladatów bardziej niż ludzi.

Śmierć De'Szramy.

De'Szrama rozkazuje Lordowi Transylowi interweniować, lecz Ben zamienia się w Atomiksa. Kosmita generuje silnie świecącą kulę energii atomowej, która natychmiast spala De'Szramę i dotkliwie rani Lorda Transyla. Aby nie pozwolić ektonurytowi ponownie powrócić do swojego zamku, Atomiks pozostawia kulę lewitującą w zamku, podczas gdy Viktor zamyka Lorda Transyla w trumnie i wystrzela ich obu w kosmos, gdzie zwraca Vladata twarzą w stronę gwiazdy, powoli spalając go żywcem.

Osobowość[]

Jak większość złoczyńców w serii, De'Szrama cechuje się psychopatyczną, arogancką, obsesyjną oraz sadystyczną naturą i pragnieniem dominacji nad innymi. Chociaż często zawiera sojusze, nie żywi najmniejszego stopnia szacunku wobec swoich podwładnych i bardzo często nimi pomiata w celu kontrolowania ich strachem. Nie toleruje poniżania ani kwestionowania swoich motywacji, dlatego zniewolił rasę Vilgaksa natychmiast po uwolnieniu z więzienia za szantażowanie go w celu wymuszenia informacji. Kiedy Viktor zakwestionował jego motywacje albo kiedy Drągal odmówił współpracy, De'Szrama entuzjastycznie opętał ich ciała i zaczął miotać nimi po pomieszczeniu.

Oprócz postrzegania Omnitriksa jako klucza do dominacji nad Wszechświatem, De'Szrama osobiście nienawidzi Bena Tennysona za wykorzystywanie jego mocy do zabawy w bohatera. Pragnie, aby człowiek poczuł to samo, co sam czuł podczas bycia kosmitą w Omnitriksie - samoświadomym bytem, niezdolnym do kontrolowania swojego własnego ciała i będącym żyjącą lalką na sznurkach. Mimo to, De'Szrama opętuje i pochłania wiele innych stworzeń w serii, takich jak na przykład Król Xarion, były podstarzały władca kraju we wschodniej Europie, który przeniósł swoją świadomość do ciała dr Viktora.

Moce i Umiejętności[]

Moce[]

