Złoczyńcy Wiki
Advertisement


Pozwól, że coś ci powiem. Życie jest najcenniejszą rzeczą, jaką mamy, prawda? Kiedy obierasz życie, to powinno coś znaczyć, co nie? Kiedy zabiłem mojego brata, nic nie czułem. Brak poczucia winy, brak wyrzutów sumienia - nic. I był jedyną osobą na tym świecie, o której kiedykolwiek dałem dwa przeklęcia. Okłamali mnie - w kwestii znaczenia życia. Jedynym życiem, na którym komukolwiek naprawdę zależy, jest własne i nawet mnie to nie obchodzi. Rozumiesz? Po prostu zabijam czas, czekając na śmierć.

—Deadshot do swojego psychiatry Marnie Herrs, na końcu Deadshote: Homecoming.

Po prostu nie możesz przyzwyczaić się do faktu, że... może... ludzie nie mogą zostać wyleczeni. To zło naprawdę istnieje. (Marnie Herrs: Nie chcesz zaryzykować, prawda? Jest szansa, że się mylisz. Szansa, że możesz się zmienić) Jestem tym, kim jestem. Czym jestem. Kości zostały rzucone. Pozwól im być takimi, jakimi są.

—Deadshot podsumowuje ostatni numer swojej miniserii z lat 80.

To twój problem, paniusiu. Wierzysz, że ludzi można wyleczyć, żeby stali się zdrowymi, stali się normalnymi - że można ich uratować. Że powinni zostać ocaleni. Ale może jedynym sposobem na wyleczenie niektórych osób jest kula między oczy.

—Deadshot


Deadshot jest antagonistą z uniwersum DC, służącym często jako wróg Batmana. Jest płatnym zabójcą, który często walczy z Batmanem i Ligą Sprawiedliwości.

Advertisement