FANDOMBój się gniewu Boga! (Kyoufu wo shiteyarou!)

—Devil Jin


Devil Jin (nazywany też "Debiru Jin") jest jedną z postaci w serii Tekken. Pierwszy raz było go widać w Tekkenie 3, jednak jako grywalna postać pojawił się dopiero w Tekkenie 5 i pojawia się do dzisiaj, w każdej kolejnej odsłonie serii. Jest on diabelskim alter-ego Jina Kazamy.

Osobowość Edytuj

Devil Jin jest wyjątkowo arogancki, agresywny i złowieszczy. Stara się osiągnąć najwyższą moc i zrobi wszystko, aby tak się stało. Pokazano także, że jest bardzo sadystyczną osobą, ponieważ ma zwyczaj śmiać się z cierpienia swoich wrogów, gdy z nimi wygrywa. Jako typowy demon uważa, że ​​śmiertelnicy, w tym Jin Kazama i jego ciało, są słabi.

W filmie Tekken: Blood Vengeance i w zakończeniu Violeta w Tekken Tag Tournament 2, Jin Kazama wydaje się w pełni kontrolować swoją formę diabła. Jego tożsamość jest w rzeczywistości jego własną, a nie tożsamością demona, który gardzi Jinem i nie wie, kim jest Xiaoyu (wydaje mu się, że powinien ją poznać). Kontrola Jina nad diabłem jest niekanoniczna w stosunku do głównej historii, w której Jin nie ma absolutnie żadnej kontroli nad nim. W minigrze Devil Within w Tekkenie 5, Jin nie ma również kontroli nad swoimi ciągłymi przemianami i jest to spowodowane przez złe ruiny Ogra, które budzą demona chcącego zniszczyć wszystko (gracz oczywiście może zdecydować, kiedy użyć Devil Jina).

W przeciwieństwie do Devil Kazuyi, Devil Jin nie pamięta niczego o Jinie. W trybie scenariusza Devil Jina w Tekkenie 6, Eddy Gordo uważa, że ​​Jin jest chory, a Nina Williams musi interweniować, mówiąc diabłu, że przywróci faktycznego Jina. Chociaż Jin zna Kumę i wygnał go, Diabeł nie rozpoznaje niedźwiedzia, ani nie rozpoznaje też Hwoaranga. Devil Jin jest również trochę nieświadomy rodziny Kazama i jest zaskoczony negatywnym uczuciem wywołanym przez Asukę Kazamę. Zamiast tego diabeł dobrze wie o Jinpachim, Heihachim i Kazuyi Mishimie. Nigdy nie wspomina, jeśli pamięta, że ​​on i Devil Kazuya byli zwykłymi diabłami i żyli w ciele Kazuyi. Podczas tego samego trybu Kazuya rozmawia z Devil Jinem, jako bytem, ​​z którym walczył 20 lat temu, a ponieważ Devil Jin był jego częścią, chce odzyskać tę moc. Będąc chaotycznym, diabeł protestuje również przeciwko własnemu twórcy i byłemu panu Azazelowi i chce swojej mocy dla siebie. Dzieli tę samą miłość do walki i przerażających miejsc z Bryanem Furym.

Ciekawostki Edytuj

  • W przeciwieństwie do swojego ojca, Jin w swojej diabelskiej postaci wygląda mniej demonicznie: ogólnie wygląda bardziej na człowieka, skrzydła ma bardziej anielskie zamiast demonicznych i nie ma ogona.

Galeria Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.