Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Do szablonu +18.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Jeśli wierzysz w jakichś bogów, lepiej zacznij się do nich modlić!

—Dettlaff do Geralta po osiągnięciu swojej ostatecznej formy


Dettlaff van der Eretein jest drugorzędnym antagonistą w dodatku Krew i Wino do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Wykorzystywany przez swoją kochankę Syannę, stał się seryjnym zabójcą znanym jako Bestia z Beauclair, zabijając dawnych wrogów Syanny, aby pozornie zapewnić jej wolność. Kiedy Geralt został zaproszony do Beauclair w celu zabicia bestii, zdał sobie sprawę, że jego przeciwnik był tak naprawdę wyższym wampirem.

Biografia

Przeszłość

Dettlaff planował przybyć do świata Geralta podczas Koniunkcji Sfer. W przeciwieństwie do innych wampirów Dettlaff nie był w stanie zrozumieć i dostosować się do swojej nowej sytuacji. Dlatego unikał ludzi i żył z innymi niższymi wampirami. Jednak Dettlaff nie nienawidził ludzi, a nawet pomagał tym, którzy byli wobec niego przyjaźni.

W pewnym momencie zaryzykował wejściem do ruin zamku Stygga, gdzie znalazł wyższego wampira Regisa, który został stopiony przez magię Vilgefortza. Ponieważ wyższe wampiry nie były tak łatwe do zabicia, Dettlaff ożywił Regisa własną krwią, tworząc w ten sposób głęboką więź między nimi. Dettlaff przywrócił potem Regisa do zdrowia.

Dettlaff spotkał także kobietę Rhenę i zakochał się w niej. Bez jego wiedzy Rhena była w rzeczywistości Sylvią Anną, wygnaną siostrą księżnej Beauclair. Syanna, w zemście za wygnanie, manipulowała uczuciami Dettlaffa w stosunku do niej. Zainscenizowała własne uprowadzenie, a później wysłała Dettlaffowi list, twierdząc, że porywacze „Rheny” będą torturować kobietę, gdyby Dettlaff nie zastosował się do ich instrukcji. Było także napisane, że będzie musiał zabić pięć osób, aby odzyskać Rhenę bez szwanku. W następnych tygodniach współpracownicy Syanny przynieśli do Dettlaffa listy, w których wymieniono nazwiska ofiar i sposób, w jaki Dettlaff miał je zabić. Aby uratować Syannę, Dettlaff zgodził się zabić pięć ofiar. Po zamordowaniu pierwszych dwóch ofiar obywatele Toussaint nadali nieznanemu zabójcy imię „Bestii z Beauclair”. Księżna Anna Henrietta zatrudniła również wiedźmina Geralta z Rivii do polowania na bestię.

Podczas gdy Geralt podróżował do Toussaint, Dettlaff zaprzyjaźnił się z hrabią de la Croix, który pomógł mu walczyć z niektórymi bandytami. Jednak Dettlaff otrzymał później inny list, w którym de la Croix został nazwany trzecią ofiarą. Chociaż czując się winnym za zamordowanie swojego przyjaciela, Dettlaff zabił de la Croixa, aby uratować Rhenę. Po wrzuceniu zwłok de la Croixa do rzeki Dettlaff załamał się i, pełen gniewu i wyrzutów sumienia, oderwał rękę, którą zabił de la Croixa. Zwłoki de la Croixa i dłoń Dettlaffa zostały przyniesione do Corvo Bianco, gdy bruxa próbowała je odzyskać. Bruxa została złapana na gorącym uczynku i zabita przez Geralta.

