Złoczyńcy Wiki
Advertisement

Stub.svg Ta strona to zalążek artykułu. Możesz pomóc Złoczyńcy Wiki, rozbudowując ją!
Dominic Toretto, nie znasz mnie...ale będziesz.

—Deckard do Doma przez telefon po zabiciu Hana, jednocześnie otwarcie wypowiadając wojnę jemu załodze za okaleczenie Owena - a także jego najsłynniejszy cytat.


Deckard Shaw - główna postać z serii Szybcy i wściekli.

Jest nadrzędnym antagonistą zarówno Szybkich i wściekłych: Tokio Drift, jak i Szybkich i wściekłych 6, głównym antagonistą Szybkich i wściekłych 7, tritagonistą w Szybkich i wściekłych 8 i jednym z dwóch tytułowych bohaterów Szybkich i wściekłych: Hobbs & Shaw.

Jest byłym żołnierzem brytyjskich sił specjalnych i agentem MI6, który został najemnikiem, a także najstarszym bratem Owena i Hattie Shaw. Początkowo zamierza zemścić się na załodze Dominica Toretto za hospitalizację jego brata, ale później zostaje sporadycznym sojusznikiem.

Deckard był także byłym partnerem i towarzyszem broni Brixtona Lore, byłego agenta MI6, który został super żołnierzem Eteona.

W jego rolę wcielił się Jason Statham, który także zagrał Ethana Greera w filmie Komórka.

Osobowość

Podobnie jak Dominic Toretto, Deckard ceni swoją rodzinę ponad wszystko. Deckard jest gotów zawierać sojusze z innymi osobami w swojej branży, aby osiągnąć to, czego chce. Bardzo troszczył się o swojego brata Owena i był wobec niego zaciekle opiekuńczy odkąd byli dziećmi, do tego stopnia, że osobiście kończył jego walki i znosił za niego kary. Przez cały czas miał nadzieję, że Owen wyrośnie ze swojego złego zachowania i nawet gdy jego nadzieje zostały rozwiane, nadal troszczył się o brata. Kierując się zemstą za swojego brata, zaatakował Toretto i jego załogę z zamiarem zabicia ich wszystkich, nie zważając przy tym na poniesione koszty.

Podobnie jak jego młodszy brat, Deckard jest gotów używać nieuczciwych zagrywek jak pokazano w jego pierwszej walce z Toretto, gdzie był gotów go zastrzelić. Jednak mimo tego jest w stanie walczyć uczciwie, co udowodnił podczas walki z Hobbsem i Dominiciem , gdzie wykorzystał wyłącznie swoją waleczność Jest dumny z krzywdzenia lub zabijania innych. Nie ukrywa swojego udziału w śmierci innych, jeśli jest mu to na rękę. Jest jednak w stanie odpuścić swoje urazy, na przykład kiedy zaczyna pracę z załogą Toretto, ratuje syna Toretto i później rozwiązuje swoje problemy z Toretto, a nawet siedział z nimi przy jednym stole.

Biografia

Wczesne życie

Deckard Shaw urodził się 19 października 1973 roku w Londynie w Anglii jako najstarszy brat Owena i Hattie Shaw, Deckard dorastał razem z nimi i był blisko obojga swojego rodzeństwa. Kiedy jego młodszy brat zaczął walczyć z okolicznymi dzieciakami lub okradał sklep, to Deckard zawsze kończył walkę i brał na siebie winy za kradzieże, w wyniku czego znosił kary ojca. Nauczył Owena, że mężczyzna musi mieć kod, według którego żyje. Stworzył również wiele symulowanych planów i napadów jako dziecko ze swoją siostrą Hattie, nadając im nazwy w odniesieniu do popkultury, co skłoniło Hattie do podziwiania i patrzenia na Deckarda.

Kariera w wojsku i MI6

W 1993 roku, w wieku 20 lat, Deckard wstąpił do brytyjskich sił zbrojnych. W 1995 roku uzyskał stopień podporucznika, a rok później został awansowany na porucznika. W 1999 roku został awansowany na kapitana. Mniej więcej w tym czasie Deckard został agentem tajnych operacji. W czasie swojej służby w wojsku Deckard zyskał reputację pracownika, który według Hobbsa był potrzebny dla swojego rządu ale ten nie chciał się do niego przyznać.

W 2000 roku objął stanowisko majora w Specjalnej Służbie Lotniczej, na tym stanowisku spędził następne osiem lat, aż do 2008 roku. 19 czerwca 2007 roku został odznaczony Krzyżem Wiktorii z powodu narażania życia na misji w imieniu swojego kraju, jednak Deckard zdecydował się nie przyjmować nagrody. Deckard zaczął zdobywać reputację i powstała oficjalna opowieść, która głosiła, że ​​Deckard był niestabilnym zasobem wojskowym, do którego zatrudniania żaden rząd nie przyznałby się i że był w tamtym czasie złem koniecznym.

Po odbyciu służby wojskowej dołączył do MI6 ze swoją siostrą Hattie i spotkał innego agenta Brixtona Lore'a, służącego w oddziale Black Ops Task Force Black. Obaj byli dobrymi współpracownikami, dopóki Eteon nie zbliżył się do nich i nie zaoferował im pracy, na co Deckard odmówił, a Brixton się zgodził. Wysłali Brixtona, by zabił Deckarda w nadziei, że powstrzyma go przed mówieniem, ale Deckard zastrzelił Brixtona w samoobronie. Jednak członkowie Eteonu ożywili Lore'a, zabili drużynę Deckarda i zepsuli mu reputację, zmuszając go do ukrywania się i zostania najemnikiem do wynajęcia.

Kiedy Deckard nie był już potrzebny, jego przełożeni wysłali za nim oddział zabójców. Jednak jego umiejętności zostały niedocenione i Deckard zdołał uciec. Podobnie jak Owen, w końcu został najemnikiem do wynajęcia. Jednak prawdziwa historia jest taka, że Deckard wielokrotnie podejmował decyzje, które ratowały życie cywilom i jego drużynie i był bohaterem w każdym znaczeniu tego słowa. Jednak Eteon wykorzystał swoje wpływy do rozpowszechniania fałszywych informacji, że Deckard zdradził swoją jednostkę.

Ciekawostki

  • Początkowo postać grana przez Stathama miała nosić imię Ian ale później imię uległo zmianie.
  • Jego wypowiedź „Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem” została również użyta przez złoczyńcę z filmu Transformers: Wiek zagłady, Harolda Attingera.

Nawigacja

Advertisement