FANDOM


Floyd Lawton, znany lepiej jako Deadshot - mniejszy antagonista w Batman: Arkham City oraz wspierający antagonista w Batman: Arkham Origins. Jest także głównym bohaterem filmu animowanego Batman: Atak na Arkham z 2014 roku.

Jest najemnikiem i jednym z najstarszych wrogów Batmana. Uważany jest za najbardziej śmiercionośnego zabójcę na świecie (prawdopodobnie wraz z Deathstrokiem) i nigdy nie pudłował, szczególnie ze swoją parą wyciszonych armat 9 mm zamontowanych na nadgarstku. Deadshot gardzi sobą prawie tak samo jak swoje cele; kilku psychologów więziennych zdiagnozowało u niego „skłonności samobójcze”. Przed spotkaniem z Batmanem miał sześć przypadków morderstw pierwszego stopnia, w tym zabójców urzędnika państwowego, potencjalnie cierpiał na depresję kliniczną i miał 27 lat w momencie pierwszego spotkania z Batmanem.

W grach, głosu podłożył mu Chris Cox, a w Ataku na Arkham - Neal McDonough.

Biografia Edytuj

Ośmiu zabójców Edytuj

Będąc jednym z ośmiu zabójców wynajętych przez Czarną Maskę (Jokera), którzy mają zostać zatrudnieni w celu zabójstwa Batmana, Deadshot początkowo próbował zabić go karabinem snajperskim, również zakłócając zamach Deathstroke'a na Zakapturzonego Krzyżowca. W końcu próbował wykończyć go, zestrzeliwując linę dźwigową podnoszącą kontener ładunkowy z zamiarem zmiażdżenia Batmana, jednak zdołał uciec. Po tym, jak Batmanowi udało się uciec przed Deadshotem, znalazł pocisk snajperski. Zabójca ponownie próbował zamordować swój cel, zestrzeliwując helikopter policyjny w Wigilię Bożego Narodzenia, aby zwrócić jego uwagę. W trakcie tego procesu zabił także policjanta, który wycelował broń w Batmana, odbijając go strzałem w helikopter. Wyrzeźbił również wydaloną obudowę swojej częstotliwości, przewidując, że Batman wytropi go jako strzelca. Po odkryciu, że kryje się za tym Deadshot, Batman włamał się na jego częstotliwość radiową, a Deadshot powiedział mu, by spotkali się w Banku Handlowym Miasta Gotham, ujawniając również, że ma zakładnika i że ma „bardzo swędzący palec spustowy” w celu upewnienia się, że Batman nie odrzuci propozycji.

W banku Batman zmierzył się z Deadshotem i jego poplecznikami, unikając rykoszetów. Po pokonaniu go, Deadshot akceptuje swoją porażkę i prosi Batmana o szybką śmierć, ale Mroczny Rycerz odmawia odebrania życia i pozostawia snajpera na aresztowanie.

Atak na Arkham Edytuj

Zabójstwa w Arkham City Edytuj

Deadshot po raz pierwszy pojawił się jako jeden z regularnych więźniów w Arkham City, kiedy strażnik TYGER kazał mu się przesunąć, aby Bruce Wayne mógł przejść. Przed tym Floyd powiedział Bruce'owi, że jest na jego liście zabójstw.

Podczas wydarzeń w Arkham City więzień polityczny błagał o pomoc w Wieży, więc Batman przyszedł odkryć, co się dzieje. Zanim zdążył mówić, więzień został zastrzelony przez pocisk snajperski. Batman zbadał to i ostatecznie dowiedział się, że za zabójstwami stoi Deadshot. Podczas gdy Batman wędrował po Arkham City, dwóch kolejnych więźniów politycznych zostało zabitych przez Deadshota. Batman w końcu znalazł wszystkie swoje cele: Jacka Rydera, Bruce'a Wayne'a i Batmana, i to że Hugo Strange wynajął go, aby zabił ich wszystkich. Batman uratował Rydera, zanim został zabity, i rozgniewał Deadshota, ponieważ twierdził, że nigdy by nie spudłował, wtedy to rozwścieczony zabójca zmierzył się z samym Batmanem.

Batman podchodzi do niego po cichu oraz nokautuję zabójcę. Po pokonaniu go, Deadshot zostaje uwięziony w niedziałającym pociągu.

Arkham Knight Edytuj

Ujawniono, że po Procedurze 10 i wydarzeniach w Arkham City, GCPD został zmuszony do wypuszczenia Deadshota, jednak upewnili się, że wyszedł bez swojej broni. Jego nadgarstki i karabin snajperski znajdują się w skrzynce w pokoju dowodowym GCPD. Ponadto w jednym ze statków powietrznych Stagga można znaleźć magazyn, w którym ujawniono, że po uratowaniu go przez Batmana Jack Ryder wziął zaliczkę w porażce Deadshota.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.