 • Fizjologia Ektonuryta: De'Szrama należy do gatunku kosmitów zamieszkujących planetę Anur Phaetos o fizjologii zbliżonej do klasycznych przedstawień duchów.
  • Anormalna siła: Jak większość kosmitów, De'Szrama przewyższa swoim poziomem siły fizycznej ludzi nawet szczytowej kondycji. W oryginalnej serii, De'Szrama mógł wymieniać ciosy z Frankenszałem i rzucać dorosłymi ludźmi po pokojach niczym szmacianymi lalkami. Z kolei w Obcej Potędze, De'Szrama stał się wystarczająco potężny do walki na równi z Vilgaksem, który obezwładnił osiemnastometrowego Gigantozaura jednym ciosem, jak również niszczyć kamienne kolumny jednym machnięciem ramion. Jego chwytny ogon jest zdolny rzucić Vilgaksem na kilkanaście metrów w dal.
  • Anormalna szybkość i zwinność: De'Szrama jest niezwykle szybki i zwinny w powietrzu, pozwalając mu wykonywać szybkie uniki przed fizycznymi i energetycznymi atakami Frankenszała, Upgrade'a, Vilgaksa oraz Feedbacka, jak również unikać promieni świetlnych solaru.
  • Anormalna wytrzymałość: Aczkolwiek zazwyczaj woli polegać na swojej niematerialności i zwinności w walce, De'Szrama nadal dysponuje nadludzkim poziomem wytrzymałości. Kilkakrotne uderzenia Vilgaksa wysyłały go lęcącego na odległość od kilku do kilkunastu metrów, jednak sam De'Szrama nie wykazywał żadnych widocznych obrażeń. Do tego, De'Szrama został trafiony w twarz laserami Vilgaksa, które mogą spalać jego ektonuryckie sługi na pył, jednak jedyną reakcją De'Szramy było syknięcie z bólu.
  • Częściowa nieśmiertelność: De'Szrama nie tylko znajduje się w kwiecie wieku po stuleciach swojego istnienia, ale może nawet przetrwać jako pojedyńczy łańcuch DNA.
  • Konsumpcja dusz: De'Szrama zademonstrował moc pożerania dusz i esencji życiowej żywych lub martwych istot, takich jak ludzie, co wykorzystał przeciwko Królu Xarionie, którego dusza została pochłonięta w celu przywrócenia Viktorowi kontroli nad jego ciałem.
  • Kontrola gęstości: Zdolny zmieniać swoją gęstość ciała pomiędzy stanem stałym, ciekłym oraz gazowym, De'Szrama może przechodzić przez materię stałą i ciała innych stworzeń, wywołując u nich uczucie zimna. Kiedy znajduje się z nimi w bezpośrednim kontakcie fizycznym, De'Szrama może "podzielić" się swoją niematerialnością z innymi istotami.
  • Konwersja w ektonuryta: Jako część swoich nowych mocy wykształconych podczas wydarzeń z Obcej Potęgi, De'Szrama mógł zmieniać opętanych kosmitów w całkowicie podporządkowane mu imitacje ektonurytów. Ich moce obejmowały zwiększoną siłę (pozwalającą dwóm osobnikom przytrzymać Vilgaksa), lewitację, zwiększoną szybkość czy konwertowanie innych kosmitów w ektonurytów. Zniszczenie ciała De'Szramy pozwala im powrócić do swojej naturalnej formy, jeżeli wcześniej nie zostaną zabite.
  • Manifestacja macek: Nawet jako Fantom, De'Szrama umiał manifestować kilkanaście długich macek ze swojej klatki piersiowej, które mogą się rozciągać na długość kilkunastu metrów i owijać się wokół ciężkich przedmiotów.
  • Opętanie cielesne: Jako przedłużenie swoich zdolności do przenikania przez materię stałą, De'Szrama może przejmować kontrolę nad ciałami żywych istot. W oryginalnej serii, ofiara opętania przez De'Szramę rozwijała fioletowe oczy otoczone czarnymi gałkami ocznymi i ostrymi wzorami. Do tego prowadziło do znacznego zwiększenia siły fizycznej i szybkości ofiary, pozwalając Gwen skrzywdzić Czterorękiego swoimi ciosami oraz wspiąć się po wysokiej ścianie. W Obcej Potędze, opętanie zazwyczaj prowadziło do przejęcia przez De'Szramę mocy i umiejętności jego ofiary, jak również zamienienie jej w ektonuryta.
  • Projekcja energii: W odcinku Bój Się Ciemności, De'Szrama rozwinął zdolność do strzelania fioletowymi promieniami energii o właściwościach wybuchowo-kinetycznych, zdolnymi do wejścia w zwarcie promieni z zieloną elektrycznością Frankenszała. Pięć lat później, De'Szrama zachował tą zdolność jako część swoich standardowych mocy i nie musiał przebywać w próżni do użycia jej. Kolor wiązki został zmieniony na granatowy i miał właściwości wyłącznie kinetyczne, wystrzeliwując trafione obiekty lecące na odległość kilkunastu metrów.
  • Przetrwanie w próżni De'Szrama nie tylko potrafi przeżyć w próżni bez żadnych skutków ubocznych, ale nawet rośnie w siłę do pełni swojego potencjału w całkowitych mrokach przestrzeni kosmicznej, zyskując szereg mocy takich jak projekcja energii, ostrzejsze pazury czy wyostrzone zęby.
  • Regeneracja: De'Szrama ma przyspieszony czynnik regeneracyjny, dzięki czemu może natychmiast leczyć się z odniesionych oparzeń, co demonstrował po pierwszym trafieniu przez solar.

Słabości[]

Aaaaa!!! Światło, jak pali!!!

—De'Szrama wystawiony na działanie światła generowanego przez NRG.


 • Światło słoneczne: De'Szrama jest niezwykle wrażliwy na światło słoneczne, które niszczy jego ciało na poziomie atomowym niemal natychmiastowo. Jednak wytwarzając drugą warstwę skórną, De'Szrama staje się odporny na światło, kosztem większości swoich umiejętności.

Ciekawostki[]

 • W pierwszych dwóch serialach nikt nie nazwał go po imieniu - zawsze był nazywany Fantomem.
 • W Obcej Potędze istnieje kilka różnic pomiędzy jego wyglądem z oryginalnej serii, takich jak: białe szpony, zamiast czarnych, zredukowane kości śródręcza, więcej kolców, bardziej odsłonięty ogon, a także obecność kłów.
 • W grze Ben 10 Obca Potęga: Vilgax Atakuje, De'Szrama sugeruje, że jest nieumarły. Jednak według Derricka J. Wyatta, De'Szrama żyje, ale ektonurycka koncepcja życia znacząco różni się od innych czujących form.
 • Wygląd De'Szramy w Omniverse jest podobny do Ponurego Żniwiarza
 • Rysy twarzy De'Szramy przypominają odwróconą, makabryczną czaszkę.
Advertisement