Do szablonu +18.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Każdy wielki przywódca wymaga następcy, nie? Momonga mógłby zostać z nami do końca, ale jeśli straci zainteresowanie pewnego dnia, może odejść do innego miejsca, takiego jak reszta Najwyższych Istot. Dlatego potrzebujemy następcy, któremu będziemy mogli zadeklarować naszą lojalność.

—Opinia Demiurgi dotycząca potencjalnego następcy Ainza.


Demiurge – protagonista pojawiający się w mandze Overlord oraz jej adaptacji anime. Jest demonem, który służy jako Strażnik 7 piętra Nazaricka i dowódca obrony Nazaricka.

Wśród ludzi znany jest pod pseudonimem Jaldabaoth, Demoniczny Imperator, który prowadzi armię demonów przeciwko ludzkości.

Charakterystyka[edytuj | edytuj kod]

Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Demiurga to demon o ciemnej skórze i ładnie zaczesanych czarnych włosach mierzący 180 centymetrów wzrostu. Za okrągłymi okularami znajdują się oczy tak zmrużone, że zwykle nie są widoczne. Ubrany w brytyjski garnitur i krawat, ubrany jest jak dżentelmen. Za jego plecami jest srebrny ogon, pokryty metalowymi płytkami i sześcioma długimi szpikulcami na końcu.

W oczach Demiurgi brakuje oczu, w rzeczywistości błyszczące klejnoty z licznymi drobnymi cięciami zajmują miejsce jego gałek ocznych.

Osobowość[edytuj | edytuj kod]

Jako członek rasy Demonów, Demiurge jest uważana za jednego z najokrutniejszych członków Nazaricka, czerpiąc wielką radość z cierpienia innych ras. Z tego powodu entuzjastycznie wykonuje magiczne eksperymenty na wysłanych do niego więźniach, postrzegając je jako nic innego jak zabawki dla własnej rozrywki. Innymi słowy, z pasją lubi podżeganie do nienawiści i zdradzieckich myśli wśród ofiar swoich eksperymentów. Będąc dowódcą obrony, ma wysoki poziom inteligencji i myślenia strategicznego.

Demiurge ściśle współpracuje z innymi sługami Nazaricka i jest lojalny wobec twórców, uważając ich za ważnych towarzyszy. Jednak ze względu na ich sprzeczne osobowości podzielone z ich twórcami, on i Sebas Tian wydają się nie radzić sobie dobrze ze sobą. Chociaż Demiurge jest sadystycznym demonem, który żyje czerpiąc radość z bólu innych stworzeń, ma dla niego bardziej artystyczną stronę. Jest utalentowanym stolarzem i rzemieślnikiem, a jego hobby jest tworzenia pięknych dzieł sztuki. Takie dzieło wykonuje, wykorzystując ofiary z jego eksperymentów jako narzędzia.

Z drugiej jednak strony, jego życzliwość była szczera, gdy skierowano go do jego rodaków z Nazaricka. Uważano go za osobę bardzo delikatną, gdy chodziło o rozmowę z przyjaciółmi. Jednak dla wszystkich innych, jego dobroć była jedynie troską, jaką dał swoim narzędziom.

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.