FANDOMWięc uważajcie, wy dumne i pewne siebie eleganciki...z Waszymi pyszałkowatymi łepetynami pełnych gałek ocznych! Chodźcie no tu do mnie! Będę na was czekać z małym powiewem siarki. Jestem ponurą, krwawą bajeczką z nieszczęśliwym krwawym zakończeniem!

—Demoman


Demoman (Prawdziwe imię to Tavish Finnegan DeGroot) - jest jednym z bardziej wszechstronnych członków zespołu. Chociaż jego broń nie ma dokładnej dokładności dalekiego zasięgu, Demoman jest potężnym, choć nieprzewidywalnym atutem i może utrzymać się w każdej sytuacji. Jest mistrzem materiałów wybuchowych, wyróżniającym się w walce pośredniej średniego zasięgu. Uzbrojony w granatnik i lepkie bomby, Demoman wykorzystuje swoje jedyne dobre oko i wiedzę o otaczającym go środowisku do dobrze zaplanowanych detonacji, które wysyłają wrogów w niebo, często w kilku częściach.

Demoman, jak sugeruje jego imię, doskonale radzi sobie z szybkim demontażem, odbijając granaty, aby siać spustoszenie na stanowiskach wroga, pozostając bezpiecznie poza zasięgiem wzroku. Jego lepkie bomby są doskonałym narzędziem do zaprzeczania obszarom, trzymania przeciwników z dala od wozów i punktów kontrolnych. Jego bronie są jednymi z najpotężniejszych, ale także najbardziej sytuacyjnych. Wymaga więcej myśli i szybszego podejmowania decyzji niż inne klasy, zwłaszcza gdy ustawia swoje ładunki i rozstawia lepkie bomby.

Do gry dodano przedmioty, które umożliwiają Demomanowi pełnienie roli specjalisty w walce wręcz, zdolnego do posługiwania się szerszą gamą broni białej w porównaniu do każdej innej klasy w grze, oraz różnych tarcz, które zmniejszają obrażenia i umożliwiają atak szarży które mogą wyprzedzić Skauta na krótkie okresy. Demoman twierdził, że prowadzi bolesne życie w Szkocji.

Ciekawostki

  • Wcześniej były teorie na temat tego, jak Tavish stracił lewe oko. Jak potwierdzono, Tavish stracił oko przez Bombnomicona, który "opętał" jego lewe oko, gdy miał siedem lat. Kiedy Merasmus to zauważył, został zmuszony do usunięcia opętanego oka z Tavisha. Po tym obudził się, Merasmus wraz ze swoim zamkiem i okiem zniknął.
  • Demoman jest niezwykle wrażliwy na brakujące lewe oko. W komiksie "WAR!", widać go płaczącego, kiedy on i żołnierz BLU odwiedzili „Muzeum oka”.
  • Jeden z najsłynniejszych stylów gry znany jest jako „Demoknight”.
  • Podobnie jak Snajper, obaj mają akcenty związane z Wielką Brytanią.
  • W jednej ze swoich wypowiedzi podczas dominacji Demoman powiedział, Medykowi, że „przeleciał” jego żonę w tajemnicy (jednak możliwe, że jest to tylko obraźliwy tekst do Medyka, nie oznaczajacy, że ​​Medyk miał żonę).
  • Medyk wspomniał, że oczodół Demomana był nawiedzony i za każdym razem, gdy dawał mu nowe oko, zamieniał się w potwora każdego Halloween.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.