Złoczyńcy Wiki
Advertisement


Destroyer – broń stworzona przez Asgardczyków. Używany był przede wszystkim do ochrony skarbca Asgardu, który zawierał wiele cennych i potężnych przedmiotów. Służył tylko władcy Asgardu, który posiadał Gungnir. Mógł być wykorzystywany zarówno w dobrych, jak i złych intencjach.

Biografia[]

Thor[]

Podczas ceremonii w Asgardzie, to skarbca wkrada się trzech Lodowych Olbrzymów, którzy próbują ukraść Szkatułkę Wiecznej Zimy. Odyn wyczuwa ich, a następnie aktywuje Destroyera, aby powstrzymał złodziej. Destroyer zabija wszystkich, po czym wraca na swoje miejsce.

Po tym jak Loki przejął nad nim kontrolę, kazał Destroyerowi udać się na Ziemię i zabić Thora. Został wysłany przez Bifrost do Nowego Meksyku, gdzie natknął się na agentów T.A.R.C.Z.Y. m.in. Phila Coulsona i Jaspera Sitwella, którzy próbowali się z nim porozumieć. Destroyer natychmiast ich zaatakował, a następnie udał się do miasta, gdzie przebywał Thor. W mieście został zaatakowany przez Sif i Trzech Wojów. Zmusił ich do wycofania się, a zaraz po tym Thor wyszedł mu na przeciw. Thor zaczął przemawiać do Lokiego, który kontrolował Destroyera. Thor prosił go o to, aby zabrał mu jego życie, a oszczędził ludzi z miasteczka. Destroyer zadał Thorowi śmiertelny cios, ale przez akt samopoświęcenia Thor odzyskał życie i swoje moce. Doszło do walki między Thorem, a Destroyerem, w wyniku której ten drugi został zniszczony.

Advertisement