FANDOMDeFalco - jest drugorzędnym antagonistą gry Call of Duty: Black Ops II. Jest prawą ręką Menendeza oraz dowódcą Najemników, sił bojowych Cordis Die. Tak jak Menendez, DeFalco dąży do obalenia kapitalistycznych rządów na świecie w celu "wyzwolenia" ludności.

Biografia Edytuj

Historia Edytuj

Nie wiadomo co dokładnie działo się z DeFalco przed wydarzeniami z Call of Duty: Black Ops II. W pewnym momencie dołączył on do Menendeza, a potem do Cordis Die i jednocześnie został dowódcą tej organizacji terrorystycznej jak również najemników. Przyjął też przydomek "DeFalco", aby ukryć prawdziwą tożsamość.

Pakistan Edytuj

Pierwszy raz pojawia się w misji "Upadły anioł" w Pakistanie, gdzie rozmawia z Menendezem i Pakistańczykami. Później DeFalco rozmawia z Menendezem m.in na temat porwania Karmy.

Colossus Edytuj

Kolejny raz DeFalco pojawia się w misji "Karma", gdzie razem z najemnikami atakuje Colossusa, aby znaleźć i porwać Karmę. W wyniku jego działań doszło do masakry w klubie Solar, gdzie zginęła duża ilość cywilów. Później w zależności od decyzji podjętych przez gracza mogą się wydarzyć 2 scenariusze:

Jeśli graczowi uda się dotrzeć na lądowisko wystarczająco szybko i zabić DeFalco, to Karma zostanie uratowana. Chwilę później Mason porozmawia z Chloe, a Salazar i Harper zabiorą ciało DeFalco do VTOLa.

Jeśli gracz nie dobiegnie na lądowisko wystarczająco szybko, to DeFalco przeżyje i pojawi się w kolejnych misjach, a Karma zostanie porwana i będzie można ją uratować w misji "Druga szansa".

Jemen Edytuj

Jeśli DeFalco przeżył starcie na Colossusie, to pojawi się w misji "Pięta Achillesa" gdzie powita Menendeza na scenie stojąc przed tłumem zwolenników Cordis Die. W pewnym momencie przyleci VTOL i zostanie zestrzelony przez DeFalco (lub losowego żołnierza jeśli ten zginął). Później idzie on z Menendezem do cytadeli i jest obecny podczas podejmowania decyzji dotyczącej zabicia lub oszczędzenia Harpera. Niezależnie od decyzji DeFalco prawdopodobnie ucieka przed tym jak Menendez zostaje schwytany.

Atak na USS Obamę Edytuj

DeFalco razem z setkami najemników będzie atakował USS Barack Obama. Dołączy on wtedy do Menendeza i w zależności od tego kto znajduje się na mostku mogą wydarzyć się 4 scenariusze:

DeFalco podejdzie do Karmy i ją uderzy, lecz po chwili zostanie zastrzelony przez Farida, który z kolei ginie zabity przez Salazara.

DeFalco podejdzie do Karmy od tyłu, po czym poderżnie jej gardło i położy ciało na ziemi.

DeFalco zacznie iść w stronę Farida, a ten wyciągnie pistolet i strzeli do DeFalco. Z kolei ranny DeFalco odda strzał w stronę Farida, w wyniku czego obaj giną.

Po zastrzeleniu dwóch żołnierzy nie stanie się nic. Salazar, wraz z DeFalco, stanie przy Briggsie.

Po zdradzie Salazara (jeśli przeżyje) będzie on patrzył jak Menendez wgrywa swojego wirusa. Później najprawdopodobniej uciekł on z Menendezem.

Haiti Edytuj

Po atakach dronów na chińskie i amerykańskie miasta, ci drudzy atakują Haiti, gdzie znajduje się stacja kontrolująca drony. Menendez razem z DeFalco po zabiciu dwóch żołnierzy przebierają się w ich mundury, i próbują uciec, jednak zostają powstrzymani przez Masona i (jeśli przeżył) Harpera. DeFalco zostaje wtedy zabity przez Masona, gdy będzie próbował zastrzelić Harpera.

Osobowość Edytuj

DeFalco był bardzo lojalną i oddaną osobą, która walczyła do końca u boku Menendeza. Uznawał jedynie ideologię Cordis Die i dążył do obalenia kapitalistycznych rządów na całym świecie. Jako prawa ręka Menendeza, nie miał żadnych skrupułów co do zabijania ludzi przeciwnych Cordis Die.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.