Krew i Wino

Podczas dochodzenia w sprawie morderstw Geralt dowiaduje się, że następną ofiarą bestii będzie Milton de Peyrac-Peyran. Tropi Miltona docierając do szklarni w ogrodach pałacowych Beauclair, ale po wejściu do domu stwierdza, że ​​Dettlaff już zabił Miltona. Dettlaff najwyraźniej próbuje uciec, ale tak naprawdę wabi Geralta do magazynu w mieście. Tam konfrontuje się z Geraltem, stwierdzając, że prawie skończył zabijać, i przeklina Geralta za zabicie bruxy. On i Geralt następnie walczą. Podczas bitwy Dettlaff ma zamiar rozerwać Geralta na strzępy, ale zostaje zatrzymany przez Regisa, który skacze przed Geraltem i zamiast tego zostaje przebity pazurami Dettlaffa. Regis próbuje uspokoić Dettlaffa, ale ten jest zbyt zły, by słuchać. Zamiast tego zamienia się w dym i leci z magazynu, na chwilę przed przybyciem strażników Anny Henrietty.

Potem Geralt zostaje poinformowany przez swojego starego przyjaciela, że ​​Dettlaff nie jest złym człowiekiem. Regis opowiada Geraltowi o przeszłości Dettlaffa, ale nie wie, że Rhena została schwytana. Kiedy dowiadują się, że Dettlaff jest szantażowany i zmuszony w ten sposób do zabicia mieszkańców Beauclair, Regis próbuje przekonać Geralta, by pomógł Dettlaffowi. Próbują również uratować Rhenę przed porywaczami, aby porywacze nie mieli dalszego wpływu na Dettlaffa.

W końcu Geralt w towarzystwie Dettlaffa konfrontuje się z kimś, kogo uważa za Rhenę. Jednak po spotkaniu zdaje sobie sprawę, że Syanna i Rhena są jedną i tą samą osobą i że Syanna wykorzystuje Dettlaffa. Ujawniając to Dettlaffowi, ten na początku nie wierzy. Zdając sobie sprawę, że jest wściekły, aby działać rozsądnie, Dettlaff żąda, aby Rhena została mu dostarczona w starej wampirzej fortecy Tesham Mutna w ciągu trzech dni. Zanim jeszcze raz zniknie w chmurze dymu, Dettlaff grozi, że zabije wszystkich w Beauclair, jeśli Rhena nie przybędzie.

Ponieważ Anna Henrietta nie chce się oddać siostry, Geralt i Regis próbują odszukać Dettlaffa. Nie są jednak w stanie go znaleźć. Kiedy wracają do pałacu Beauclair, aby zdać raport Annie Henrietcie, niepokoi ich śmiertelnie ranny strażnik pałacu. Z tarasu z widokiem na miasto widzą, że armia wampirów atakuje miasto i zabija mieszkańców. Geralt i Regis decydują się go powstrzymać. Ostatecznie w zależności od podjętych przez gracza decyzji:

Dettlaff ginie

  • Jeżeli wiedźmin zdobędzie dla Syanny wstążkę w Krainie Tysiąca Baśni, ta podczas spotkania z Dettlaffem za jej pomocą przeniesie się do niej z powrotem. Rozwścieczony wampir, uważając, że został oszukany, rzuca się na Geralta i Regisa, jednak zostaje ostatecznie pokonany i zabity.
  • Jeśli wiedźmin nie odzyska dla Syanny jej wstążki, ta zostanie zabita przez Dettlaffa. Następnie wampir podejdzie porozmawiać z Geraltem i Regisem. Nastąpi wtedy możliwość podjęcia decyzji o tym, czy go zabić czy też nie. Jeśli wybrana zostanie pierwsza opcja, dojdzie do takiej samej walki jak w poprzednim wypadku, po której Dettlaff zostanie zabity.
  • Jeżeli wiedźmin postanowi udać się do Ukrytego zamiast do Krainy Tysiąca Baśni, Dettlaff zostanie zmuszony do spotkania z nim i Regisem. Widząc, że nie przyprowadzili oni ze sobą Syanny, zaatakuje ich. W tym wypadku także zostaje pokonany, a następnie zabity.

Dettlaff żyje

Jeśli Geralt nie odzyska dla Syanny wstążki w Krainie Tysiąca Baśni, a następnie, podczas rozmowy z Dettlaffem, postanowi go nie atakować, ten odejdzie razem z innymi wampirami. Tuż przed tym zagwarantuje wiedźminowi, że będzie się trzymał od niego na dystans.

Advertisement