Ah ah ah! Nie powiedziałeś magicznego słowa!

—Dennis Nedry


Dennis Nedry – postać występująca w filmie Jurassic Park. To on przyczynił się do wyłączenia zasilania, przez co dinozaury wydostały się na wolność i zaczęły siać panikę.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Jurassic Park[edytuj | edytuj kod]

John Hammond odmówił mu zapłacenia dodatkowych pieniędzy za jego pracę. Ostatecznie Lewis Dodgson z Biosyn (konkurencyjna firma) zaoferował Nedry'emu 1.500.000 dolarów za kradzież embrionów 15 gatunków dinozaurów z laboratoriów Parku Jurajskiego. Aby to zrobić i szybko uciec z centrum dowodzenia, wyłączył systemy bezpieczeństwa w parku, w tym elektryczne ogrodzenia otaczające wybiegi dinozaurów na całej Isla Nublar (z wyjątkiem wybiegu Raptorów). To umożliwiło dinozaurom ucieczkę.

Jakiś czas później, gdy Dennis jechał do portu podczas burzy, zgubił się i spowodował "wypadek". Przypadkowo wjechał w znak prowadzący do portu (który potem był cały, ale to błąd filmu), a później jego samochód ugrzązł, więc musiał skorzystać z wyciągarki, by wyjść z tego dylematu. Po tym jak obwiązał liną drzewo, natknął się na Dilofozaura. Dennis nie wiedział nic o dinozaurach (zwłaszcza o agresywnej naturze tego gatunku) i postanowił rzucić mu kij. Jednak po chwili dinozaur opryskał mu klatkę jadem, a następnie oczy. Dennis w panice zaczął biec do samochodu, ścierając przy tym jad z oczów, jednak oślepiony uderzył się w czoło, próbując wsiąść do samochodu, przez co stracił puszkę z embrionami, a gdy później wstał, wsiadł do pojazdu i zamknął drzwi, spojrzał w prawo, zobaczył Dilofozaura. Dinozaur zaatakował go i zaczął go jeść żywego.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.