FANDOM


Do szablonu +18
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Co ci się wydaje, Vito? Że możesz wykręcić taki pieprzony numer i nic? Masz przesrane.

—Derek Pappalardo


Federico „Gruby Derek” Pappalardo, lub po prostu określany jako Derek - ukryty antagonista gry wideo Mafia II z 2010 roku, występując jako szef lokalnego oddziału Związku Longshoreman's i capo w rodzinie przestępczej Vinci. Zostaje przedstawiony graczowi w trzecim rozdziale „Wróg państwa”, w którym bohater Vito Scaletta podchodzi do niego o pracę, ponieważ nieżywy ojciec Vito wcześniej pracował dla Dereka.

Postać pojawia się później w historii w drugiej ostatniej misji gry, w której ujawniono, że był odpowiedzialny za śmierć ojca Vito.

Głosu użyczył mu Robert Costanzo, który grał także Joe Barbaro w tej samej grze.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Derek Pappalardo jest szefem Związku Longshoreman's. Po raz pierwszy pojawił się we wprowadzającej przerywniku filmowym do gry Mafia II, gdy młody Vito Scaletta przybył do Empire Bay ze swoją rodziną z Sycylii. Ojciec Vito ostatecznie pracował dla Dereka w dokach, ale Derek kazał swojej prawej ręce zamordować go. Uważano, że ojciec Vito zmarł z powodu utonięcia z powodu jego pijaństwa i nie zostało to wskazane na morderstwo. Derek również skończył jako capo w Rodzinie Przestępczej Vinci.

Wydarzenia z Mafii II Edytuj

W 1945 roku Vito odwiedził Dereka w dokach, aby poprosić o pracę na prośbę matki w wieku 18 lat. Stephen zabrał Vito i kazał mu załadować stos skrzyń na ciężarówkę za 10 dolarów. Vito jednak odmawia i uważa to za tanią siłę roboczą. Kiedy Steve dowiaduje się, że Vito przyjaźni się z Joe Barbaro, zabiera go z powrotem do biura Dereka, a Derek dzwoni do Joe, aby potwierdzić twierdzenia Vito. Zamiast taniej siły roboczej wynajmuje Vito, aby wyłudzić pieniądze od pracowników, aby opłacić honoraria fryzjerskie (bez względu na to, czy się ścinali). Vito wykonał robotę i został opłacony przez Dereka który jest pod wrażeniem.

6 lat później Derek jest obecny jako świadek, gdy Vito zostaje wprowadzony do rodziny przestępczej Falcone wraz z Joe.

Kilka miesięcy później Vito i Joe mają kłopoty finansowe z rekinem pożyczkowym o imieniu Bruno. Vito idzie do doków, aby sprawdzić, czy Derek potrzebuje pracy, a Derek prosi Vito, aby pomógł mu wraz z częścią jego załogi w powstrzymaniu strajku po tym, jak Derek zwolnił jednego ze swoich pracowników. Podczas konfrontacji z robotnikami jeden z nich uznaje Vito za wyjawienie mu, że Derek zabił jego ojca. Następnie Vito zwraca się do Dereka, który mówi że oni kłamią, ale zdając sobie sprawę, że Vito mu nie wierzy, ucieka z powrotem do biura w magazynie.

Śmierć Edytuj

Vito wchodzi do magazynu po zabiciu Steve'a i wdaje się w strzelaninę z Derekiem i jego ludźmi. Vito udaje się zabić Dereka, w końcu mszcząc śmierć ojca. Ma możliwość zabrania pieniędzy z sejfu Dereka, aby pomóc w spłacie rekina pożyczkowego.

Ciekawostki Edytuj

  • Początkowo gracz miał wykonywać misje poboczne dla Dereka, ale ostatecznie zostało usunięte w ostatecznej wersji gry. Chociaż w DLC Joe's Adventure. Kiedy gracz udaje się do biura Dereka w dowolnym momencie przed „Schodami do Nieba” Derek powie graczowi, że nie ma dla nich pracy, ale każe im wrócić innym razem. Bez względu na to, nigdy nie ma dla niego żadnych zadań do wykonania.
    • Nadal jednak możesz sprzedawać samochody Derekowi w porcie, wjeżdżając na platformę ładunkową. Jednak tylko niektóre typy pojazdów będą akceptowane.
  • Jeśli graczowi uda się zaoszczędzić wystarczająco dużo pieniędzy, aby spłacić rekina pożyczkowego Bruno, nie musi on odwiedzać Dereka, co oznacza, że ​​Vito nie dowiaduje się, że ten był zaangażowany w śmierć ojca wraz z prawą ręką Dereka Stephenem Coyne. Jednak później śmierć Dereka i Steve'a jest zgłaszana w radiu niezależnie od tego czy Vito go zabije, co oznacza że to jest kanonem gry, kiedy dowiedział się prawdy.
  • W wielu przerywnikach filmowych widać Dereka spożywającego pokarm. Młodszy Derek we wprowadzeniu do gry jest widziany z kanapką i przy dwóch okazjach kiedy Vito spotyka go w biurze podczas fabuły Derek je talerz pełen jedzenia.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.